W dniu 15.04.2021 uczniowie z klasy 2cg: Bohdan Vorobel oraz Szymon Knapik pod przewodnictwem Pana prof. Dariusza Andrzejewskiego brali udział w konkursie "Najlepsza Praca Modelowo Konstrukcyjna w Szkołach Elektrycznych i Elektronicznych", który w tej edycji odbywał się w formie online. 

 

Uczniowie wykonali pracę pt: Zintegrowany System Bezpieczeństwa Społecznego, którego celem jest ochrona ludzi przed wirusami i patogenami oraz cykliczna dezynfekcja pomieszczeń za pomocą lamp UV, które współpracują ze skomplikowanym systemem sterownia. Uczniowie mieli trudne zadanie polegające na 

rozpoznaniu w pewnym uproszczonym stopniu zagadnień medycznych, uwarunkowań technicznych pomieszczeń, realizację programu komputerowego oraz symulację poprawności działania tego systemu. Dodatkowym utrudnieniem była presja czasu oraz forma realizacji konkursu. 

 

Uczniowie, opiekun projektu jak również Nasza Szkoła otrzymała dyplom i wyróżnienie od komisji za bardzo interesującą i rozwojową pracę. Projekt systemu jest w fazie prototypu
i wymaga niewielkich uzgodnień i dopracowania. System będzie mógł być używany również po ustaniu Covid 19 w celu zapobiegania tego typu zagrożeniom.

 

{loadmoduleid XXX}