W zaistniałej sytuacji zapraszam wszystkich zainteresowanych do korzystania z ksiażek w wersji elektronicznej. Poniżej przedstawiam wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych e- booków.

WolneLektury.pl - darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur, e-booki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki, serwis zawiera także audiobooki.

Lektury.gov.pl - serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami, książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

Za pośrednictwem Miejskiej Biblioteki Publicznej można korzystać z Legimi.pl, usługi oferującej dostęp do tysięcy e-booków, szczegółowe informacje można znaleźć na stronie MBP https://biblioteka.lodz.pl/aktualnosci/jak-zaczac-korzystac-z-legimi-i-pobrac-kod?bclid=IwAR1xvdq1vHgcxMN1YxW2UiZ1BdnEp4BcKpXp27x8xS2PCvbCHcjQHBn0ZQ.

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a. Informacje jak korzystać z oferty znajduj się na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu.

 

Izabela Łyszkiewicz

Nauczyciel bibliotekarz