W miniony weekend w Łodzi miał miejsce VII Salon Ciekawej Książki. Grupa uczniów „samochodówki” wzięła udział w piątkowych warsztatach przygotowanych dla młodzieży w ramach Salonu. Uczniowie spotkali się z panem Michałem Zawadką, który poprowadził warsztaty pt.: „Chcę być kimś”. Była okazja do zakupu książki i zdobycia autografów.

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do zapoznania sie z nowościami! 

 

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 3-10 czerwca trwał XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Nasza szkoła włączyła się w tę akcję już po raz szósty, odwiedzając dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 i Szkoły Podstawowej nr 145.
Tym razem uczniowie klasy 1D: Damian Cyran, Bartosz Jaworski, Jarosław Szymczak, Kacper Żurawski zabrali dzieci na spacer po Łodzi czytając wierszyki o naszym mieście, przybliżyli przedszkolakom „Legendę o Januszu” za pomocą teatrzyku obrazkowego Kamishibai, a na koniec rozdali naklejki z herbem Łodzi. Przedstawieniu z elementami głośnego czytania pt „Łódź wierszem opisana” towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez p. prof. Aleksandrę Romaniec.

29 maja – 5 czerwca 2016 roku to jubileuszowy, bo XV Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania. Nasza szkoła brała udział w tym wydarzeniu po raz piąty. Tym razem uczniowie Samochodówki zaprezentowali dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 12 wiersze na temat muzyki i instrumentów muzycznych.
Uczniowie klasy 2B: Jakub Janiczek, Konrad Konewka, Dominik Krzemiński i Krzysztof Sosnowski ciekawie zinterpretowali wiersze, a Wiktor Jaroszek – prowadzący imprezę - nawiązał wspaniały kontakt z młodą publicznością. Największą atrakcją był jednak występ instrumentalistów: Wojciecha Piestrzeniewicza (saksofon), Radosława Śliwkiewicza (perkusja) i Adama Królikowskiego (puzon). 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2015


Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w internetowym konkursie czytelniczym pt.: Wirtualne poszukiwania literackie, który będzie odbywał się za pośrednictwem profilu naszej szkoły na Facebooku. 2 Października pojawią się pierwsze pytania konkursowe, a kolejne w każdy piątek bieżącego miesiąca. Regulamin konkursu jest dostępny na profilu facebookowym oraz w bibliotece szkolnej.
Przez cały miesiąc będzie obowiązywał wolny dostęp do półek, a także będzie miał miejsce kiermasz książek.

ZAPRASZAMY!!!

 

Jak co roku w czerwcu uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi wzięli udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Była to już XIV edycja akcji, a nasza szkoła wzięła w niej udział po raz czwarty.

Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji: „Cała Polska czyta w bibliotekach” z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 12 spotkaliśmy się w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie, ale nie tylko. Odwiedziliśmy również dzieci z oddziały przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 145.

Uczniowie klasy 1C: Cezary Bednarek, Piotr Kosatka, Krystian Urbaniak i Kamil Zalepa zaprezentowali dzieciom przedstawienie z elementami głośnego czytania pt.: „Przedszkolak wzorowym przechodniem” przybliżając im zasady ruchu drogowego.  Dzieci pod okiem pana policjanta (w tej roli Krystian Urbaniak) ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez ulicę, poznały znaczenie kilku znaków drogowych oraz kolorów sygnalizacji świetlnej, a na koniec miały możliwość zdobycia odznaki wzorowego przechodnia.

Przedstawienie było fantastyczną zabawą zarówno dla dzieci jak i dla uczniów samochodówki, którzy mieli okazję podzielić się swoją wiedzą.

 

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do zapoznania sie z nowościami! 

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do zapoznania sie z nowościami! Znalazły się wśród nich książki, ale także gry planszowe i ciekawe wydawnictwa kartograficzne.

Na długie jesienne wieczory polecamy literaturę piekną - "Niewidzialną koronę" Elżbiety Cherezińskiej, "W służbie klanu" Miroslava Zambocha oraz gry planszowe, m.in. "Rozegraj miasto".

Zainteresowanym historią bitwy łódzkiej, której stulecie właśnie obchodzimy, polecamy książkę pod redakcją profesor Jolanty A. Daszyńskiej pt.: "Łódź w czasie Wielkiej Wojny", oraz grę planszową "1914. Bitwa łódzka". Z zakresu regionaliów jest także przepięknie wydana publikacja Janusza Hereźniaka pt.: "Mocarze czasu - pomnikowe drzewa w świecie i na ziemi łódzkiej", oraz historia łódzkiego gangstera "Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone" autorstwa Remigiusza Piotrowskiego.

Tym, którzy z niecierpliwością wyczekują cieplejszych dni proponujemy tematyczne mapy regionu łódzkiego, które już dziś pomogą zaplanować wiosenne wycieczki po najciekawszych atrakcjach województwa łódzkiego.

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie!

 

 

XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

     Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 już po raz 3. wziął udział w akcji głośnego czytania dzieciom. W dniu 4 czerwca wybrani uczniowie klas 1B i 2M – Damian Szczepankiewicz, Kamil Mereć, Krystian Solarek, Marcin Bogdan i Patryk Cichosz spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Filii nr 3 MBP Łódź-Polesie i zaprezentowali im najciekawsze wiersze o miastach Polski. Dla przedszkolaków był to wspaniały wstęp do wakacyjnych podróży, a dla naszych uczniów nowe doświadczenie.

Biblioteka Szkolna
w Zespole Szkół Samochodowych 
w Łodzi

biblioteką opiekują się:

mgr Izabela Łyszkiewicz

mgr Aleksandra Romaniec

 

Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2013/2014:

Poniedziałek   8.00-15.30

  Wtorek            8.00-15.30

 Środa               8.00-14.00

 Czwartek         8.00-14.00

 Piątek              8.00-14.00

--------------------------------------------------------------------------------