Jak co roku w czerwcu uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi wzięli udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Była to już XIV edycja akcji, a nasza szkoła wzięła w niej udział po raz czwarty.

Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji: „Cała Polska czyta w bibliotekach” z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 12 spotkaliśmy się w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie, ale nie tylko. Odwiedziliśmy również dzieci z oddziały przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 145.

Uczniowie klasy 1C: Cezary Bednarek, Piotr Kosatka, Krystian Urbaniak i Kamil Zalepa zaprezentowali dzieciom przedstawienie z elementami głośnego czytania pt.: „Przedszkolak wzorowym przechodniem” przybliżając im zasady ruchu drogowego.  Dzieci pod okiem pana policjanta (w tej roli Krystian Urbaniak) ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez ulicę, poznały znaczenie kilku znaków drogowych oraz kolorów sygnalizacji świetlnej, a na koniec miały możliwość zdobycia odznaki wzorowego przechodnia.

Przedstawienie było fantastyczną zabawą zarówno dla dzieci jak i dla uczniów samochodówki, którzy mieli okazję podzielić się swoją wiedzą.