Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

MPK- Łódź łączy siły z „Samochodówką”

MPK – Łódź podpisało umowę partnerską z Zespołem Szkół Samochodowych w Łodzi. Uczniowie zyskają miejsce , w którym będą mogli przekuć teorię w praktykę, a Spółka wyszkoli być może swoich przyszłych pracowników.

Umowa ma przede wszystkim pomóc dostosować kształcenie uczniów do potrzeb rynku. Patronat polegać ma  przede wszystkim na wspieraniu uczniów kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik mechatronik i blacharz-lakiernik. Będą mogli oni brać udział w praktykach i stażach organizowanych przez MPK-Łódź, a także odwiedzać nasze zajezdnie w ramach wycieczek.

- Zespół Szkół Samochodowych to szkoła z tradycją i renomą znaną w całej Polsce. Liczymy, że część uczniów po jej ukończeniu zechce dołączyć do naszego zespołu – mówi Krzysztof Maciaszczyk, wiceprezes MPK – Łódź.

Organizowane będą także branżowe szkolenia zawodowe dla nauczycieli m.in. w zakresie technologii napraw i obsługi pojazdów elektrycznych, sieci transmisji danych w autobusach elektrycznych i stacji ładowania akumulatorów.

- To dla nas ważny dzień. Uczniowie będą mogli pracować na nowoczesnym sprzęcie oraz zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w autobusach, w tym w pojazdach elektrycznych. Oczywiście to również dla nich szansa na znalezienie pracy po ukończeniu szkoły – mówi Sylwester Kosiec, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi.