Festiwal Zawodów Technicznych

                11 lutego Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyła się druga edycja Festiwalu Zawodów Technicznych zorganizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Celem wydarzenia było stworzenie możliwości uczniom 8 klas szkół podstawowych, stających przed wyborem ścieżki edukacyjnej, poznania oferty łódzkich szkół zawodowych. Swoją ofertę edukacyjną przedstawiła także nasza szkoła. Stoisko Zespołu Szkół Samochodowych cieszyło się dużym zainteresowaniem, ósmoklasiści dopytywali o kierunki kształcenia i przebieg edukacji w „samochodówce”. 

 

 

 

    Uczniowie najstarszych klas technikum wzięli udział w warsztatach pt.: Chcę być kimś! czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone prowadzonych przez autora książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży, pana Michała Zawadkę.

    Podczas występu nasz gość poruszył wiele ważnych tematów kształtujących życie młodych ludzi: znaczenie marzeń i pasji, poczucie własnej wartości. Mówił osztuce wyznaczania i osiągania celów.Motywowałdo pogłębiania i zdobywania wiedzy, namawiał do rozsądnego gospodarowania własnym czasem oraz  zachęcał do pracy nad sobą.

    Po spotkaniu chętni mogli kupić książki Michała Zawadkiz imiennym wpisem i autografem. Książki z serii Chcę być kimś, także z autografami autora, znajdują się również w bibliotece szkolnej. Zachęcamy do wypożyczania.

 

 

 

 

 

 

W dniu 30 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyły się Dni Doradztwa Zawodowego. Swoją obecnością zaszczycili nas znakomici goście: Wiceprezydent Miasta Łodzi – pani Małgorzata Moskwa-Wodnicka, Dyrektor ŁCDNiKP – pan Janusz Moos, Inspektor Wydziału Edukacji UMŁ - pani Anna Kuś-Kasprzak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – pan Krzysztof Barański, przedstawiciele łódzkich szkół ponadgimnazjalnych, szkół podstawowych, a także łódzkich mediów.

Uczniowie szkół podstawowych zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół zawodowych, a następnie uczestniczyli w zajęciach zawodoznawczych na warsztatach szkolnych oraz w indywidualnych i grupowych zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego prowadzonych przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Dni Doradztwa Zawodowego wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród naszych gości. Uczestnikom bardzo dziękujemy za obecność!

 

 

 

 

Rafał Pacześ, jeden z najpopularniejszych stand-uperów w Polsce odwiedził uczniów Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi. Spotkanie z cyklu "Osobowość na wyciągnięcie ręki" zorganizował Bartłomiej Ropelski, nauczyciel języka niemieckiego.

Młodzież przyjęła gościa z wielkim entuzjazmem. Dla wielu młodych ludzi jest prawdziwym idolem. Uczniowie nie mogli doczekać się wizyty Rafała Paczesia, który cieszy się wśród nich wielką sympatią - podkreśla nauczyciel. Śledzą jego kanał w internecie, wiedzą o nim praktycznie wszystko. Rafał Pacześ najpierw przeszedł krótki test z historii, który przeprowadziła jego nauczycielka z czasów, gdy był uczniem Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi. Wspominał wszystko z precyzyjną dokładnością. Potem pytań ze strony uczniów nie było końca.

To była dla nich fantastyczna lekcja, bo Rafał pokazał im, że jak się ma pomysł na siebie i wie się dokładnie, co chce się w życiu robić, to można odnieść sukces - dodaje Bartłomiej Ropelski. - Na koniec podkreślił, że cieszy się, że dotarł do miejsca, w którym jest i jest mu niezmiernie miło, że tyle osób chce go oglądać, przychodzić na jego stand - upy. 

 

Pobrano tekst: https://expressilustrowany.pl/znany-standuper-rafal-paczes-w-szkole-spotkal-sie-z-mlodzieza-lodzkiej-samochodowki-do-ktorej-sam-kiedys-chodzil/ar/c5-14641881

 

 

 

 

 

 

 

13 września 2019 r. w naszej szkole gościł znakomity kucharz i mistrz smaku Karol Okrasa. Opowiadał o swoich doświadczeniach kulinarnych i drodze zawodowej. Młodzież zadawała pytania i z zainteresowaniem słuchała prelekcji Karola. Swoimi zdolnościami pochwalili się też uczniowie, którzy przygotowali różnorodne potrawy. Nasz gość miał okazję spróbować i ocenić walory smaku naszych przyszłych kucharzy.

 

 

 

SPRAWOZDANIE

Z DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO OŚRODKA KARIERY W ZSS

W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

 

Opiekę nad SZOK w roku szkolnym 2015/2016 sprawuje p. J. Grzelewska

 1. Gromadzenie materiałów pomocniczych w siedzibie SZOK'u
  • Opiekun SZOK'u zgromadziła materiały do programu "Moje finanse" i "Lekcje ZUS"
 2. Współpraca z instytucjami pozaszkolnymi
  FUNDACJA MŁODZIEŻOWEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
  • Szkoła została zarejestrowana do bazy danych szkół przystępujących do ogólnopolskiej akcji Dzień Przedsiębiorczości, która zostanie zorganizowana w dniu 20 kwietnia 2016 r.
 3. Aktualizowanie strony internetowej szkoły
  • Na stronie internetowej szkoły, w dziale SZOK, wprowadzane są i redagowane informacje o bieżących zdarzeniach z życia szkoły o działaniach Szkolnego Ośrodka Kariery.
 4. Przeprowadzone konkursy
  • W dniu 16 listopada 2015 r. przeprowadzono I etap szkolnego konkursu na temat wiedzy o ubezpieczeniach społecznych w ramach programu "Lekcje ZUS" - pt. "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". W konkursie brała udział kl II m tj. 16 uczniów. Wcześniej zostali oni zgłoszeni do programu "Lekcje ZUS".
   Do II etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 14 marca 2016 r. dostali się
   • Dominik Pawłowski - kl 2m
   • Kamil Żaczek - kl 2m
   • Kamil Pawłowski - kl 2m
  • Zgłoszono i przeprowadzono etap szkolny XXIX Olimipady Wiedzy Ekonomicznej. Brało w nim udział 10 uczniów z klasy II m, a z klasy IV a - 4.
   Do etapu II wojewódzkiego dostał się Kamil Żaczek z klasy II m.
   II etap odbył się w dniu 8 stycznia 2016 r.

SPRAWOZDANIE

Z DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO OŚRODKA KARIERY W ZSS

W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 

Opiekę nad SZOK w roku szkolnym 2016/2017 sprawuje p. J. Grzelewska

 1. Gromadzenie materiałów pomocniczych w siedzibie SZOK'u
  • Opiekun SZOK'u zgromadziła materiały do programu "Moje finanse" i "Lekcje ZUS"
 2. Współpraca z instytucjami pozaszkolnymi
  FUNDACJA MŁODZIEŻOWEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
  • Szkoła została zarejestrowana do bazy danych szkół przystępujących do ogólnopolskiej akcji Dzień Przedsiębiorczości.
 3. Aktualizowanie strony internetowej szkoły
  • Na stronie internetowej szkoły, w dziale SZOK, wprowadzane są i redagowane informacje o bieżących zdarzeniach z życia szkoły o działaniach Szkolnego Ośrodka Kariery.
 4. Przeprowadzone konkursy
  • W dniu 29 listopada 2016 r. klasa 2cm będzie brała udział w konkursie na temat wiedzy o ubezpieczeniach społecznych w ramach programu "Lekcje ZUS".
  • 9.11.2016 r. zgłoszono i przeprowadzono etap szkolny XXX Olimipady Wiedzy Ekonomicznej. Brało w nim udział 10 uczniów z klasy III m,
  • W dniu 21.11.2016 r. na Politechnice Łodzkiej zostały wręczone stypendia Premiera RP. Wśród 238 stypendystów z województwa łódzkiego znalazł się uczeń kl 3m - Kamil Żaczek ze średnią ocen 5,21 za rok szkolny 2015/2016.

TROCHĘ STAROCI, A WIĘCEJ AKTUALNOŚCI Z ZAKRESU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W NASZEJ SZKOLE

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY

1. Konkursy i olimpiady: 

 • 5 listopada 2014 r. odbyła się XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej ( etap szkolny).Brało w nim udział 10 uczniów naszej szkoły. Byli to uczniowie klas III i IV technikum. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Adrian Mielczarek z klasy IVb
 • 17 listopada 2014 r. klasy IIIa i IIIm brały udział w konkursie nt wiedzy o ubezpieczeniach społecznych (etap szkolny) w ramach projektu "Lekcje z ZUS". Do etapu II zakwalifikowali się Michał Grzelak IIIa, Patryk Cichosz IIIm i Cezary Krzewiński IIa.
 • 5 listopada 2014 r rozstrzygnięty został III Międzyszkolny Konkurs Plastyczny o tematyce "Kultura bezpieczeństwa" zorganizowany przez Okręgową Inspekcję Pracy w Łodzi. Brali w nim udział uczniowie klas pierwszych: Damian Konieczny i Damian Justyn z kl Ib oraz Adam Królikowski z kl Ia. Za udział w konkursie szkoły i uczniowie otrzymali dyplomy, kalendarze OIP i upominki.
 •  28 listopada2014 r. został rozstrzygnięty konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy" (etap szkolny), do którego zostali zgłoszeniu uczniowie klas pierwszych: Adam Królikowski, Adam Gron i Kamil Żaczek.
 • W naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje I etapu konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych w ramach programu "Lekcje ZUS" pod tytułem "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Do II etapu który odbędzie się 16 marca 2015r. dostali się: Patryk Cichosz III a, Michał Grzelak III a, Czezary Krzewiński II a. 
 • Nasza szkoła została zgłoszona do konkursu wiedzy dotyczącej BHP i Prawa Pracy pod tytułem "Poznaj swoje prawa w pracy". W wyniku przeprowadzenia I etapu wyłoniono kandydatów do etapu II. W gronie kandydatów znaleźli się Adam Królikowski i Adam Gron z kl I a.
 • 19 marca 2015 r. odbędzie się Dzień Przedsiębiorczości. Nasza szkoła oraz uczniowie naszej szkoły również zostali zgłoszeni do tego projektu.
 • 25 marca 2015 r. odbędzie się XII edycja Dnia Przedsiębiorcy i jak co roku uczniowie naszej szkoły wezmą udział w tym projekcie.
 • Zbieranie materiałów z zakresu BHP i Prawa Pracy.

 

2. Szkoła została zgłoszona do programu edukacyjnego "Kultura bezpieczeństwa" zorganizowanego przez Okręgową Inspekcję Pracy w Łodzi.

 

3. Młodzież naszej szkoły uczestniczy w programie "Moje finanse" zorganizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

4. 9 stycznia 2015 r. odbyl się etap wojewódzki XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W etapie brał udział Adrian Mielczarek z klasy IV b.

 

5. Szkoła bierze udział w projekcie analityczno - badawczym "Badanie losów absolwentów łódzkich szkół zawodowych" zorganizowanym przez ŁCDN i KP i Powiatowy Urząd Pracy.

 

6. W ramach programu edukacyjnego realizowane są warsztaty "Poszukiwanie pracy". Głównym celem programu jest pobudzanie aktywności zawodowej

uczniów i kształtowanie umiejętności przydatnych w poruszaniu się na rynku pracy oraz przy poszukiwaniu zatrudnienia.

 

Opiekunowie Szkolnego Ośrodka Kariery

p. Joanna Grzelewska i p. Halina Tomczak

 

Opracowała: Joanna Grzelewska

 

            Bardzo miło jest nam zakomunikować, że uczeń Zespołu Szkół Samochodwych - Karol Pasiewicz został powołany do Kadry Narodowej. Życzymy sukcesu!

 

 

 


 

 

 

 

Z wielką satysfakcją informujemy, że uczeń naszej szkoły, Aleksander Kmieciak (kl. 2cp) został Mistrzem Polski w Rugby.

Uczeń Samochodówki uprawia tę dyscyplinę od 8 roku życia w Klubie Sportowym K. S. Budowlani Łódź, a mistrzostwo za rok 2021 wywalczył w królewskim mieście Kraków.

Serdeczne gratulacje Alek,

nauczyciel wf - Wojciech Migas.

 
 

 

 


 

 

 

 

Dnia 24 lutego 2020r odbył się Szkolny Turniej Siatkówki dla klas pierwszych.

I miejsce zajęła drużyna z klasy 1ag w składzie: Kacper Sęk, Bartosz Grabiasz, Patryk Bujnowicz, Adam Krawczyk, Marcel Przeganiała, Krystian Kaziński, Kacper Cłapa.

II miejsce zajęła klasa 1cp i III miejsce klasa 1ekz.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

 

 
 

 

 


 

 

 

 

# 2  =  6 # 

Dwa dni zaciętej rywalizacji i wspaniałe osiagi uczniów naszej szkoły. W dn. 11-12 grudnia 2019 odbyły się Mistrzostwa Łodzi w tenisie stołowym w ramach corocznie odbywajacej sie LICEALIADY. Uczniowie sekcji sportowej TS Samochodowki w składzie: Julian Kowalczyk, Marcin Jóźwiak, Jakub Winciar, Mateusz Sabanda wywalczyli 6 miejsce w tym prestiżowym turnieju. W kategorii chłopców 22 ponadpodstawowe szkoly zabiegały o pożądaną klasyfikacje do mistrzostw na szczeblu wojewodzkim. Opiekun drużyny Pan prof. Wojciech Migas składa podziękowanie naszym zawodnikom za wytrwalość i za osiągnięcie tak wspanialego wyniku. GRATULACJE PANOWIE!!!

 

 


 

 

 

W dniu 06.12.2019 roku w fili naszej Szkoły przy ul. Limanowskiego 124A został rozegrany Mikołajkowy turniej w siatkówkę, w którym brały udział klasy: IV technikum, III szkoły branżowej i przedstawiciele grona pedagogicznego. 

Pierwsze miejsce zajęła klasa IVD, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z klasy IVB, a trzecie miejsce zajęli nauczyciele. 

Energii grającym dostarczały wspaniałe wypieki przygotowane przez uczniów i ich mamy. 

To była wspaniała zabawa dla wszystkich.

PS////

Sport łączy pokolenia i wyzwala pozytywną energię!!!

 
 

 


 

 

 

W dniu 5.12.2019. został rozegrany Mikołajkowy turniej w tenisa stolowego. Uczniowie Samochodowki podejmowali gosci z ZSP nr 15. Mecze turniejowe sparingowe mialy na celu ocenę nabytych umiejetnosci pod katem Mistrzostw Łodzi w Tenisie Stolowym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z sekcji sportowej prowadzonej przez Pana prof Wojciecha Migasa. Po rozegranych meczach odbył sie pokaz gry mistrzowskiej zaprezentowany przez opiekuna gości z Zespolu Szkół nr 15  Panią prof. MARLENE DRAB. Była mistrzyni Polski udzielila uczestnikom turnieju instruktażu, który zadziwił gospodarzy i gosci zapadajac głeboko w serca nam wszystkim. Organizator Mikołajkowego Turnieju Wojciech Migas składa wszystkim uczestnikom turnieju serdeczne podziękowanie za aktywny udzial i sportowa atmosfere uczniów zaprzyjaznionych szkół.

 


 

 

 

16 maja 2018r. uczniowie kl. 1a [wych. pani profesor Agnieszka Kuzańska] uczestniczyli w wycieczce rowerowej do łódzkiego Arturówka, gdzie w parku linowym doskonalili swoje umiejętności alpinistyczne. Zajęcia wspinaczkowe stanowiły alternatywną formę spędzania wolnego czasu i mają służyć do zachęcania młodzieży do wszelkiego rodzaju ruchu w terenie. Uczniowie w drodze do Łagiewnik złożyli wizytę w Muzeum Tradycji Niepodległościowych na Radogoszczu, gdzie w hołdzie wymordowanych więżniów zapalili symboliczną świecę pokoju. Koordynator wycieczki,Wojciech Migas składa serdeczne podziękowanie uczniom kl. 1a za udział w wycieczce i kulturalne zachowanie oraz opiekunowi, Panu profesorowi Sławomirowi Skonecznemu za zaangażowanie i profesjonalny nadzór nad bezpieczeństwem uczniów Samochodówki.
 

17 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Samochodowych odbyło się spotkanie Mistrzów Sportu z młodzieżą tutejszej szkoły. To już druga edycja projektu "Wprowadzamy Gwiazdy Sportu do Szkół", której celem jest podejmowanie działań polegających na dostrzeganiu i wdrażaniu wartości z uprawiania sportu i uczestnictwa młodzieży w zajęciach wychowania fizycznego. Gośćmi naszej szkoły byli panowie: Marek Chojnacki oraz Marek Dziuba - wybitni piłkarze i reprezentanci polskiej kadry narodowej. Po bardzo interesującej rozmowie z uczniami Samochodówki zostały przeprowadzone zajęcia z piłki nożnej w ramach lekcji wf-u. Pan Marek Chojnacki spotkał się z uczniami klasy 1a technikum i z mistrzowskim zacięciem sportowym nauczał techniki i taktyki piłkarskiej. Uczniowie pani prof. Agnieszki Kuzańskiej wyśmienicie poradzili sobie z trudnymi, ale jakże interesującymi wyzwaniami sportowymi. 
Koordynator projektu, pan prof. Wojciech Migas serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom tego niezapomnianego spotkania, sympatycznym gościom oraz łódzkiemu MOSiR za owocną współpracę i współudział w podejmowaniu i kontynuowaniu działań kulturalno-sportowych w naszej szkole.

Dnia 13 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Koszykowej Chłopców o puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Bałuty-Centrum.

W turnieju uczestniczyły trzy zespoły z Łodzi:
Zespół Szkół Samochodowych - gospodarze,
Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich.
Drugie miejsce przypadło naszej szkole.
Trzecie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy.

Sponsorem turnieju była Rada Osiedla Bałuty-Centrum.

Gratulujemy!

Turniej zorganizowali nauczyciele wf: p. prof. Anna Rytwińska i p. prof. Jacek Lewandowski.

Fotoreportaż: I. Łyszkiewicz.

 

 

Mikołajkowy Turniej Trzech Szkół  w Piłce Siatkowej

Tradycją naszej szkoły są świąteczne turnieje sportowe rozgrywane z zaprzyjaźnionymi z Samochodówką szkołami. 6 grudnia 2017 r. na mikołajkowym turnieju piłki siatkowej nasi uczniowie spotkali się z zawodnikami ZSP nr 15 oraz XXV LO z Łodzi. Drużyna siatkarzy Zespołu Szkół Samochodowych wywalczyła drugie miejsce i zapewniła, że to nie jest ostatnie słowo w tej sportowo - świątecznej rywalizacji. Gwarantowane emocje oraz pozytywna integracja uczniów i nauczycieli łódzkich szkół są przewidziane w kolejnym turnieju - już wiosennym, Wielkanocnym.
Koordynator zawodów, prof. Wojciech Migas składa serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom turnieju oraz dziękuje za sportową postawę i fantastyczny doping w duchu olimpijskiego fair play. Dzięki.

To już kolejna edycja spotkania młodzieży naszej szkoły z mistrzami sportu polskiego. W ramach, wspólnie realizowanego z łódzkim MOSiR, projektu "Wprowadzamy Gwiazdy Sportu do Szkół" maturzyści z klasy 4b (wych. prof. Wojciech Migas) uczestniczyli w lekcji piłki nożnej poprowadzonej przez wybitnego łódzkiego piłkarza, pana Marka Chojnackiego (17.11.2017). Uczniowie zostali poddani trudnej próbie treningu wg najnowszych wzorców światowego futbolu i dzielnie dotrwali do końca...
Koordynator projektu, Wojciech Migas, składa serdeczne podziękowanie Panu Markowi Chojnackiemu za zaangażowanie i udział w naszych spotkaniach.

Od listopada bieżącego roku uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego na odnowionej i doposażonej w nowoczesny sprzęt siłowni. Zakup urządzeń sportowych był możliwy dzięki przekazaniu szkole środków finansowych przez Radę Osiedla Bałuty-Centrum za co Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują.

Dwanaście tysięcy metrów...

          tyle przebiegła dziś, 12.10.2017. drużyna naszej szkoły biorąca udział w sztafetowych biegach przełajowych.

Zawody, organizowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy, zgrupowały w tym roku ponadgimnazjalną młodzież łódzkich szkół w łagiewnickich lasach. Drużynę Zespołu Szkół Samochodowych reprezentowali: Krystian Drelich, Miłosz Urbański, Patryk Węgrzyn (kl.1a), Arkadiusz Kłodaś, Kamil Kabziński (kl.1b), Patryk Pustelnik (kl.1m), Darek Gnyp, Borys Szymanowski, Maciek Jackowski (kl.2b), Adam Maciejewski (kl.3a), Kacper Wojtunik (kl.3d), Grzegorz Nowakowski (kl.4b). Kwalifikacja drużyn będzie zamieszczona w najbliższym czasie na internetowej stronie MSZS.

Warto nadmienić, że waleczne serca naszych zawodników współgrały z przepiękną aurą tych zawodów. Słoneczna złota jesień wniosła do rywalizacji wszystkich zawodników nieskrywane szczere zadowolenie oraz życzliwy uśmiech do Świata... , świata sportu.

Koordynator drużyny składa serdeczne podziękowanie i gratulacje naszym reprezentantom szkoły,

Wojciech Migas

W dniu 06.04.2017. w ZSS w Łodzi odbyła się innowacyjna lekcja z wychowania fizycznego. Zajęcia z boksu - tej najstarszej dyscypliny sportowej poprowadził nauczyciel naszej placówki, pan prof. Wojciech Migas. Uczestnikami modelowych zajęć warsztatowych "Boks - jako alternatywna forma spędzania wolnego czasu" byli nauczyciele wychowania fizycznego łódzkich i podłódzkich szkół. Zajęcia odbyły się pod patronatem metodyka Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego Pana Macieja Matczaka. Dziękujemy wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego za udział i zaangażowanie w zajęciach i zapraszamy do udziału w rundzie drugiej.

 

To już trzecia w Zespole Szkół Samochodowych w Łodzi edycja projektu "Lekcja z Mistrzem". W dniu 23.03.2017r. gościem naszej szkoły był pan Marek Chojnacki, były reprezentant Polski w piłce nożnej, który poprowadził zajęcia z klasą pani prof. Małgorzaty Leszki - 2a. Doskonalenie sprawności piłkarza oraz nowatorskie zestawy ćwiczeń rodem z kadry narodowej wzbudziły nieskrywane zainteresowanie młodzieży. Koordynator realizowanego w "Samochodówce" projektu "Wprowadzamy Gwiazdy Sportu do Szkół", Wojciech Migas składa serdeczne podziękowania łódzkiemu MOSiR za współpracę z naszą szkołą.

W dniu 9 marca 2017r. w placówce Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi odbyło się drugie już spotkanie z Mistrzem Sportu, wybitnym reprezentantem Polski w piłce nożnej, panem Mirosławem Bulzackim. Tematyka spotkania: "Czy warto uczęszczać na zajęcia wychowania fizycznego, i czy warto uprawiać sport?" , jak również przywołane chlubne karty Polskich Orłów Kazimierza Górskiego z pamiętnym meczem z Anglią na Wembley, stworzyły niepowtarzalną atmosferę spotkania. Pan Mirosław Bulzacki, będąc absolwentem naszego Technikum Samochodowego, podzielił się z młodzieżą własnymi sportowymi sukcesami oraz zachęcał uczniów do aktywności na lekcjach wychowania fizycznego, aktywności sportowej i realizowania pasji. Poprowadził również zajęcia z piłki nożnej w naszej nowo wyremontowanej sali gimnastycznej.
W tym wielowymiarowym dialogu wyraźnie dało się odczuć, że uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z dużym zainteresowaniem włączyli się w realizowany projekt "Wprowadzamy Gwiazdy Sportu do Szkół".
Patronat medialny nad czwartkowym wydarzeniem kulturalno-sportowym w ZSS w Łodzi objęła TVP3 oraz TV Toya za co bardzo dziękujemy.
Organizator spotkania prof Wojciech Migas składa podziękowanie dla całej dyrekcji szkoły za okazaną życzliwość i pomoc w realizacji spotkania, panu prof. Jerzemu Kaczmarskiemu za opiekę audiowizualną, pani Izabeli Łyszkiewicz za opiekę plastyczną oraz uczniowi kl. 3a Pawłowi Patorze za wkład w przygotowanie okolicznościowej gablotki szkolnej.
Mirosław Bulzacki razem ze Stanisławem Terleckim prowadzą tzw Technikum Sportu w MOSiR. W Technukum Sportu młodzi adepci piłki nożnej mogą trenować technikę gry m.in. np. jak wykonując karny trafić 10 na 10 w poprzeczkę.
Mirosław Bulzacki był pierwszym odkryciem roku plebiscytu Przeglądu Sportowego w 1973r. Do tego grona zaliczają się też: Zbigniew Boniek 1976, Adam Nawałka 1977, Artur Boruc 2004, Robert Lewandowski 2008, Wojciech Szczęsny 2011, Karol Linetty 2014 czy Bartosz Kapustka 2015.

 

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prestiżowym turnieju sportowym w tenisie stołowym.
   W zmaganiach sportowych uczestniczyli uczniowie z 25-ciu szkół ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna podjęła rękawicę lecz tym razem nie udało im się  wskoczyć na podium. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom za wolę walki. Dziękujemy panowie.
   Drużynę ZSS w roku szkolnym 2016/17 zdobili: Maciej Woszczyk - klasa 4m, Jerzy Serafin - klasa 2cm, Jakub Różycki - klasa 2cm.

Z pozdrowieniem sportowym,

                                                                                                                         koordynator Wojciech Migas

Tradycyjnie, jak co roku, w placówce naszej szkoły odbył się Mikołajkowy Turniej w piłkę siatkową /7.12.16/. Gośćmi Samochodówki było XXX LO oraz ZSP nr 15. W zmaganiach sportowych trzech szkół uczestniczył znany w świecie Gwiazdor, zwany również Mikołajem. Niewątpliwie dopełnił On pozytywną atmosferę walki sportowej zawodników. Drużynę naszej szkoły przygotował sportowo p. prof. Waldemar Pawlak zajmując drugie miejsce. Wszystkim uczestnikom turnieju i nauczycielom składamy gratulacje i dziękujemy za uczestnictwo i zaangażowanie.

Koordynator zawodów, Wojciech Migas.

W dniu 20. października 2016 roku w Zespole Szkól Samochodowych w Łodzi gościł wybitny łódzki piłkarz pan Marek Chojnacki. Poprowadził On dla uczniów naszej szkoły trening piłki nożnej w ramach zajęć "Lekcja z Mistrzem". Podzielił się z młodzieżą swoimi piłkarskimi i trenerskimi doświadczeniami oraz zachęcał do aktywnego uczestnictwa w kulturze fizycznej i sportu. Uczniowie "Samochodówki" serdecznie dziękują panu Markowi za przyjęcie zaproszenia do  naszej placówki. Koordynatorem spotkania "Lekcja z Mistrzem" był pan profesor Wojciech Migas.

W dniu 27 kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej placówce trzecia edycja turnieju sportowego  zaprzyjaźnionych łódzkich szkół w piłce siatkowej.

Uczestnikami zawodów byli
XXX LO w Łodzi pod opieką p. prof Anny Rytwińskiej
ZSP nr 15 w Łodzi pod opieką p. prof Marleny Drab
ZSP nr 22 w Łodzi pod opieką p. prof Tomasza Kowalskiego
ZSS w Łodzi pod opieką p. prof Waldemara Pawlaka

Koordynator turnieju, p. prof. Wojciech Migas.składa wyrazy uznania uczniom i ich opiekunom za utrzymanie niezłomnego ducha sportowego i serdecznie wszystkim zawodnikom wiosennej spartakiady gratuluje.

 

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi przy Al. Politechniki 37 odbyły sie IV Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w sportach siłowych. Konkurencje obejmowały wyciskanie sztangi leżąc oraz podciąganie na drążku.

W Mistrzostwach wzięła również udział reprezentacja naszej szkoły w następującym składzie:

Michał Buś kl 2 emz - IV miejsce
Daniel Kaźmierczak kl 3ez - XIII miejsce
Maksymilian Janiszewski kl 2a - XIX miejsce
Mateusz Rutka kl 3mz - IX miejsce

Opiekunem, a zarazem odpowiedzialnym za przygotowanie drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego w naszym Zespole Szkół Samochodowych pan profesor Jacek Lewandowski.

Cały zespół zaprezentował się wspaniale, ponieważ wszyscy zawodnicy uplasowali się w czołówce zawodów w konkurencji wyciskanie sztangi leżąc.

Na szczególne uznanie zasługuje występ Michała Busta, który w konkurencji wyciskanie zajął IV miejsce (67 powtórzeń przy wadze sztangi 40 kg).

Na słowa pochwały zasługuje również wspaniała organizacja imprezy. Czuwali nad nią p. prof. Bartłomiej Szczepaniak oraz p. prof. Andrzej Chrząstek, nauczyciele wychowania fizycznego z ZSTI w Łodzi.

W dniu 2 grudnia 2015 r. byliśmy gospodarzami Mikołajkowego Turnieju Sportowego Trzech Szkół

 W turnieju Piłki Siatkowej wzięły udział XXX LO oraz ZSP nr 15  z Łodzi.

Kadra naszej szkoły pod kierownictwem prof. Waldemara Pawlaka wywalczyła I miejsce, II miejsce dla XXX LO, III miejsce ZSP nr 15.

Drużynom składamy serdeczne gratulacje.
Organizator imprezy, prof. W. Migas zaprasza zaprzyjaźnione szkoły na kolejny wiosenny Turniej Trzech Szkół

życząc niezłomności sportowej uczestnikom turnieju, z pozdrowieniem sportowym...
Dyrekcja i nauczyciele wf Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi.

 

W dniu 23 czerwca 2015 r. uczniowie klasy I b (wychowawca Wojciech Migas) wyruszyli na wycieczkę rowerową do łódzkich Łagiewnik i Arturówka. Uczniowie zwiedzili również mauzoleum i muzeum na Radogoszczu - zespół memoriałowy,gdzie w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r. dokonano największej hitlerowskiej zbrodni ludobójstwa na obszarze Polski w okresie działań frontowych II wojny światowej.

  Organizator wycieczki - prof. Wojciech Migas
  Opiekun wycieczki - prof. Waldemar Pawlak

29 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Samochodowych odbył się Wiosenny Turniej Trzech Szkół w Piłce Siatkowej i Scrabble. Uczniowie samochodówki zmierzyli się w dwóch konkurencjach z zawodnikami ze Szkoły Ponadgimnazjalnej nr 15 i Liceum Ogólnokształcącego nr XXX. Po uroczystym otwarciu turnieju przez pana dyrektora Andrzeja Żelasko rozpoczęto zawody. Podczas gdy na sali gimnastycznej trwały mecze piłki siatkowej w bibliotece szkolnej odbywały się rozgrywki w Scrabble.

Zespół Szkół Samochodowych reprezentowali: Oliwia Kowalska (kl. 2Mz), Paulina Makowska (kl. 2M), Julia Górzyńska (kl. 2A), Paweł Nowiński (kl. 3M), Łukasz Cynkier (kl. 3M), Wojciech Piestrzeniewicz (kl. 1B), Konrad Woliński (kl. 3M), oraz dwaj scrabbliści – Patryk Cichosz (kl. 3M) i Dominik Pawłowski (kl. 1M).

Naszym reprezentantom nie udało się pokonać przeciwników, w piłce siatkowej zajęliśmy III miejsce, a w grze Scrabble II miejsce. Organizatorzy turnieju p.p, Wojciech Migas, Waldemar Pawlak i Izabela Łyszkiewicz już myślą o przyszłorocznych rozgrywkach, podczas których nasza szkoła będzie miała możliwość rewanżu.

 

W dniu 20.03.2015 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Zawodowych w Łodzi. W klasyfikacji drużynowej, reprezentanci naszej szkoły - Kacper Skrętowski kl. III M, Artur Jurczuk kl. II B, Jakub Darcz kl. II A - zajęli drugie miejsce. W klasyfikacji indywidualnej uczeń Kacper Skrętowski zajął drugie miejsce.Serdecznie gratulujemy rezultatu i postawy sportowej naszej kadrze ZSS. Opiekun drużyny, Wojciech Migas.

Nasza szkoła bierze aktywny udziała w ogólnopolskiej akcji Szkoła Na Dwa Koła.

W czerwcu 2013 r. uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce na pikniku rowerowym zorganizowanym w ramach projektu Rowerowa Szkoła w Parku Poniatowskiego w Łodzi.

Wszystkich zainteresowanych rajdami rowerowymi serdecznie 
zaprasza p. prof. W. Migas.

Najbliższy rajd jest planowany w miesiącach wiosennych 2015. 

Zajęcia z pływania oraz Ratownictwa Wodnego

odbywają się w każdy czwartek o godz 16:00 

na krytej pływalni Wodny Raj w Łodzi.

Chętnych serdecznie zapraszamy.

Zapisy na zajęcia przyjmuje prowadzący p. prof. W. Migas.

Uczniowie mają możliwość wyrobienia karty pływackiej oraz specjalnej karty żółty czepek, a także mogą się przygotować do kursu na Młodszego Ratownika WOPR.

Pierwszy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Zawodowych w Łodzi
- ZSP nr 7 – DRUGIE MIEJSCE indywidualnie i zespołowo !

Wśród uczestniczących w turnieju  jedenastu szkół zawodowych z Łodzi w marcu 2014 r. nasza szkoła zajęła drugie miejsce w grze indywidualnej, które wywalczył Kacper Skrętowski z klasy 2m.  Uczniowie ZSP nr 7 zajęli również drugie miejsce w grze zespołowej.


Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom:

Kacprowi  Skrętowskiemu (2m),

Kamilowi Wentlandt (3mz),

Mariuszowi Kociołkowi (3mz)

Piotrowi Matyjakowi ( 4m ).

BRAWO PANOWIE ! JESTEŚMY Z WAS DUMNI !

Życzymy dalszych sukcesów!

 

W  dniu 29 marca 2012 odbyły się zawody tenisa stołowego chłopców szkół ponadgimnajalnych. Nasza drużyna w składzie:

Marcin Knapik  1mz

Marek Skowroński  1bz

Jakub Wira 1b

zajęła II miejsce w dzielnicy Łódź-Bałuty.

Uczeń Marcin Knapik  zajął w konkursie,  indywidualnie 5 miejsce .

                                        

                                                                                 Gratulujemy!

 

W dniu 23.02.2012 r. odbył się Turniej ,, Gier i Zabaw” chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem był Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi.

Zajęliśmy III miejsce w województwie łódzkim.

Zawody promowały kulturę fizyczną

                                                                                GRATULUJEMY !

Nasza reprezentacja :  Klasy pierwsze

1.                 Adam Ostrowski  1m

2.                 Aleksander Dębski 1m

3.                 Michał Czarnecki 1m

4.                 Michał Rodewald 1 m

W dniach 18.X - 25.X 2011r. w ramach promocji kultury fizycznej odbył się Turniej Finałowy w koszykówce chłopców rejonu Łódź - Bałuty. Organizatorem był  Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach A i B.

 

Grupa A :

- ZSP nr 13

- XLII LO

- ZSP nr 6

 

Grupa B :

- ZSP nr 7

- ZSP nr 10

- XV LO

 

Zawody finałowe odbywały się 25.X 2011r. i uzyskano następujące rezultaty :

 

ZSP nr 6 - XV LO          23:27

ZSP nr 10 - ZSP nr 7     43:19

 

Do Finału awansowały szkoły ZSP nr 10 i XV LO Zwycięska okazała się drużyna 
ZSP nr 10, pokonując XV LO -     43:23

Zajęcia pozalekcyjne - Tenis stołowy

Zapraszamy chętnych do uczestnictwa w zajęciach z tenisa stołowego w każdy czwartek

godz. 14 30

           Zajęcia prowadzi nauczyciel ZSS w Łodzi , 
– mgr Wojciech Migas.

Zapraszamy  !

W dniu 8.01.2014 r. odbyły się Szkolne Mistrzostwa Łodzi w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział ponad 20 szkół ponadgimnazjalnych z terenu i okolic Łodzi.

ZSP nr 7 wywalczył 10 miejsce w składzie:

1.       Kamil Wentlandt – klasa 3mz

2.       Kacper Skrętowski – klasa 2m

3.       Artur Jurczuk – klasa 1b

4.       Piotr Jędrzejczyk – klasa 1b

Na wyróżnienie zasługuje uczeń klasy 3mz Kamil Wentland, który wywalczył dla naszej drużyny największą ilość punktów.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników  mistrzostw!

Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Dzięki zaangażowaniu i pracy uczniów na zajęciach pozalekcyjnych,  szkoła wzbogaciła się o nowoczesną pomoc dydaktyczną, a uczniowie o nowe doświadczenia i rozwiązania techniczne. Praca „Oświetlenie zewnętrzne na bazie świateł ksenonowych Fiat 500”, to nowoczesna pomoc, dzięki, której można poznać, ale i badać budowę i działanie nie tylko świateł ksenonowych, ale również: świateł pozycyjnych, kierunkowskazów, awaryjnych, przeciwmgielnych przednich i tylnych oraz silnika spryskiwaczy i silnika przednich wycieraczek. Diagnozowanie odbywa się poprzez złącze EOBD komputera pokładowego.

Warsztatowe Koło Zainteresowań Elektromechaniką Samochodową, powstało z myślą o uczniach, którzy będą zdawać kwalifikację M.12. Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych.

Podczas zajęć prowadzonych w warsztatach Zespołu Szkół Samochodowych, uczniowie będą mieli możliwość uzupełnienia i poszerzenia wiedzy oraz nabędą umiejętności z zakresu elektromechaniki samochodowej. Poznają elektryczne i elektroniczne rozwiązania techniczne stosowane w samochodach. Rozwiną zdolności manualne oraz analitycznego myślenia, które są niezbędne podczas diagnostyki i naprawy nie tylko podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikację M.12., ale w przyszłym życiu zawodowym. Stawiamy na rozwój i samodzielność.

W tym roku szkolnym podczas zajęć, uczniowie pracują nad wykonaniem oświetlenia zewnętrznego na bazie świateł ksenonowych Fiata 500.

Zajęcia odbywają się w czwartki od godziny 16 do 18. Prowadzący zajęcia: p. Artur Jabłoński

 

PROGRAM KOŁA INFORMATYCZNEGO

 Program koła informatycznego został opracowany z myślą o uczniach klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Zaplanowany jest jako 36-godzinny moduł realizowany w ciągu dwóch semestrów na jednej godzinie tygodniowo. Jego zadaniem jest dostarczenie wiedzy i umiejętności niezbędnych do tworzenia stron WWW, rozwijanie umiejętności posługiwania się programami takimi jak PowerPoint, Microsoft Word, podstawy programowania w języku Turbo Pascal C++, a także przygotowanie uczniów do samokształcenia w tym zakresie.

Kółko mechatroniczne w ZSP nr 7

opiekun: Józef Bogdan

Program zajęć:

- nauka lutowania elementów elektronicznych

- montaż elementów mechatronicznych na płytkach drukowanych

- pomiary i uruchomianie zmontowanych układów elektronicznych

- projektowanie i wykonanie płytek drukowanych

- programowanie sterowników PLC (RELPOL, LOGO, S7-200)

- montaż i sprawdzanie działania układów z sterownikami PLC

- nauka programowania mikrokontrolerów  (serii ST 62, PIC12F, PIC16F) metodą graficzną

- wykonanie programatora do programowania mikrokontrolerów

- wykonanie i sprawdzanie zmontowanych urządzeń sterowanych mikrokontrolerem

 

Godziny pracy biblioteki szkolnej w czasie nauczania zdalnego:

Poniedziałek: 9 - 13

Wtorek: 9 - 11

Środa: 9 - 11

Czwartek: 9 - 13

Piątek: nieczynna

                    Nakładem Domu Wydawniczego Księży Młyn ukazała się publikacja pt.: „Łódzkie mozaiki i inne monumentalne akcenty plastyczne czasów PRL-u” autorstwa Bartosza Stępnia. Jest to bogato ilustrowana książka prezentująca mozaiki, płaskorzeźby ceramiczne oraz sgraffito znajdujące się w gmachach użyteczności publicznej. Wśród wymienionych instytucji znalazła się nasza szkoła i mozaika umieszczona w głównym korytarzu szkoły przedstawiająca piastowskiego orła. Autor wspomina także o drugiej mozaice znajdującej się na ścianie szkolnej klatki schodowej przedstawiającej dwa zabytkowe samochody oraz podaje najważniejsze momenty w historii technikum samochodowego.

 

 

 

 

Rozpoczęła się akcja CZYTAJ PL 2021

 

    Już po raz 9 w ramach akcji CZYTAJ PL można pobrać 12 audiobooków lub ebooków za darmo. Akcja trwa przez cały listopad.

W tym roku dostępne są następujące tytuły:

1. Kornel Filipowicz „Formikarium”

2. Anna Kańtoch „Wiosna zaginionych”

3. Tomasz Lem „Awantura na tle powszechnego ciążenia”

4. Stanisław Lem „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników”

5. Aleksandra Lipczak „Lajla znaczy noc”

6. Robert Małecki „Żałobnica”

7. Tomasz Michniewicz „Chwilowa anomalia”

8. Marcin Mortka „Nie ma tego złego”

9. Dionisios Sturis „Gorzkie pomarańcze”

10. Beata Szady „Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie”

11. Robert J. Szmidt „Per aspera ad astra”

12. Magdalena Witkiewicz „Srebrna łyżeczka”

    Aby wziąć udział w tegorocznej akcji wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink i przejść do zakładki Czytaj PL. Po zeskanowaniu kodów QR można pobierać bezpłatne e-booki i audiobooki z listy 12 dostępnych tytułów. W tym roku – po raz pierwszy w historii akcji – z Czytaj PL będą mogli skorzystać także użytkownicy czytników Kindle oraz inkBOOK! Szczegółowe informacje na stronie: https://akcja.czytajpl.pl

 

 

 

 

 

12 książek za darmo do końca listopada !!!

W ramach akcji Czytaj PL do końca listopada dostępne są książki do czytania i słuchania.

Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik lub na stronie internetowej akcji. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki.

W tym roku do wyboru są następujące tytuły:

· „Nie ma” Mariusza Szczygła,

· „Zimowla” Dominiki Słowik

· „Zadra” Roberta Małeckiego

· „Topiel” Jakuba Ćwieka

· „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL” Wojtka Drewniaka

· „Strażnik” Pauliny Hendel

· „Stramer” Mikołaja Łozińskiego

· „Czarne morze” Karoliny Macios

· „O czasie i wodzie” Andri Snær Magnasona

· „Horyzont” Jakuba Małeckiego

· „Głosy z zaświatów” Remigiusza Mroza

· „Kochaj najlepiej, jak potrafisz” Stefanie Stahl

Szczegółowa instrukcja oraz kod QR do zeskanowania znajdują się na stronie:

https://czytajpl.pl/2020/11/04/jak-dolaczyc-do-akcji-czytaj-pl-2020

 

Godziny pracy biblioteki szkolnej

Poniedziałek 8.00-15.00

Wtorek 7.30-14.00

Środa 7.30-14.00

Czwartek 7.30-16.30

Piątek 7.30-15.30

 

 

 

 

 

Wydawnictwo Literatura organizuje kiermasz książek w bardzo atrakcyjnych cenach.

"Literatura" specjalizuje się w wydawaniu książek dla dzieci i młodzieży, ale w ofercie wydawnictwa znajdują się także powieści dla dorosłych oraz literatura dotycząca Łodzi. Polecam!

Izabela Łyszkiewicz

Nauczyciel bibliotekarz

 

 

 

 

    W zaistniałej sytuacji zapraszam wszystkich zainteresowanych do korzystania z ksiażek w wersji elektronicznej. Poniżej przedstawiam wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych e- booków.

WolneLektury.pl - darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur, e-booki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki, serwis zawiera także audiobooki.

Lektury.gov.pl - serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami, książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

Za pośrednictwem Miejskiej Biblioteki Publicznej można korzystać z Legimi.pl, usługi oferującej dostęp do tysięcy e-booków, szczegółowe informacje można znaleźć na stronie MBP https://biblioteka.lodz.pl/aktualnosci/jak-zaczac-korzystac-z-legimi-i-pobrac-kod?bclid=IwAR1xvdq1vHgcxMN1YxW2UiZ1BdnEp4BcKpXp27x8xS2PCvbCHcjQHBn0ZQ.

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a. Informacje jak korzystać z oferty znajduj się na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu.

 

Izabela Łyszkiewicz

Nauczyciel bibliotekarz

 

    W ramach projektu „Czytałem. Polecam!” uczniowie klas czwartych przygotowali krótkie filmy, z wypowiedziami na temat przeczytanych książek. Oto co proponują:

 

 

Książki zostały zakupione do biblioteki szkolnej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszamy do wypożyczeni, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Termin sleeveface powstał w kwietniu 2006, ale samo zjawisko powstało wcześniej, zwłaszcza z wykorzystaniem płyt winylowych i upowszechniło się za sprawą mediów społecznościowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć sleeveface z książką, które stworzyli uczniowie klas pierwszych. Mamy nadzieję, że zdjęcia będą zachętą do sięgnięcia po książki nie tylko te wykorzystane do sleeveface. Zapraszamy do biblioteki!

Książki zostały zakupione do biblioteki szkolnej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

 

W miniony weekend w Łodzi miał miejsce VII Salon Ciekawej Książki. Grupa uczniów „samochodówki” wzięła udział w piątkowych warsztatach przygotowanych dla młodzieży w ramach Salonu. Uczniowie spotkali się z panem Michałem Zawadką, który poprowadził warsztaty pt.: „Chcę być kimś”. Była okazja do zakupu książki i zdobycia autografów.

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do zapoznania sie z nowościami! 

 

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 3-10 czerwca trwał XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Nasza szkoła włączyła się w tę akcję już po raz szósty, odwiedzając dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 i Szkoły Podstawowej nr 145.
Tym razem uczniowie klasy 1D: Damian Cyran, Bartosz Jaworski, Jarosław Szymczak, Kacper Żurawski zabrali dzieci na spacer po Łodzi czytając wierszyki o naszym mieście, przybliżyli przedszkolakom „Legendę o Januszu” za pomocą teatrzyku obrazkowego Kamishibai, a na koniec rozdali naklejki z herbem Łodzi. Przedstawieniu z elementami głośnego czytania pt „Łódź wierszem opisana” towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez p. prof. Aleksandrę Romaniec.

29 maja – 5 czerwca 2016 roku to jubileuszowy, bo XV Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania. Nasza szkoła brała udział w tym wydarzeniu po raz piąty. Tym razem uczniowie Samochodówki zaprezentowali dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 12 wiersze na temat muzyki i instrumentów muzycznych.
Uczniowie klasy 2B: Jakub Janiczek, Konrad Konewka, Dominik Krzemiński i Krzysztof Sosnowski ciekawie zinterpretowali wiersze, a Wiktor Jaroszek – prowadzący imprezę - nawiązał wspaniały kontakt z młodą publicznością. Największą atrakcją był jednak występ instrumentalistów: Wojciecha Piestrzeniewicza (saksofon), Radosława Śliwkiewicza (perkusja) i Adama Królikowskiego (puzon). 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2015


Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w internetowym konkursie czytelniczym pt.: Wirtualne poszukiwania literackie, który będzie odbywał się za pośrednictwem profilu naszej szkoły na Facebooku. 2 Października pojawią się pierwsze pytania konkursowe, a kolejne w każdy piątek bieżącego miesiąca. Regulamin konkursu jest dostępny na profilu facebookowym oraz w bibliotece szkolnej.
Przez cały miesiąc będzie obowiązywał wolny dostęp do półek, a także będzie miał miejsce kiermasz książek.

ZAPRASZAMY!!!

 

Jak co roku w czerwcu uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi wzięli udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Była to już XIV edycja akcji, a nasza szkoła wzięła w niej udział po raz czwarty.

Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji: „Cała Polska czyta w bibliotekach” z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 12 spotkaliśmy się w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie, ale nie tylko. Odwiedziliśmy również dzieci z oddziały przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 145.

Uczniowie klasy 1C: Cezary Bednarek, Piotr Kosatka, Krystian Urbaniak i Kamil Zalepa zaprezentowali dzieciom przedstawienie z elementami głośnego czytania pt.: „Przedszkolak wzorowym przechodniem” przybliżając im zasady ruchu drogowego.  Dzieci pod okiem pana policjanta (w tej roli Krystian Urbaniak) ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez ulicę, poznały znaczenie kilku znaków drogowych oraz kolorów sygnalizacji świetlnej, a na koniec miały możliwość zdobycia odznaki wzorowego przechodnia.

Przedstawienie było fantastyczną zabawą zarówno dla dzieci jak i dla uczniów samochodówki, którzy mieli okazję podzielić się swoją wiedzą.

 

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do zapoznania sie z nowościami! 

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do zapoznania sie z nowościami! Znalazły się wśród nich książki, ale także gry planszowe i ciekawe wydawnictwa kartograficzne.

Na długie jesienne wieczory polecamy literaturę piekną - "Niewidzialną koronę" Elżbiety Cherezińskiej, "W służbie klanu" Miroslava Zambocha oraz gry planszowe, m.in. "Rozegraj miasto".

Zainteresowanym historią bitwy łódzkiej, której stulecie właśnie obchodzimy, polecamy książkę pod redakcją profesor Jolanty A. Daszyńskiej pt.: "Łódź w czasie Wielkiej Wojny", oraz grę planszową "1914. Bitwa łódzka". Z zakresu regionaliów jest także przepięknie wydana publikacja Janusza Hereźniaka pt.: "Mocarze czasu - pomnikowe drzewa w świecie i na ziemi łódzkiej", oraz historia łódzkiego gangstera "Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone" autorstwa Remigiusza Piotrowskiego.

Tym, którzy z niecierpliwością wyczekują cieplejszych dni proponujemy tematyczne mapy regionu łódzkiego, które już dziś pomogą zaplanować wiosenne wycieczki po najciekawszych atrakcjach województwa łódzkiego.

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie!

 

 

XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

     Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 już po raz 3. wziął udział w akcji głośnego czytania dzieciom. W dniu 4 czerwca wybrani uczniowie klas 1B i 2M – Damian Szczepankiewicz, Kamil Mereć, Krystian Solarek, Marcin Bogdan i Patryk Cichosz spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Filii nr 3 MBP Łódź-Polesie i zaprezentowali im najciekawsze wiersze o miastach Polski. Dla przedszkolaków był to wspaniały wstęp do wakacyjnych podróży, a dla naszych uczniów nowe doświadczenie.

Biblioteka Szkolna
w Zespole Szkół Samochodowych 
w Łodzi

biblioteką opiekują się:

mgr Izabela Łyszkiewicz

mgr Aleksandra Romaniec

 

Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2013/2014:

Poniedziałek   8.00-15.30

  Wtorek            8.00-15.30

 Środa               8.00-14.00

 Czwartek         8.00-14.00

 Piątek              8.00-14.00

--------------------------------------------------------------------------------