Międzyklasowy konkurs pieśni legionowej i patriotycznej pt.: „Rozkwitały pąki białych róż”

W ramach szkolnych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości odbył się międzyklasowy konkurs pieśni legionowej i patriotycznej „Rozkwitały pąki białych róż”. Udział w nim wzięły wszystkie klasy Zespołu Szkół Samochodowych podzielone na dwie tury:

  • I tura klasy 1-2
  • II tura klasy 3-4

Zadaniem klas było wykonanie pieśni wybranej z załączonego do regulaminu spisu, w którym znalazły się najpopularniejsze pieśni legionowe tajak: „Pierwsza kadrowa”, „Hej, hej ułani”, „O mój rozmarynie”, „My, Pierwsza brygada”,  i wiele innych.

Wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w przygotowanie występu. Słuchanie wykonywanych przez klasy pieśni sprawiło dużą przyjemność zarówno nauczycielom jak i uczniom. Wybór najlepszych wykonań był bardzo trudny, w związku z czym jury przyznało podwójne nagrody.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I tura:

Miejsce I: 1BM i 2D

Miejsce II: 1D i 1EKz

Miejsce III: 2EKz i 2B

II tura:

Miejsce I: 4A i 4D

Miejsce II: 3A i 3D

Miejsce III: 3LMz

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Konkurs zorganizowali nauczyciele bibliotekarze: p. Aleksandra Romaniec i p. Izabela Łyszkiewicz.