Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do zapoznania sie z nowościami! Znalazły się wśród nich książki, ale także gry planszowe i ciekawe wydawnictwa kartograficzne.

Na długie jesienne wieczory polecamy literaturę piekną - "Niewidzialną koronę" Elżbiety Cherezińskiej, "W służbie klanu" Miroslava Zambocha oraz gry planszowe, m.in. "Rozegraj miasto".

Zainteresowanym historią bitwy łódzkiej, której stulecie właśnie obchodzimy, polecamy książkę pod redakcją profesor Jolanty A. Daszyńskiej pt.: "Łódź w czasie Wielkiej Wojny", oraz grę planszową "1914. Bitwa łódzka". Z zakresu regionaliów jest także przepięknie wydana publikacja Janusza Hereźniaka pt.: "Mocarze czasu - pomnikowe drzewa w świecie i na ziemi łódzkiej", oraz historia łódzkiego gangstera "Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone" autorstwa Remigiusza Piotrowskiego.

Tym, którzy z niecierpliwością wyczekują cieplejszych dni proponujemy tematyczne mapy regionu łódzkiego, które już dziś pomogą zaplanować wiosenne wycieczki po najciekawszych atrakcjach województwa łódzkiego.