W Zespole Szkół Samochodowych miał miejsce w dniu 21 lutego konkurs międzyszkolny "Językowe potyczki z języka niemieckiego", którego organizatorem był nauczyciel języka niemieckiego, Bartosz Ropelski. W konkursie wzięli udział uczniowie z Technikum nr 10 oraz ZSS w Łodzi. Elżbieta Lasota - Ślufarska, nauczycielka z Technikum nr 10 oraz Bartosz Ropelski, nauczyciel z ZSS, sprawdzali umiejętności uczniów w dwóch częściach - pisemnej, jak i ustnej. Uczestnicy zmagali się w gramatyce z zaimkami dzierżawczymi, osobowymi, przeczeniami, czasownikami modalnymi oraz czasem przeszłym Perfekt, natomiast z leksyki z tematami związanymi ze słownictwem z rodziny, opisu przyjaciela i tym co dzieje się w ciągu dnia. Gratulujemy zwycięzcom, jak i wszystkim biorącym udział w konkursie! Poszczególne miejsca zajęli: I - Bartosz Bechciński ( ZSS - kl. II b ), II - Wojciech Piechurski ( Technikum nr 10 - kl. II a ), III - Paweł Ziemiakowski ( ZSS - kl. I ag ).