W dniu 16 września 2022 r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył pod Pomnikiem Ofiar Komunizmu przy ul. Anstada w Łodzi w uroczystościach związanych 83 rocznicą napaści Związku Sowieckiego na Polskę oraz Dniem Sybiraka.


 

 

 

15.06.2022r - środa - Dzień  Sportu w Zespole Szkół Samochodwych.

Zapraszamy do zabawy i kibicowania 

Około godz. 14.00 w Sali Gimnastycznej będą rozdane medale i dyplomy.

 

 

PS// W rozgrywkach nie uczestniczą tylko klasy : 1eks, 1ls, 2eks, 3cp.

 

      

Dzień Niezapominajki w Samochodówce brzmi dość nieprawdopodobnie. 

A, jednak 20 maja odbyło się spotkanie dyrekcji szkoły i wychowawców z ukraińskimi uczniami i ich rodzinami. Była to okazja do rozmowy, do poznania się i do refleksji. Wśród naszych uczniów jest 16, którzy przyjechali z Ukrainy.  

Dzień Niezapominajki, obchodzimy od 2002 roku jako dzień, w którym przypominamy sobie, o czym warto pamiętać, o czym nie wolno zapominać. W tym roku w ZSS pamiętamy o wsparciu i empatii skierowanej do naszych ukraińskich uczniów i ich rodzin. Podczas spotkania powstała „niezapominajka” z wartościami, o których zdaniem uczestników warto pamiętać. 

 

 

 

 

 

  

    

       

         


 

{loadmoduleid XXX}

 

 

       

         W dniu 17 września 2020r delegacja z naszej szkoły w składzie 3 uczniów z klasy 4a i opiekun samorządu p. Joanna Grzelewska brała udział w uroczystości związanej z 81 rocznicą napaści Związku Sowieckiego na Polskę oraz Swiatowym Dniem Sybiraka pod Pomnikiem Ofiar Komunizmu przy al. Anstadta w Łodzi

 


 

 

 

 

Klasy pierwsze - spotkanie z Panem Dyrektorem:

Technikum: klasa 1a; klasa 1b; klasa 1c - godzina 12 00

Szkoła Branżowa I stopnia: klasa 1eks; klasa 1lms - godzina 12 30

Pozostałe klasy - spotkania z wychowawcami:

klasa 2ap - godzina 900 , sala 321

klasa 2bg - godzina 915 , sala 309

klasa 2bp - godzina 930 , sala 219

klasa 2cp - godzina 945, sala 218

klasa 2ag - godzina 1000, jadalnia

klasa 4b - godzina 1015 , sala 321

klasa 3a - godzina 1030, sala 309

klasa 4a - godzina 1045, sala 316

klasa 4em - godzina 1100 , sala 319

klasa 4d - godzina 1115, sala 204

UWAGA !

Klasy: 2cg, 3b, 3de, 2eks, 2lms, 2ekz, 2lmz, 3ekz, 3lmz zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego do budynku Publicznego Gimnazjum nr 6 przy ul. Limanowskiego 124a.

 

klasa 2cg - godzina 1045, sala 16

klasa 3b - godzina 1045, sala 17

klasa 3de- godzina 1045, sala 18

klasa 2eks- godzina 1000, sala 23

klasa 2lms- godzina 1000, sala 27

klasa 2ekz- godzina 1015, sala 28

klasa 2lmz- godzina 1015, sala 29

klasa 3ekz- godzina 1030 , sala 10

klasa 3lmz- godzina 1030, sala 11

 

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się apel zorganizowany przez klasę 3b - opiekun mgr Marta Rutkowska.

Miło nam jest Państwa poinformować, że w dniu 11 listopada 2019r o godz. 1030 poczet sztandarowy z klasy IIIa w składzie:

Patryk Jurkiewicz,

Krystian Drelich,

Miłosz Urbański

brał udział z p. Joanną Grzelewską w uroczystościach związanych z 101 rocznicą Odzyskania Niepodległości w Łodzkiej Katedrze Świętego Stanisława Kostki.


 

 

 

 

W dniu 8.11.2019r o godz. 11.11 szkoła wzięła udział w akcji: " Szkoła do hymnu",  którą zainicjował Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski

 

 

14 pażdziernika w Zespole Szkół Samochodowych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Jak co roku udział wzięli obecni i byli nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni szkoły.

Dyrektor mgr inż. Andrzej Żelasko złożył wszystkim pracownikom życzenia i wręczył nagrody. Wyróżnionych zostało 29 nauczycieli i 19  pracowników niepedagogicznych.

Na spotkaniu nie zabrakło też przedstawienia, przygotowanego z tej okazji przez uczniów naszej szkoły.

 

Zapraszamy

na uroczyste spotkanie z okazji

Dnia Edukacji Narodowej

w dniu 14 października

o godz 11 00

dyrekcja Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi

 

Dnia 2 września 2019 roku o godzinie 10.00 nastąpiło uroczyste przywitanie uczniów w ZSS przez dyrekcję i radę pedagogiczną szkoły.

Wreszcie wakacje!

W dniu 19 czerwca 2019 r. zakończył się uroczyście rok szkolny 2018/2019. Wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły życzymy dużo słońca i wakacyjnego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

 

 

Uroczystą akademię z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowała klasa 2d wraz z dwiema uczennicami Technikum Gedoezyjno-Technicznego pod opieką p.p. prof A. Forysiak, A Jezierskiej i p. dyr. M. Rybińskiej.

9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11 społeczność Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, w ramach której zaśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy.

W dniu 12 października 2018 roku z Zespole Szkół Samochodowych miały miejsce uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, w których jak co roku udział wzięli obecni i byli nauczyciele i pracownicy szkoły, a także przedstawiciele Rady Rodziców oraz firm lakierniczych, z którymi współpracuje szkoła. Program artystyczny, przybliżający historię „samochodówki”, przygotowały klasy 2A i 2Em pod opieką wychowawców p. prof. Anny Jezierskiej-Wnuk i p. prof. Agnieszki Kuzańskiej.

Jak co roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w obecności dyrekcji i wychowawców.

10 listopada 2017 r. odbył się apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy 2 ekz pod kierunkiem p. prof. Anny Jezierskiej i p prof. Józefa Weintritta. 

Tegoroczne uroczyste obchody dnia nauczyciela odbyły się przy udziale Dyrekcji. Na uroczystość stawili się obecni i byli pedagodzy i pracownicy szkoły. Uroczysty program przygotowała klasa 2d pod opieką p.prof. Urszuli Pawlak. Brawom i oklaskom nie było końca.

Jak co roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w obecności dyrekcji i wychowawców.

W dniu 28 kwietnia 2017 roku Zespół Szkół Samochodowych pożegnał kolejny rocznik maturzystów.
Podczas części oficjalnej uroczystości przedstawiciele klas maturalnych przekazali sztandar młodszym kolegom. Następnie maturzyści odebrali nagrody i świadectwa z rąk Pana Dyrektora Andrzeja Żelasko.
W części artystycznej uczniowie klasy 3m zaprezentowali przedstawienie pt.: „Wróżka prawdę Ci powie” przygotowane pod opieką p. prof. Joanny Grzelewskiej i p. prof. Izabeli Łyszkiewicz.

Dnia 27 kwietnia 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Patriotyczne teksty i pieśni zaprezentowali uczniowie klasy 2a pod kierunkiem prof. M. Leszki.

W dniu 10 listopada uczciliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas pierwszej części uroczystej akademii po odegraniu hymnu narodowego, przy asyście pocztu sztandarowego wystawionego przez uczniów klasy 4m przy wsparciu Pani Profesor Joanny Grzelewskiej wysłuchano i obejrzano prezentację przygotowaną przez uczniów klasy 1cm pod opieką Pani Profesor Aleksandry Wojciechowskiej. Przypomniano dzieje walki Polaków o niepodległość od czasów rozbiorów po koniec I Wojny Światowej.

Druga część uroczystości to spotkanie z członkami Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Żelazny Orzeł", zaproszonymi przez Pana Dyrektora Dariusza Adamczewskiego. Państwo Jolanta i Krzysztof Daszyńscy zapoznali nas z ideą działalności rekonstrukcyjnej jakimi są przybliżanie wydarzeń historycznych, opieka nad miejscami pamięci, nad cmentarzami, organizacje różnorodnych imprez historycznych oraz edukacja.

Pani dr hab. Jolanta Daszyńska jest profesorem historii, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Łódzkiego. Pan Krzysztof Daszyński jest kolekcjonerem uzbrojenia i umundurowania wojskowego z okresu I i II Wojny Światowej. Zaprezentował się w mundurze żeołnierza Legionów Polskich dowodzonych przez Marszałka Józefa Pisudskiego.

Jak co roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w obecności dyrekcji i wychowawców.

31 maja 2016 r. odbyła się uroczystość wręczenia pierwszych dyplomów Technika Pojazdów Samochodowych i Technika Mechatronika dla absolwentów uczących się zgodnie z nową podstawą programową. Dyplomy technika otrzymali absolwenci naszej szkoły, którzy mieli potwierdzone trzy kwalifikacje zawodowe.

 

W dniu 10 listopada 2015 w przeddzień obchodów 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę 2c pod nadzorem p. prof. Iwony Kowalewskiej. W ramach niespodzianki przedstawiciele dyrekcji i rady pedagogicznej zostali udekorowani okolicznościowymi kotylionami. Zgromadzona na apelu młodzież w skupieniu wysłuchała recytowanych wersów i odegranych pieśni patriotycznych.

Tegoroczne uroczyste obchody dnia nauczyciela odbyły się przy udziale Dyrekcji, przedstawiciela zarządu mieszkańców osiedla i przedstawiciela Rady Rodziców. Na uroczystość stawili się obecni i byli pedagodzy i pracownicy szkoły. Uroczysty program przygotowała klasa 2b i jej przyjaciele pod opieką p.prof. Wojciecha Migasa. Całość uświetnił duet muzyczny w składzie gitara plus saksofon. Cała sala spiewała do wtóru, a brawom i oklaskom nie było końca.

Jak co roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego uczniów klas pierwszych w obecności dyrekcji i wychowawców.

Wcześniej w sąsiadującej z naszą szkołą parafii św Antoniego odbyła się uroczysta msza w intencji uczniów. W uroczystości wziął udział dyr. Andrzej Łaziński oraz nasz poczet sztandarowy w składzie A.Pałysa, K.Kozanenko, M.Neuman i Ł.Neuman z kl IVm pod opieką prof Grzegorza Tosika.

Po południu w Publicznym Gimnazjum nr 12 odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016 z udziałem władz miasta i dyrektorów szkół. W uroczystości wziął udział p. dyr. Andrzej Żelasko oraz poczet sztandarowy w składzie R.Kapera M.Krysztofiak i M.Piątek z kl. IVm pod opieką p.prof. Joanny Grzelewskiej.

Wreszcie wakacje!
W dniu 26 czerwca 2015 r. zakończył się uroczyście rok szkolny 2014/2015. Wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły życzymy dużo słońca i wakacyjnego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

 

W piątek 26 czerwca odbyło się pożegnanie klas III ZSZ.  W uroczystości oprócz absolwentów uczestniczyła dyrekcja oraz nauczyciele uczący w klasach III ZSZ. Uroczystość zaszczycili równiez Pan Stanisław Syguła, prezes znanej łódzkiej firmy motoryzacyjnej, który zaprosił najlepszych absolwentów do pracy w swojej firmie, oraz Pan Sobieszczuk, który w ramach fundacji Państwa Michaliny i Witolda Sobieszczuków ufundował nagrody dla najlepszych absolwentów, a także przedstawiciele Rady Rodziców.

W piątek 24 kwietnia 2015 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas IV. W uroczystości oprócz absolwentów uczestniczyła dyrekcja oraz nauczyciele uczący w klasach IV. Uroczystość zaszczycili równiez przedstawiciele Rady Rodziców. Podczas uroczystości odbyło się przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas III. Po pożegnalnych wystąpieniach p. dyrektora Andrzeja Żelasko oraz przedstawiciela klas III Michała Grzelaka z klasy IIIa i przedstawiciela absolwentów Adriana Wasiaka z klasy IVm, pan dyrektor osobiście wręczył nagrody książkowe oraz świadectwa z wyróżnieniem wybitnym i zasłużonym dla szkoły absolwentom. Po tym jak p. prof. Małgorzata Leszka wychowawczyni klasy IVa, p. prof. Marta Rutkowska-Maliszewska wychowawczyni klasy IVb, p. prof. Aleksandra Wojciechowska wychowawczyni klasy IVc oraz p. prof. Aleksandra Kędrzyńska wychowawczyni klasy IVm w asyście dyrekcji wręczyli swoim wychowankom świadectwa ukończenia technikum, Ci w zamian obdarowali swoich nauczycieli podziękowaniami i kwiatami. W części artystycznej uroczystości uczniowie klas IIIa i IIIb odegrali przedstawienie przygotowane przez p.p. prof Annę Jezierską-Wnuk i Agnieszkę Kuzańską. Salwom śmiechu i oklaskom nie było końca.

Życzymy naszym absolwentom samych sukcesów w ich przyszłym życiu osobistym i zawodowym.

W dniu 24 kwietnia 2015 r. do naszej szkoły przybył z wizytą wiceprezydent miasta Łodzi pan Tomasz Trela. W pracowni mechatroniki pojazdowej, w asyście przedstawicieli wydziału edukacji UM i dyrekcji, pan prezydent udzielił wywiadu dziennikarzom łódzkiej prasy, dotyczącego planów uruchomienia w naszej szkole nowego zawodu - mechatronik pojazdów samochodowych.

Z okazji Dnia Niepodległości uczniowie klasy 2b pod opieką p. prof. W. Borkowskiego przygotowali uroczystą akademię dla uczniów naszej szkoły z udziałem pocztu sztandarowego, który wystawiła klasa 4m.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014 /2015

    Do szkoły wrócić już czas...

1 września uczniowie Zespołu Szkól Samochodowych rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. Szczególnie uroczyście zostali   powitani przez dyrekcję szkoły i grono pedagogiczne nasi  pierwszoklasiści !

Dyrekcja Zespołu życzyła uczniom powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich celów. Następnie młodzież spotkała się z wychowawcami. Miło było zobaczyć znajome twarze, wymienić się wrażeniami z wakacji.Uczniowie pełni nadziei i optymizmu wrócili do pracy i nauki, licząc na same sukcesy.

Wreszcie wakacje!

W dniu 27 czerwca 2014 r. zakończył się uroczyście rok szkolny 2013/2014. Wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły życzymy dużo słońca i wakacyjnego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

Pożegnanie klas maturalnych

     W dniu 25 kwietnia 2014 r. pożegnaliśmy nasze  czwarte klasy Technikum, które odebrały świadectwa ukończenia szkoły.  Życzymy  MATURZYSTOM wszystkiego najlepszego oraz  sukcesów na maturze.

Podpisanie listu intencyjnego

W dniu 10. kwietnia o godz. 12.00 został podpisany list intencyjny w wzajemnej współpracy ZSP7, firmy Blowtherm Polska Sp. z o.o.PPG Industries Poland i PHU Auto-Color , której efektem będzie uruchomienie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi ( od 1 września 2014r. Zespołu Szkół Samochodowych) kształcenia w nowym, w środowisku łódzkim, zawodzie − lakiernik.

List intencyjny został podpisany w obecności Wiceprezydenta Miasta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego i Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi.

W piątek 30 sierpnia 2013 roku, na posiedzeniu rady pedagogicznej nauczyciele i pracownicy administracji podziękowali Panu Dyrektorowi Ireneuszowi Mielczarkowi za wieloletnią pracę w naszej szkole. Z dniem 1 września 2013 roku Pan Ireneusz Mielczarek przestał pełnić funkcję dyrektora szkoły. Zastąpił go na tym stanowisku dotychczasowy kierownik warsztatów szkolnych Pan Andrzej Żelasko.

Zamieszczone zdjęcia przedstawiają moment pożegniania Pana dyrektora Ireneusz Mielczarka.