26 kwietnia 2016 w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbyła się uroczysta gala z okazji rozdania nagród tegorocznym laureatom i finalistom konkursów tematycznych zawodowych szkół ponadgimnazjalnych.

Nasza szkoła zespołowo zajęła 2 miejsce w Lidze Elektryki (Piotr Krakowiak z 4m i Adam Adamiak z 3m) oraz 4 miejsce w Lidze Mechatroniki (Piotr Krakowiak z 4m i Maciej Woszczyk z 3m). 
W finale Top 10 Ligi Elektryki znalazło się wszystkich czterech naszych zawodników (oprócz laureatów również Sylwester Jóźwik i Łukasz Cynkier, obaj z kl 4m).
Natomiast w finale Ligi Mechatroniki po części teoretycznej nasza drużyna w składzie Piotr Krakowiak z 4m, Maciej Woszczyk z 3m i Adam Adamiak z 3m zajmowali pierwsze miejsce.
Laureaci obu konkursów otrzymali bony towarowe na sumy po kilkaset zł.

W konkursie "Najlepsza praca modelowo konstrukcyjna" wziął udział Kamil Żaczek z klasy 2m z wykonanym przez siebie urządzeniem reagującym na dźwięk do włączania i wyłączania oświetlenia . 

Adam Adamiak z kl 3m zdobył w konkurencji szkół ponadgimnazjalnych trzykrotnie pierwsze miejsce we wszystkich trzech kategoriach konkursu "Mistrz Techniki To Ja". Adam wygrał m.in. grę edukacyjną i IPada.

W konkursie "BHP w elektryce" zorganizowanym 24 maja w ZSP nr 9 w Łodzi nasi reprezentanci z klasy 2m w składzie Krzysztof Pabiańczyk i Dominik Pawłowski, zajęli II miejsce (pomimo, że zdobyli największą ilość punktów, to utracili nieco wcześniej niż zwycięzcy wszystkie trzy szanse popełnienia błędów). W nagrodę otrzymali m.in. tablety.

Uczniów do konkursów przygotowali p.p. prof. Jerzy Kaczmarski, Anna Pietrzak i Marek Kucyk-Urbański. Nagrody ufundowały m.in. SEP i PIP.