16 maja 2018r. uczniowie kl. 1a [wych. pani profesor Agnieszka Kuzańska] uczestniczyli w wycieczce rowerowej do łódzkiego Arturówka, gdzie w parku linowym doskonalili swoje umiejętności alpinistyczne. Zajęcia wspinaczkowe stanowiły alternatywną formę spędzania wolnego czasu i mają służyć do zachęcania młodzieży do wszelkiego rodzaju ruchu w terenie. Uczniowie w drodze do Łagiewnik złożyli wizytę w Muzeum Tradycji Niepodległościowych na Radogoszczu, gdzie w hołdzie wymordowanych więżniów zapalili symboliczną świecę pokoju. Koordynator wycieczki,Wojciech Migas składa serdeczne podziękowanie uczniom kl. 1a za udział w wycieczce i kulturalne zachowanie oraz opiekunowi, Panu profesorowi Sławomirowi Skonecznemu za zaangażowanie i profesjonalny nadzór nad bezpieczeństwem uczniów Samochodówki.