W dniu 27.03.2018 klasa I a  pod opieką p. Agnieszki Kuzańskiej i p. Sławomira Skoniecznego odwiedziła Zakład Eksploatacji Tramwajów nr 2 (Zaj. Chocianowice). Po zajezdni oprowadzał ich kierownik zajezdni pan Witold Talar. Podczas wycieczki, uczniowie  dowiedzieli się jak wygląda proces obsługi codziennej (OC) tramwajów, jak jest zbudowany wózek tramwaju, dlaczego sieć trakcyjna  jest ułożona w kształt zygzaka oraz jak się konserwuje tramwaje.  Przed wejściem do zajezdni, młodzież poznała historię i przyszłe plany związanych z ZET-2  oraz zasady BHP. Następnie uczniowie zostali oprowadzeni wewnątrz budynku, najpierw zobaczyli historyczną myjnie tramwajową oraz halę gdzie tramwaje powypadkowe są wyceniane przez ubezpieczyciela. Następnie zostali odwiedzili 2 torową halę OC, gdzie kierownik opowiedział o tym jak jest zbudowany wózek tramwaju. Potem została im przedstawiona hala naprawcza tramwajów oraz proces  konserwowania i wymiany wózka tramwajowego. Na  koniec uczniowie zobaczyli  tor nr 1 na zajezdni oraz pomieszczenie z częściami zapasowymi, tam pokazano im co znajduje się w alternatorze w tramwaju, z czego składa się pantograf oraz jak wygląda hamulec szynowy, dodatkowo uczestnikom wycieczki pokazano miejsca postojowe zajezdni oraz umożliwiono  zobaczenie kabiny motorniczego w Konstalu 805Na tzw. „bulwie”. Wycieczka zaspokoiła ciekawość dotyczącą  eksploatacji tramwajów oraz poszerzyła ich wiedzę  z zakresu jego budowy. Było super !