W dniu 06.12.2019r we Wrocławiu odbyły się regionalne eliminacje  VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy 2bm tj. Miłosz Warszawski, Sebastian Stróżewski, Patryk Rosołek oraz opiekun projektu Pan profesor mgr inż. Dariusz Andrzejewski, którzy przyjęli nazwę Turbo Technix Łódź.

Zespół brał udział w trzech ocenianych konkurencjach: największa moc, największe obroty na obciążonym wale oraz największy moment na wale turbiny.

W klasyfikacji generalnej zespół uzyskał pierwsze miejsce eliminując pozostałe 55 drużyn i awansował do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Piasecznie.

Turbo Technix Łódź składa podziękowania dla Pana profesora Andrzeja Przybylskiego za pomoc w przygotowaniu elementów uzyskanych metodą obróbki skrawaniem.