Wrzesień to świetny czas by zacząć i przypomnieć sobie - po długiej pandemicznej przerwie - przygodę z rowerem. Czas poprawić kondycję, zrzucić zbędne kilogramy, sprawdzić jak fajnie jeździ się jednośladem. Toteż uczniowie naszej szkoły wyruszyli 18 września br. w podróż do lagiewnickiego kompleksu leśnego wpisując się tym samym w trwająca od dłuższego czasu edycję European Cycling Challenge, mający za cel zwiększanie liczby przejechanych kilometrów rowerem.

Uczniowie klasy 3de (wychowawca Wojciech Migas) zaznaczając swój udział w edycji, odwiedzili także Muzeum Tradycji Niepodległościowych na Radogoszczu gdzie uczestniczyli w prelekcji poświęconej wydarzeniom historycznym z okresu II wojny światowej.

Młodzież uczciła także pamięć zamordowanych przez hitlerowców łódzkich więźniów zapalając znicz wiecznej pamięci o nich.

Opiekę nad uczniami Samochodówki sprawowała p. Izabela Lyszkiewicz oraz p. Aleksandra Lipa. Organizator wycieczki, p. Wojciech Migas składa podziękowanie dyrekcji szkoły za umożliwienie przeprowadzenia wycieczki. Dziękuję opiekunom i uczniom szkoły.