W dniu 4 X 2017 uczniowie klas 3a, 4a, 4c, 3emz, pod opieką prof. Małgorzaty Leszki i prof. Jerzego Kaczmarskiego wraz z kierownikiem grupy prof. Michałem Adamusem zwiedzali zakłady Volkswagena w Poznaniu.

To jedna z największych firm branży motoryzacyjnej w Polsce, zatrudniająca w systemie 3-zmianowym ok. 10 tys. pracowników. Fabryka odnosi znakomite rezultaty finansowe i jest jednym z największych eksporterów branży motoryzacyjnej w kraju.

Zakłady oferują swoim odbiorcom samochody dostosowane do indywidualnych potrzeb. Jego sztandarowym produktem jest Volkswagen Caddy, produkowany nieprzerwanie od 2003 r.

Volkswagen Poznań jest samodzielną fabryką powstałą w 1993 r. Produkcja jest zlokalizowana w 4 ośrodkach. Są to: Poznań-Antoninek, Poznań-Wileda, Swarzędz i Białężyce k. Wrześni.

Na terenie zakładów obowiązują restrykcyjne przepisy dotyczące norm produkcyjnych, zasad bhp, a także całkowity zakaz fotografowania wewnątrz obiektu.