W dniu 17 maja 2017 r. klasa 2 emz z prof. Michałem Adamusem uczestniczyła w wycieczce technicznej do zakładu MultiMasz Szlifierki w Łodzi (dawne Zakłady Mechaniczne Chemitex). Firma MultiMasz Szlifierki zajmuje się budową, remontem oraz modernizacją szlifierek do metalu. Uczniowie zwiedzili wydział montażu ostatecznego maszyn oraz podwydziały związane bezpośrednio z utrzymaniem produkcji. Dzięki uprzejmości Dyrekcji oraz życzliwości i zaangażowaniu doświadczonej kadry, uczniowie mogli uczestniczyć w kilku prezentacjach jakie przygotowali dla naszej grupy pracownicy zakładu. Mogliśmy zapoznać się z budową, wytwarzaniem i mocowaniem wrzeciona do korpusu jednej z obecnie remontowanych szlifierek do płaszczyzn. Uczniowie uczestniczyli również w procesie wykonywania prowadnic w korpusie łoża szlifierki bezkłowej. Ponadto uczniowie mogli zobaczyć działanie liniału sinusowego oraz zapoznać się w jaki sposób wyważa się wirniki na wyważarce rozpędzającej elementy wirujące maszyn nawet do 2000 obr/min. Uczestniczyliśmy również w symulacji przebiegu narzędzia w programie wspomagającym projektowanie do maszyn CNC. Na zakończenie naszej wycieczki mogliśmy zapoznać się z elektrodrążarkami oraz uczestniczyliśmy w prezentacji obciągania ściernic kształtowych na jednej z maszyn. Przed wyjściem zwiedziliśmy blacharnię, hartownię oraz wydział obróbki mechanicznej wyposażony w klasyczne obrabiarki skrawające do metali.