17 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Samochodowych odbyło się spotkanie Mistrzów Sportu z młodzieżą tutejszej szkoły. To już druga edycja projektu "Wprowadzamy Gwiazdy Sportu do Szkół", której celem jest podejmowanie działań polegających na dostrzeganiu i wdrażaniu wartości z uprawiania sportu i uczestnictwa młodzieży w zajęciach wychowania fizycznego. Gośćmi naszej szkoły byli panowie: Marek Chojnacki oraz Marek Dziuba - wybitni piłkarze i reprezentanci polskiej kadry narodowej. Po bardzo interesującej rozmowie z uczniami Samochodówki zostały przeprowadzone zajęcia z piłki nożnej w ramach lekcji wf-u. Pan Marek Chojnacki spotkał się z uczniami klasy 1a technikum i z mistrzowskim zacięciem sportowym nauczał techniki i taktyki piłkarskiej. Uczniowie pani prof. Agnieszki Kuzańskiej wyśmienicie poradzili sobie z trudnymi, ale jakże interesującymi wyzwaniami sportowymi. 
Koordynator projektu, pan prof. Wojciech Migas serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom tego niezapomnianego spotkania, sympatycznym gościom oraz łódzkiemu MOSiR za owocną współpracę i współudział w podejmowaniu i kontynuowaniu działań kulturalno-sportowych w naszej szkole.