11 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 2em, wraz z opiekunami p. Anną Jezierską- Wnuk i p. Izabelą Łyszkiewicz, odwiedzili Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi przy ul. Pomorskiej 88. W ramach Dni Drzwi Otwartych młodzież z Gastronomika prezentowała swoją szkołę. Nasi uczniowie obejrzeli pokazy baristów, kibicowali uczestnikom zawodów w przygotowywaniu koktajli, brali udział w konkursie na najlepiej udekorowaną potrawę. W międzyczasie można było wysłuchać prezentacji na temat polskiego plakatu i obejrzeć najciekawsze prace o tematyce łódzkiej. Główną atrakcją i celem wycieczki było obejrzenie wystawy stołów okolicznościowych. Zaprezentowane dekoracje wyróżniały się ciekawymi pomysłami i reprezentowały różne style. Wycieczka była okazją, by zaczerpnąć inspiracje, przygotowując się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.