V Konkurs - SZKOLNA LIGA ELEKTRYKI 2013/2014 

W dniu 8 kwietnia 2014 roku w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbył się finał V Konkursu SZKOLNA LIGA ELEKTRYKI. Został on zorganizowany przez ŁCDNiKP we współpracy ze szkołami zawodowymi pod patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym, elektronicznym lub pokrewnym. Celem Konkursu jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, zainspirowanie uczniów do pogłębienia wiedzy i umiejętności zawodowych osiąganych na drodze formalnej i pozaformalnej, rozwijanie zainteresowań uczniów zawodem elektryka, elektronika lub pokrewnym, współzawodnictwo indywidualne uczniów z różnych szkół oraz grupowe w ramach ligi szkół, zainteresowanie olimpiadami i konkursami zawodowymi, umożliwienie uczniom zaprezentowania wiedzy i umiejętności zawodowych z zakresu elektrotechniki. Tegoroczny finał obejmował badanie wiedzy i umiejętności praktycznych uczniów. Konkurs przebiegał w 2 etapach: I etap – szkolny, II etap – ogólnołódzki. Do finału zgłoszono 7 zespołów 4-osobowych.

W łącznej klasyfikacji pierwsze miejsce zająłZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 z Łodzi ex aeguo z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji w Łodzi..

W łącznej klasyfikacji indywidualnej: Miejsce drugiezdobył PIOTR KRAKOWIAK z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi, którego opiekunem był Jerzy Kaczmarski.

Wyniki V Konkursu Szkolna Liga Elektryki 2013/2014 zamieszczone są na stronach http://wckp.lodz.pl/szybkie oraz http://ooidkz.wckp.lodz.pl/szybkie