Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Termin sleeveface powstał w kwietniu 2006, ale samo zjawisko powstało wcześniej, zwłaszcza z wykorzystaniem płyt winylowych i upowszechniło się za sprawą mediów społecznościowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć sleeveface z książką, które stworzyli uczniowie klas pierwszych. Mamy nadzieję, że zdjęcia będą zachętą do sięgnięcia po książki nie tylko te wykorzystane do sleeveface. Zapraszamy do biblioteki!

Książki zostały zakupione do biblioteki szkolnej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa