Sukcesy, dyplomy, nagrody ….

W piątek 2 czerwca w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbyło się podsumowanie konkursów organizowanych przez ten ośrodek w roku szkolnym 2016/17 związanych z branżą elektryczno-elektroniczną i mechatroniczną. 

Jak wcześniej podawaliśmy, nasi uczniowie zdobyli w nich szereg nagród i wyróżnień. W szczególności należy przypomnieć o sukcesach Adama Adamiaka - naszego tegorocznego absolwenta z klasy IV m o specjalności technik mechatronik. Adam zdobył I miejsce w konkursie na „Najlepszą pracę modelowo-konstrukcyjną w szkołach elektrycznych i elektronicznych” wśród uczniów najstarszych klas (kategoria „Profesjonaliści”). Zajął też wysokie bo II i III miejsca w „Szkolnej Lidze Elektryki” i „Szkolnej Lidze Mechatroniki” stając się jednym z najlepszych uczniów w swej specjalności w województwie łódzkim.

Należy też przypomnieć o sukcesie Szymona Niedomagały z klasy II cm o tym samym profilu. Zdobył on nagrody za drugie miejsce w etapie praktycznym Szkolnej Ligi Elektroniki i również drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej tego konkursu, a także za pierwsze miejsce w konkursie "Mistrz Techniki to Ja".

Za swoją pracę modelowo-konstrukcyjną w kategorii uczniów klas I-II (w kategorii „Pierwsze kroki”) nagrodę za III miejsce zdobyli Mateusz Staniszewski i Przemysław Drubkowski z klasy I em.

Sukcesy indywidualne naszych uczniów złożyły się na wysokie miejsca naszej szkoły w klasyfikacji zespołowej, gdzie z powodzeniem konkurowaliśmy ze szkołami, w których kształcenie w branży elektrycznej i mechatronicznej są głównymi kierunkami.

Zespół Szkół Samochodowych zajął I miejsce w Konkursie Zawodowym „Najlepsza praca modelowo-konstrukcyjna w szkołach elektrycznych i elektronicznych”  i w konkursie "Mistrz Techniki to Ja". Zwyciężyliśmy również w praktycznej części konkursu „Szkolna Liga Elektroniki”.
Do wymienionych nagród dołączyły ponadto II miejsce w klasyfikacji ogólnej „Szkolnej Ligi Elektroniki” oraz III miejsce w klasyfikacji ogólnej „Szkolnej Ligi Mechatroniki”. Na miejsca w klasyfikacji zespołowej składały się sumy punktów zebranych przez wszystkich uczniów reprezentujących poszczególne szkoły.

Dyplomy uznania za opiekę nad uczniami reprezentującymi szkołę otrzymali też nasi nauczyciele - pan prof. Marek Kucyk-Urbański i pan prof. Jerzy Kaczmarski.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.