W piątek 12 września klasy IVm i IIIez uczestniczyły w pikniku pod hasłem "Myślę więc jestem trzeżwy za kierownicą", który odbył się w Centrum Europejskim w Łodzi. 

Drużyna naszej szkoły pod opieką pana profesora Grzegorza Tosika zdobyła puchar za zajęcie zespołowo III miejsca. 

Indywidualnie:

Adrian Wasiak z klasy IVm zajął pierwsze miejsce w konkurencji znajomości przepisów o ruchu drogowym,

Adam Zamolski z klasy IVm zajął drugie miejsce w konkurencji na torze przeszkód dla pieszych,

Krzysztof Sęk również z IVm zajął drugie miejsce w konkurencji jazdy skuterem slalomem i ósemką na wyznaczonym torze.

Laureaci zostali nagrodzeni zestawami głośnomówiacymi

O pikniku napisał Dziennik Łódzki oraz portal Policja.pl i Łódż Nasze Miasto a także mówiono o nim w Łódzkich Wiadomościach Dnia.

 

Głównym punktem imprezy był konkurs rozgrywany zespołowo, ale niezależnie od tego najlepsi zawodnicy z każdej konkurencji zostali nagrodzeni alkomatami i urządzeniami głośnomówiącymi.

Na konkurs składały się cztery konkurencje, w których uczestniczyli reprezentanci każdej klasy. Były to następujące konkurencje:

  1. Odpowiedź na pytania dotyczące znajomosci przepisów o ruchu drogowym. W konkurencji uczestniczyło po 2 reprezentantów z każdej klasy. Uczestnik odpowiadał na dwa pytania. Niektóre z nich były podchwytliwe, inne wydawały się być bardzo proste. Poza prawidłowością wyboru znaczenie miał również czas odpowiedzi.
  2. Jazda egzaminacyjnym samochodem po wyznaczonym torze przeszkód. Konkurencja dla uczniów posiadających uprawnienia do kierowania lub uczestniczących w kursie na prawo jazdy. W konkurencji uczestniczyło po dwóch reprezentantów z każdej klasy. Konkurencja oceniania była wg kryteriów na dokładność manewrów oraz czas ich realizacji.
  3. Tor sprawnościowy dla pieszych. W konkurencji uczestniczyło po 3 reprezentantów z każdej klasy. Uczestnicy musieli się wykazać odpowiednią sprawnością wzrokowo-ruchową. Konkurencja była oceniana wg kryteriów na dokładność wykonywanych czynnosci oraz czas ich realizacji. W przejściu toru obowiązkowe było użycie alko-gogli.
  4. Jazda skuterem po wyznaczonym torze. W konkurencji uczestniczyło po 2 reprezentantów z każdej klasy. Konkurencja była oceniana wg kryteriów na dokładność manewrów oraz czas ich realizacji.