W dniu 8 kwietnia 2022 r. w Poznaniu podczas targów Poznań Motor Show, odbył się 28 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej szkołę reprezentowali uczniowie: Mateusz Zieliński, Marcel Przeganiała, Wiktor Leszczyński, Dawid Więckowski, Krystian Woźniak, Kacper Lobka, Piotr Woźniak, Jędrzej Wieteska, Oliwia Grabowska i Kamil Jahns.

Opiekunem zespołów oraz organizatorem wyjazdu był Pan Grzegorz Łuczyński, który zajął 3 miejsce w kategorii najlepszego nauczyciela przygotowującego drużyny do konkursu.

 Dziękujemy za poświęcony czas i duże zaangażowanie w przygotowaniach do turnieju. Liczymy na to, że zebrane doświadczenia zaprocentują w przyszłości. 

      

 

                   

                             W dniach od 7-9 kwietnia w Poznaniu podczas targów Poznań Motor Show, odbyły się finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

- klasy 4BM - Kamil Abramczyk i Dawid Chyliński w kategorii Młody Mechanik Samochodów Osobowych

oraz uczniowie

- klasy 3CG – Mateusz Andrzejczak i Mateusz Głowadzki w kategorii Młody Mechanik Samochodów Ciężarowych.

Drużyny finałowe zostały wyłonione spośród 6600 uczniów startujących w eliminacjach do konkursu. Opiekunami zespołów byli Andrzej Łaziński i Grzegorz Skrobski. Gratulujemy chłopakom udziału w finale i liczymy na to, że zebrane doświadczenia zaprocentują w przyszłości. 

 

 

                VI Finał Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Lakierników 2021

        

VI Finał Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Lakierników 2021

        W dniu 10 września 2021 r. w Centrum Szkoleniowym PPG Industriest Poland , 05-816 Michałowice, ul. Bodycha 47.odbył się Finał  Mistrzostw Młodych Mechaników w kategorii Młody Lakiernik do którego zakwalifikowały się 3 drużyny z naszej szkoły.  Finaliści zmagali się z testem teoretycznym i zadaniami praktycznymi. Do Centrum Szkoleniowego PPG przyjechało 20 drużyn ze szkół zawodowych z całej Polski.

Nasze drużyny wykazały się dużym zasobem wiedzy teoretycznej i umiejętnościami praktycznymi i zajęły:

 Adrian Wasiak i Kacper Golarz - 1 miejsce,

 Marcin Jóźwiak i Volodymyr Makutra - 2 miejsce,

 Marcel Dąbek i Kacper Woźny - 4 miejsce.

 

Opiekunami zespołów byli:

Panowie Przemysław Czubiński i Mariusz Wejman – technicy firmy GLOBCOLOR oraz Panowie Andrzej Jędrzejczak i Andrzej Madziara – nauczyciele z naszej szkoły.

 

Jednocześnie dziękujemy  Panu Jarosławowi Niewiadomskiemu – Prezesowi oraz Panu Piotrowi Laukowi – Dyrektorowi Firmy GLOBCOLOR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Zgierska 91, 95-070 Aleksandrów Łódzki za zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu drużyn i opiekunów na Mistrzostwa.

 

Organizatorem mistrzostw jest zespół V8 Team Sp. z o.o. Partner MTP Group SP. z o.o.

 

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej mistrzostw:

 https://mistrzostwamechanikow.pl/kategoria-mlody-lakiernik/

 

https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

W dniu 15.04.2021 uczniowie z klasy 2cg: Bohdan Vorobel oraz Szymon Knapik pod przewodnictwem Pana prof. Dariusza Andrzejewskiego brali udział w konkursie "Najlepsza Praca Modelowo Konstrukcyjna w Szkołach Elektrycznych i Elektronicznych", który w tej edycji odbywał się w formie online. 

 

Uczniowie wykonali pracę pt: Zintegrowany System Bezpieczeństwa Społecznego, którego celem jest ochrona ludzi przed wirusami i patogenami oraz cykliczna dezynfekcja pomieszczeń za pomocą lamp UV, które współpracują ze skomplikowanym systemem sterownia. Uczniowie mieli trudne zadanie polegające na 

rozpoznaniu w pewnym uproszczonym stopniu zagadnień medycznych, uwarunkowań technicznych pomieszczeń, realizację programu komputerowego oraz symulację poprawności działania tego systemu. Dodatkowym utrudnieniem była presja czasu oraz forma realizacji konkursu. 

 

Uczniowie, opiekun projektu jak również Nasza Szkoła otrzymała dyplom i wyróżnienie od komisji za bardzo interesującą i rozwojową pracę. Projekt systemu jest w fazie prototypu
i wymaga niewielkich uzgodnień i dopracowania. System będzie mógł być używany również po ustaniu Covid 19 w celu zapobiegania tego typu zagrożeniom.

 

{loadmoduleid XXX}

 

                Ogólnopolski Turniej Młodych Lakierników 2020

        W dniu 15 września 2020 r. odbył się finał IX Mistrzostw Młodych Mechaników  w kategorii Młody Lakiernik do którego zakwalifikowało się 5 drużyn z naszej szkoły. W tym roku, z powodu epidemii SARS-CoV-2 przeniósł się on do internetu i zasłużył na miano pioniera wśród konkursów edukacyjnych.

Rywalizację najlepszych młodych lakierników można było oglądać na platformie streamingowej Twitch oraz na profilu konkursu na Facebooku, jak również na profilach społecznościowych partnerów konkursu.

Przygotowaniem do przeprowadzenia relacji on-line w szkole zajęli się Panowie  Andrzej Madziara i Tomasz Tyce.

          Wyniki:  IX Mistrzostwa Mechaników – Młody Lakiernik – klasyfikacja końcowa

 1. Rafał Korżyński, Szymon Czech – Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku
 2. Jakub Kotliński, Paweł Magda – Zespół Szkół Samochodowych w Rzeszowie
 3. Jakub Niewiarowski, Jakub Piotrowski – Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku
 4. Adrian Wasiak, Kacper Golarz – Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi
 5. Jakub Madaj, Miłosz Urbański – Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi
 6. Mateusz Kalinowski, Mateusz Zamojski – Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku
 7. Adrian Bugajak, Dawid Mroziński – Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi
 8. Piotr Jania, Grzegorz Jasek – Zespól szkół mechanicznych nr1. Im. Szczepana Humberta w Krakowie
 9. Volodymyr Makutra, Marcin Jóźwiak – Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi
 10. Kacper Roszkiewicz, Alan Powałowski – Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
 11. Nikodem Murkiewicz, Paweł Szczepaniak – Zespół szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie
 12. Michał Krawczyk, Kacper Woźny – Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi
 13. Karol Piekarski, Tomasz Bloch – Zespól Szkól Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
 14. Paweł Ogórek, Adam Bęczkowski – Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie
 15. Kacper Bystry, Miłosz Bielawny – Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
 16. Julia Ferenc, Bartosz Oślizło – Zespół Szkół Samochodowych w Rzeszowie
 17. Karolina Świder, Jakub Szczygieł – Zespól Szkól Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
 18. Wiktoria Grzywaczewska, Damian Jonczak – Zespól Szkól Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
 19. Sebastian Zając, Grzegorz Golanko – Zespól Szkól Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
 20. Wojciech Bartochowski, Jakub Murawka – Zespól Szkól Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem:  https://mistrzostwamechanikow.pl/category/mlody-lakiernik/

 

          Fotoreportaż ze szkolnego konkursu ostatkowego 2020

 

 Zdjęcia: Damian Milczarek

 

    

        W Zespole Szkół Samochodowych miał miejsce w dniu 21 lutego konkurs międzyszkolny "Językowe potyczki z języka niemieckiego", którego organizatorem był nauczyciel języka niemieckiego, Bartosz Ropelski. W konkursie wzięli udział uczniowie z Technikum nr 10 oraz ZSS w Łodzi. Elżbieta Lasota - Ślufarska, nauczycielka z Technikum nr 10 oraz Bartosz Ropelski, nauczyciel z ZSS, sprawdzali umiejętności uczniów w dwóch częściach - pisemnej, jak i ustnej. Uczestnicy zmagali się w gramatyce z zaimkami dzierżawczymi, osobowymi, przeczeniami, czasownikami modalnymi oraz czasem przeszłym Perfekt, natomiast z leksyki z tematami związanymi ze słownictwem z rodziny, opisu przyjaciela i tym co dzieje się w ciągu dnia. Gratulujemy zwycięzcom, jak i wszystkim biorącym udział w konkursie! Poszczególne miejsca zajęli: I - Bartosz Bechciński ( ZSS - kl. II b ), II - Wojciech Piechurski ( Technikum nr 10 - kl. II a ), III - Paweł Ziemiakowski ( ZSS - kl. I ag ).

 

 

 

 

 

    W dniu 06.12.2019r we Wrocławiu odbyły się regionalne eliminacje  VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy 2bm tj. Miłosz Warszawski, Sebastian Stróżewski, Patryk Rosołek oraz opiekun projektu Pan profesor mgr inż. Dariusz Andrzejewski, którzy przyjęli nazwę Turbo Technix Łódź.

Zespół brał udział w trzech ocenianych konkurencjach: największa moc, największe obroty na obciążonym wale oraz największy moment na wale turbiny.

W klasyfikacji generalnej zespół uzyskał pierwsze miejsce eliminując pozostałe 55 drużyn i awansował do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Piasecznie.

Turbo Technix Łódź składa podziękowania dla Pana profesora Andrzeja Przybylskiego za pomoc w przygotowaniu elementów uzyskanych metodą obróbki skrawaniem.

 

 

 

SUKCES NASZEGO UCZNIA

STANISŁAW GRZELAK 
zajął czwarte miejsce w Finale
XX Olimpiady Techniki Samochodowej 2019

18 maja 2019 r. w Warszawie w siedzibie firmy Bosch odbył się finał Olimpiady Techniki Samochodowej organizowanej przez  Politechnikę Warszawską, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności oraz czasopismo Auto-Moto-Serwis  pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do finału zakwalifikowało się 12 uczniów reprezentujących 145 szkół samochodowych w naszym kraju.

Zadnia finałowe dotyczyły diagnozowania: w pierwszym przypadku silnika o zapłonie samoczynnym,  a drugim systemu ESP. Uczeń naszej szkoły  bardzo dobrze wykonał zadania egzaminacyjne i zajął czwarte  miejsce.  Zespołowo Zespół Szkół Samochodowych „samochodówka” z Kilara zajęła piąte miejsce.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.automotoserwis.com.pl  oraz www.wkl.com.pl.
Finał będzie można obejrzeć w czerwcu w programie telewizyjnym TVN Turbo  „Na osi”

Opiekunowie finalisty  Przemysław Kubiak i Andrzej Łaziński.

Jakub Madaj i Miłosz Urbański zostali zwycięzcami Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Lakierników. Adrian Wasiak i Adrian Bugajak zajęli 3, Michał Krawczyk i Dawid Mroziński 4, Krystian Drelich i Kacper Woźny 7, a Łukasz Fryska i Kacper Woźny 14 miejsce. Ogólnie nasi lakiernicy wypadli lepiej na arenie ogólnopolskiej niż polscy skoczkowie narciarscy w tym sezonie w pucharze świata. Oczywiście niezależnie od miejsca gratulujemy umiejętności i wiedzy wszystkim uczestnikom finału, bo mieli naprawdę z czym się głowić i znakomita większość z nich stanęła na wysokości zadania. Dziękujemy także za uczestnictwo zarówno zespołom jak i ich opiekunom, a w przypadku naszej szkoły był to prof Andrzej Madziara. Dziękujemy także za wysiłek i poświęcony czas na przygotowania przed oraz udział w trakcie finału.

SUKCES NASZEGO UCZNIA

STANISŁAW GRZELAK  uczeń klasy IVa
zakwalifikował  się do finału
XX Olimpiady Techniki Samochodowej 2019

Do rozgrywek półfinałowych, które odbyły się 16 marca 2019 roku w Politechnice Warszawskiej, przystąpiło 356  uczniów z 154 szkół samochodowych w kraju.  Przedmiotem Olimpiady na tym etapie był zestaw  pytań testowych badających wiedzę podstawową m.in. z zakresu  materiałoznawstwa, technik wytwarzania i rysunku technicznego oraz wiedzę specjalistyczną z zakresu budowy, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych.

Finał Olimpiady odbędzie się 18 maja 2019 r. w siedzibie w siedzibie firmy Bosch w Warszawie.

Gratulujemy sukcesu

W Olimpiadzie Techniki Samochodowej  brali udział również uczniowie z: klas: IVa Łukasz Derach,  IVcm Patryk Polit oraz z klasy  IIekz Karol Bednarek i Patryk Pietrzak.

Opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie; nauczyciele przedmiotów zawodowych: Michał Adamus, Przemysław Kubiak i Andrzej Łaziński.

Fotoreportaż ze szkolnych ostatków. Zdjęcia: Damian Milczarek, kl. 2a

Dnia 05 lutego 2019 w naszej szkole Pani prof. M. Stefańska wraz z Panią prof. A. Ochmańską przygotowały i przeprowadziły szkolny konkurs z języka  angielskiego w branży motoryzacyjnej „English in the Automotive Industry”.
W konkursie udział wzięło 16 uczniów z klas I-IV technikum oraz uczniowie II i III klasy zasadniczej szkoły zawodowej.
Poziom wiedzy uczniów, biorących udział w konkursie był wysoki i bardzo wysoki, stąd gratulacje dla wszystkich uczestników.

Najlepszy wynik uzyskał uczeń klasy 3ekz Rafał Piguła, który zdobył aż 99% (77 na 78 możliwych punktów), zajmując I miejsce w konkursie. Zdobywca II miejsca Jakub Karolczak z klasy 1de uzyskał 74%, a uczeń Krzysztof Talar z tej samej klasy zajął III miejsce, zdobywając 73%.

Wszyscy uczestnicy, biorący udział w konkursie zdobyli cenne nagrody: power bank, przenośną pamięć (pendrives) znanej firmy,  kalkulatory, koszulki, plecaki, długopisy, smyczki, książki wyd. Oxford oraz inne gadżety.

Zachęcamy do brania udziału w konkursach w przyszłości ze względu na możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a także szansę wygrania wartościowych nagród.

Dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu Pani prof. A. Forysiak, Pani prof. A. Kuzańskiej oraz Panu prof. M. Adamusowi.

Wyniki konkursu: ”English in the Automotive Industry” z 5 lutego 2019 roku

Nazwisko ucznia

Klasa

%

Ilość punktów/78

 1. Rafał Piguła

3ekz

99

77

 1. Jakub Karolczak

1de

74

58

 1. Krzysztof Talar

1de

73

57

 1. Adam Maciejewski

4a

71

55,5

 1. Mateusz Głowacki

2d

71

55

 1. Damian Milczarek

2a

70

54,5

 1. Marek Witczak

2d

65

50,5

 1. Kamil Abramczyk

1bme

62

48,5

 1. Marcin Morozowski

2d

59

46

 1. Dawid Mroziński

2em

58

45,5

 1. Karol Bednarek

2ekz

41,5

53

 1. Dawid Chyliński

1bme

53

41

 1. Maciek Machnicki

2em

47

36,5

 1. Mateusz Banaszczyk

1bme

44

34

 1. Miłosz Warszawski

1bme

31

24,5

 1. Aleksander Kochanek

1bme

25

19,5

 

Międzyklasowy konkurs pieśni legionowej i patriotycznej pt.: „Rozkwitały pąki białych róż”

W ramach szkolnych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości odbył się międzyklasowy konkurs pieśni legionowej i patriotycznej „Rozkwitały pąki białych róż”. Udział w nim wzięły wszystkie klasy Zespołu Szkół Samochodowych podzielone na dwie tury:

 • I tura klasy 1-2
 • II tura klasy 3-4

Zadaniem klas było wykonanie pieśni wybranej z załączonego do regulaminu spisu, w którym znalazły się najpopularniejsze pieśni legionowe tajak: „Pierwsza kadrowa”, „Hej, hej ułani”, „O mój rozmarynie”, „My, Pierwsza brygada”,  i wiele innych.

Wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w przygotowanie występu. Słuchanie wykonywanych przez klasy pieśni sprawiło dużą przyjemność zarówno nauczycielom jak i uczniom. Wybór najlepszych wykonań był bardzo trudny, w związku z czym jury przyznało podwójne nagrody.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I tura:

Miejsce I: 1BM i 2D

Miejsce II: 1D i 1EKz

Miejsce III: 2EKz i 2B

II tura:

Miejsce I: 4A i 4D

Miejsce II: 3A i 3D

Miejsce III: 3LMz

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Konkurs zorganizowali nauczyciele bibliotekarze: p. Aleksandra Romaniec i p. Izabela Łyszkiewicz.

Nasza szkoła SAMOCHODOWĄ SZKOŁĄ ROKU 2018

12 maja w siedzibie firmy Bosch w Warszawie odbył się Finał XIX Olimpiady Techniki Samochodowej.

Do Finału zakwalifikowało się 13 uczestników reprezentujących 12 szkół samochodowych (w półfinałach brało udział 356 uczniów). Finał jest etapem praktycznym, a o końcowym sukcesie decyduje suma punktów z półfinału i finału.

Zadania finałowe to:
1. Zdiagnozować i usunąć usterkę w systemie common rail.
2. Zdiagnozować i usunąć usterkę w układzie wspomagania koła kierownicy.

Nasi uczniowie Adrian Pałgan i Przemysław Skorupa uzyskali łącznie 125 punktów i zajęli I miejsce w klasyfikacji zespołowej, a indywidualnie V i X miejsce.

Uczniów do zawodów przygotowali p. dyr. Andrzej Łaziński i p. prof. Przemysław Kubiak.

Jest to ogromne osiągnięcie naszych uczniów i serdecznie im gratulujemy sukcesu.

Pełne wyniki znajdują się na stronach internetowych www. automotoserwis.com.pl oraz www.wkl.com.pl. Finał będzie można obejrzeć w czerwcu w programie telewizyjnym TVN Turbo „Na osi”.

21 czerwca 2018 nasi finalisci i ich opiekunowie zostali zaproszeni na spotkanie z Łódzkim Kuratorem Oświaty.

W dniu 13 kwietnia 2018 r. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego miał przyjemność współorganizować wraz z Polskim Związkiem MotorowymŁódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia PraktycznegoPolicją Województwa Łódzkiego eliminacje regionalne 22-go Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu konkurowali w 3 konkurencjach: test wiedzy, jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód oraz jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarta.
Końcowa klasyfikacja ukształtowała się następująco:
1. miejsce - ZSS Technikum Samochodowe nr 7 w Łodzi (drużyna 1)
2. miejsce - Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach
3. miejsce - ZSS Technikum Samochodowe nr 7 w Łodzi (drużyna 2)
Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i współorganizatorom dziękujemy za wspólną zabawę oraz działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W dniu 12 kwietnia 2018 r. odbył się finał IX Konkursu Zawodowego "Szkolna Liga Mechatroniki" organizowany przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi. Pierwsze miejsce w części praktycznej konkursu zdobyli Szymon Niedomagała, uczeń kl 3 cm, i Kamil Żaczek, uczeń kl 4m. Cała drużyna w składzie: Szymon Niedomagała, Kamil Żaczek, Paweł Namielski z kl 4m oraz Przemysław Drubkowski z kl 2 em, wywalczyła pierwsze miejsce, dzięki sumie punktów zdobytych w obu częściach, teoretycznej i praktycznej. Opiekę nad uczniami sprawował p. prof. Marek Kucyk-Urbański.

W dniu 5 kwietnia 2018 r. drużyna w składzie: Damian Machnicki i Paweł Bęczek z klasy 3blz rywalizowali z 19 drużynami ze szkół z całego kraju  w finale  IV Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Lakierników podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Do pierwszego etapu internetowego zgłosiło się ponad 200 ekip. Test wyłonił 20 dwuosobowych drużyn, które walczyły na poznańskich targach. W końcowej rywalizacji nasza drużyna zajęła 7 miejsce. Zawodników do walki o jak najlepszy wynik przygotowywali Panowie: Andrzej Madziara i Mariusz Wejman. Naszą ekipę bezpiecznie zawiózł do Poznania nasz kierowca Pan Adam Gierach.

Dziękujemy firmie Glob Color za ubrania ochronne i oddelegowanie pracownika celem wsparcia drużyny w przygotowaniach do olimpiady i podczas rywalizacji w Poznaniu.

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW !!!

ADRIAN PAŁGAN  uczeń klasy IVa
i
PRZEMYSŁAW SKORUPA uczeń klasy IVb


zakwalifikowali się do finału

XIX Olimpiady Techniki Samochodowej

Do rozgrywek półfinałowych, które odbyły się 17 marca 2018 roku w Politechnice Warszawskiej, przystąpiło 365 uczniów z 160  szkół samochodowych w kraju.  Przedmiotem Olimpiady na tym etapie był zestaw  pytań testowych badających wiedzę podstawową m.in. z zakresu materiałoznawstwa, technik wytwarzania i rysunku technicznego oraz wiedzę specjalistyczną z zakresu budowy, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych.

Finał Olimpiady odbędzie się 12 maja 2018 r. w siedzibie firmy Bosch w Warszawie.

Gratulujemy sukcesu !!!

W Olimpiadzie brał udział również PIOTR TRZASKOWSKI  uczeń klasy IVc któremu zabrakło 5 punktów  do zakwalifikowania się do finału.

W dniu 15 marca 2018 r. odbył się finał XXV Jubileuszowego Konkursu Zawodowego "Najlepsza praca modelowo-konstrukcyjna w szkołach elektrycznych i elektronicznych" organizowany przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi. Nagradzane trzecie miejsce w kategorii "Profesjonaliści" zdobył Szymon Niedomagała, uczeń kl 3 cm, prezentując pracę pn. "Motorolka". Opiekę nad uczniami sprawował p. prof. Marek Kucyk-Urbański.

W dniu 12 marca 2018 r. odbyły się kwalifikacje do IV Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Lakierników,  organizowanego przez Akademię NOVOL. Drużyna w składzie: Damian Machnicki i Paweł Bęczek z klasy 3 blz pod opieką Pana Andrzeja Madziary i Mariusza Wejmana  z piątą pozycją w rankingu zgłoszonych drużyn zostali zakwalifikowani do finału, który odbędzie się 5 kwietnia 2018r.  podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

 

Mikołajki w Zespole Szkół Samochodowych w Łodzi

6 grudnia zorganizowany został konkurs międzyklasowy pt.: „Każda klasa ubiera Mikołaja”. Finał konkursu obył się podczas długiej przerwy, wówczas na stołówce miała miejsce parada św. Mikołajów. Przebrania oceniało liczne jury, w jego skład wchodzili przedstawiciele klas oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego p. prof. Joanna Grzelewska. W konkursie wzięło udział 8 klas, wszystkie wykazały się kreatywnością i poczuciem humoru.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce klasa 3d

II miejsce klasa 4m

III miejsce klasa 3cm

Gratulacje!!!

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

8 listopada 2017 r. odbyła się XXXI edycja Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W etapie szkolnym brało udział 10 uczniów z klasy 4 m.

Sukcesy, dyplomy, nagrody ….

W piątek 2 czerwca w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbyło się podsumowanie konkursów organizowanych przez ten ośrodek w roku szkolnym 2016/17 związanych z branżą elektryczno-elektroniczną i mechatroniczną. 

Jak wcześniej podawaliśmy, nasi uczniowie zdobyli w nich szereg nagród i wyróżnień. W szczególności należy przypomnieć o sukcesach Adama Adamiaka - naszego tegorocznego absolwenta z klasy IV m o specjalności technik mechatronik. Adam zdobył I miejsce w konkursie na „Najlepszą pracę modelowo-konstrukcyjną w szkołach elektrycznych i elektronicznych” wśród uczniów najstarszych klas (kategoria „Profesjonaliści”). Zajął też wysokie bo II i III miejsca w „Szkolnej Lidze Elektryki” i „Szkolnej Lidze Mechatroniki” stając się jednym z najlepszych uczniów w swej specjalności w województwie łódzkim.

Należy też przypomnieć o sukcesie Szymona Niedomagały z klasy II cm o tym samym profilu. Zdobył on nagrody za drugie miejsce w etapie praktycznym Szkolnej Ligi Elektroniki i również drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej tego konkursu, a także za pierwsze miejsce w konkursie "Mistrz Techniki to Ja".

Za swoją pracę modelowo-konstrukcyjną w kategorii uczniów klas I-II (w kategorii „Pierwsze kroki”) nagrodę za III miejsce zdobyli Mateusz Staniszewski i Przemysław Drubkowski z klasy I em.

Sukcesy indywidualne naszych uczniów złożyły się na wysokie miejsca naszej szkoły w klasyfikacji zespołowej, gdzie z powodzeniem konkurowaliśmy ze szkołami, w których kształcenie w branży elektrycznej i mechatronicznej są głównymi kierunkami.

Zespół Szkół Samochodowych zajął I miejsce w Konkursie Zawodowym „Najlepsza praca modelowo-konstrukcyjna w szkołach elektrycznych i elektronicznych”  i w konkursie "Mistrz Techniki to Ja". Zwyciężyliśmy również w praktycznej części konkursu „Szkolna Liga Elektroniki”.
Do wymienionych nagród dołączyły ponadto II miejsce w klasyfikacji ogólnej „Szkolnej Ligi Elektroniki” oraz III miejsce w klasyfikacji ogólnej „Szkolnej Ligi Mechatroniki”. Na miejsca w klasyfikacji zespołowej składały się sumy punktów zebranych przez wszystkich uczniów reprezentujących poszczególne szkoły.

Dyplomy uznania za opiekę nad uczniami reprezentującymi szkołę otrzymali też nasi nauczyciele - pan prof. Marek Kucyk-Urbański i pan prof. Jerzy Kaczmarski.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

 

W sobotę 13 maja, w siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie przy ul. Jutrzenki, odbył się finał XVIII edycji ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej.
Uczestniczyło w nim 12 finalistów (w I etapie startowało w olimpiadzie 465 uczniów), którzy mieli wykonać dwa zadania.
Zadanie 1 polegało na wykryciu przyczyny niesprawności silnika samochodu Peugeot 508 2,0 Blue HDi o zapłonie samoczynnym wyposażonego w zasobnikowy układ wtryskowy Common Rail oraz układ oczyszczania spalin z katalizatorem SCR ‒ w pamięci diagnostycznej sterownik tego silnika zarejestrował kod usterki „zbyt mała wydajność katalizatora SCR”.
Zadanie 2 dotyczyło wykrycia przyczyny niesprawności polegającej na oślepianiu światłami mijania kierowców pojazdów nadjeżdżających z przeciwka podczas jazdy z obciążonym bagażnikiem lub przewożenia pasażerów siedzących z tyłu samochodu zaprezentowanego na stanowisku.
Za każde zadanie można było zdobyć maksymalnie 20 punktów.
Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W trakcie olimpiady była oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych; diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych; umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.
Finaliści i laureaci są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Rywalizacja wyłoniła również Samochodową Szkołę Roku – Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Szkoła, której dwaj uczniowie zdobyli łącznie największa liczbę punktów (łącznie z II i III etapu).
W olimpiadzie Zespół Szkół Samochodowych reprezentowali uczniowie klasy IVa Jędrzej Zieleń, Dominik Adamski i Krzysztof Bienias. Do finału zakwalifikował się Jędrzej Zieleń. W ostatecznej klasyfikacji zajął VII miejsce. W klasyfikacji zespołowej XVIII edycji ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej nasi reprezentanci wywalczyli dla Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi VI miejsce.
Dziękujemy i gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom, panu Andrzejowi Łazińskiemu i panu Przemysławowi Kubiakowi.

Wyniki

 

 

Choć zawód Technik Mechatronik Pojazdów Samochodowych został uruchomiony w naszej szkole niedawno, jako eksperyment pedagogiczny, to uczniowie już zaczęli odnosić sukcesy. Wzięli udział, zajmując I i II miejsce, w konkursie TWÓRCZOŚCI TECHNICZNEJ - MISTRZ TECHNIKI TO JA, który został zorganizowany przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.

Uczniowie klasy IId, zbudowali tablicę świateł ledowych sterowanych siecią CAN. Konkursową tablicę wykonali na zajęciach pozalekcyjnych „Akademii mechatronika”, która działa na terenie naszej szkoły. Opiekunem uczniów był p. prof. Artur Jabłoński.

Uczniowie klasy IIcm, zbudowali model samolotu zdalnie sterowanego. Opiekunem uczniów był p. prof. Dariusz Andrzejewski. 

Serdecznie Gratulujemy!!!

W dniu 23 marca w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbył się finał XXIV edycji konkursu "Nalepsza praca modelowo-konstrukcyjna".
Adam Adamiak z kl 4m ze swoją pracą "Cewka Tesli" zajął pierwsze miejsce w kategorii "Profesjonaliści" (kl 3-4).
Mateusz Staniszewski i Przemysław Drubkowski z kl 1em zajęli trzecie miejsce w kategorii "Pierwsze kroki" (kl 1-2) z pracą "Regulator obrotów silnika elektrycznego + zasilacz".
W finale przedstawiono ogółem 11 prac z trzech łódzkich szkół: ZSP9, ZSP10 i ZSS.
Opiekunem naszych zawodników był p. prof. M. Kucyk-Urbański.

Serdecznie gratulujemy !!!

 

 

We wtorek, 28 lutego, przypadał ostatni dzień karnawału, czyli ostatki. Tradycyjnie w naszej szkole, przy czynnym udziale Dyrekcji i pań bibliotekarek, zorganizowany został konkurs na najlepsze przebranie ostatkowe dla uczniów indywidualnych oraz drużynowy dla klas. Wszyscy startujący w konkursie otrzymali słodkie upominki, a najciekawsze przebrania zostały nagrodzone. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy 3blz Marlena Jaworska, a najciekawiej przebraną klasą okazała się 3b, która w tym dniu stała się ekipą remontową.

26 kwietnia 2016 w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbyła się uroczysta gala z okazji rozdania nagród tegorocznym laureatom i finalistom konkursów tematycznych zawodowych szkół ponadgimnazjalnych.

Nasza szkoła zespołowo zajęła 2 miejsce w Lidze Elektryki (Piotr Krakowiak z 4m i Adam Adamiak z 3m) oraz 4 miejsce w Lidze Mechatroniki (Piotr Krakowiak z 4m i Maciej Woszczyk z 3m). 
W finale Top 10 Ligi Elektryki znalazło się wszystkich czterech naszych zawodników (oprócz laureatów również Sylwester Jóźwik i Łukasz Cynkier, obaj z kl 4m).
Natomiast w finale Ligi Mechatroniki po części teoretycznej nasza drużyna w składzie Piotr Krakowiak z 4m, Maciej Woszczyk z 3m i Adam Adamiak z 3m zajmowali pierwsze miejsce.
Laureaci obu konkursów otrzymali bony towarowe na sumy po kilkaset zł.

W konkursie "Najlepsza praca modelowo konstrukcyjna" wziął udział Kamil Żaczek z klasy 2m z wykonanym przez siebie urządzeniem reagującym na dźwięk do włączania i wyłączania oświetlenia . 

Adam Adamiak z kl 3m zdobył w konkurencji szkół ponadgimnazjalnych trzykrotnie pierwsze miejsce we wszystkich trzech kategoriach konkursu "Mistrz Techniki To Ja". Adam wygrał m.in. grę edukacyjną i IPada.

W konkursie "BHP w elektryce" zorganizowanym 24 maja w ZSP nr 9 w Łodzi nasi reprezentanci z klasy 2m w składzie Krzysztof Pabiańczyk i Dominik Pawłowski, zajęli II miejsce (pomimo, że zdobyli największą ilość punktów, to utracili nieco wcześniej niż zwycięzcy wszystkie trzy szanse popełnienia błędów). W nagrodę otrzymali m.in. tablety.

Uczniów do konkursów przygotowali p.p. prof. Jerzy Kaczmarski, Anna Pietrzak i Marek Kucyk-Urbański. Nagrody ufundowały m.in. SEP i PIP.

W dniu 15 kwietnia 2016 roku na torze łódzkiego Motodromu na ul. Drewnowskiej147 odbyły się eliminacje regionalne XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Nasza drużyna reprezentująca Zasadniczą Szkołę Zawodową nr 7 w składzie Dominik Stolarczyk, Maciej Kopytowski i Michał Michalak wywalczyli pierwsze miejsce , natomiast drużyna reprezentująca Technikum nr 7 w składzie Aleksander Pałysa, Dominik Garus i Dominik Strzelczyk wywalczyła drugie miejsce.
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary a każdy z zawodników cenną nagrodę w postaci nawigacji GPS.
Do zawodów przygotowali uczniów nauczyciele-instruktorzy nauki jazdy: Pan Grzegorz Tosik i Tadeusz Zawadzki.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się 20 maja w Skierniewicach.

W sobotę 28 listopada 2015 r. w Zespole Szkół nr 12 w Warszawie odbyły się regionalne eliminacje Turnieju Maszyn Wiatrowych 2015. W eliminacjach wzięło udział 120 drużyn z województw centralnych i wschodnich. Była to już czwarta edycja konkursu. Nasi zawodnicy uczestniczyli w nim po raz pierwszy. Z naszej szkoły w zawodach wzięły dwie drużyny z klasy IIm "AKA Tajfun" zbudowany przez Dominika Pawłowskiego i reprezentowany przez Kamila Żaczka oraz "Herkules" zbudowany i reprezentowany przez Kamila Pawłowskiego. 

W trosce o poprawę warunków bezpiecznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz zmniejszanie liczby ofiar wypadków drogowych z ich udziałem, Polski Związek Motorowy przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji, Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Łodzi i Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego organizuje, wzorem lat ubiegłych w roku szkolnym 2014/2015 ogólnopolskie turnieje z zakresu bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz realizowanymi w szkołach zagadnieniami z zakresu wychowania komunikacyjnego:

1. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów.
2. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla szkół ponadgimnazjalnych.

17 kwietnia 2015 r. Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi pod opieką p.p. prof. Grzegorza Tosika i Tadeusza Zawadzkiego zajął I i II miejsce w eliminacjach regionalnych rozgrywanych na łódzkim Motodromie przy ul. Drewnowskiej.

Finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbędzie się 22 maja 2015 r. (piątek). WORD w Skierniewicach ul. Kaczyńskiego 7

 

 

16 kwietnia 2015 r. odbyły się zmagania uczniów łódzkich szkół ponadgimnazjalnych z zakresu wiedzy i umiejętnosci mechatronicznych.
Drużyna naszej szkoły pod opieką p. prof. Marka Kucyka-Urbańskiego zajęła I miejsce drużynowo, a indywidualnie Piotr Krakowiak z kl IIIm zajął miejsce I i Krystian Świerczyński z kl IVm miejsce II. Drużynie udało się dostać do finału również przy wsparciu punktowym Michała Jankowskiego z IVm i Patryka Cichosza z IIIm.

Serdecznie gratulujemy drużynie i laureatom oraz profesorom Józefowi Bogdanowi i Markowi Zalewskiemu spod ręki których wyszli nasi finaliści.

27 marca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łowiczu odbyła się czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Mechatronicznej. Szkoła gościła przedstawicieli 11 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Do finału i części praktycznej przechodziły cztery najlepsze drużyny. 

Naszą szkołę pod opieką p. prof Marka Kucyk-Urbańskiego reprezentowały dwie drużyny w składzie:
I. Artur Sobiech IVm, Robert Baran IVm, Piotr Krakowiak IIIm (5 miejsce drużynowo na 21 startujących)
II Marcin Andrzejczak IVm, Adam Zamolski IVm i Adrian Wasiak IVm (m-ce 9/21)

Relacja

Wyniki

26 marca 2015 r. odbyły się zmagania uczniów z 7 szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego w ramach VI Konkursu ŁCDNiKP - Szkolna Liga Elektryki

Indywidualnie I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Piotr Krakowiak z klasy III m.

Drużynowo drugie miejsce w punktacji generalnej zdobył nasz zespół w składzie Piotr Krakowiak III m i Marcin Sienny II m oraz Tomasz Kubacki IV m i Łukasz Cynkier III m.

Uczniowie wyszli spod ręki p. dyr. Ireneusza Mielczarka i p. prof. Jerzego Kaczmarskiego.

Serdecznie gratulujemy finalistom i laureatom.

 

26 marca 2015 r. w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim odbył się I etap IV edycji Konkursu Języka Angielskiego Zawodowego Professional English.

Naszą szkołę pod opieką pani profesor Aleksandry Lipy reprezentowali Adam Zamolski IVm (m-ce14 na 41 startujących i 67 pkt na 100 możliwych), Artur Sobiech IVm (16/41, 63/100) i Robert Baran IVm (17/41, 59/100).

Wyniki Konkursu

 

16 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się II wojewódzki etap konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych realizowanego w ramach programu "Lekcje z ZUS". W konkursie w pierwszym etapie wzięło udział ponad 11 tysięcy uczniów z 328 szkół w całej Polsce. W łódzkiem etapie wojewódzkim wzięło udział ponad pięćdziesięciu uczestników ze szkoł naszego regionu i był on jednym z jedenastu rozstrzyganych w Polsce w różnych województwach. Naszą szkołę  pod opieką p. prof Joanny Grzelewskiej reprezentowało trzech uczniów: Czarek Krzewiński, Patryk Cichosz i Michał Bielak. Etap III ogólnopolski przewidywany jest na 24 kwietnia w Warszawie.

Reportaż w telewizji TOYA.

 

Ostatki- ostatnie dni karnawału trwają  od tłustego czwartku, a kończą się zawsze we wtorek, który nazywany jest w Polsce „Śledzikiem”. Następny dzień – Środa Popielcowa– oznacza początek Wielkiego Postu– czasu oczekiwania na Wielkanoc. W ostatki urządza się huczne zabawy i bale. W tym roku ten dzień obchodzony był również radośnie. Zorganizowaliśmy konkurs na najlepiej przebranego ucznia. Każdy dostał jakąś nagrodę. Było super ! Zobaczcie sami !

 

28 stycznia 2015r. odbył się II etap konkursu pod nazwą "Poznaj swoje prawa w pracy" Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów Adam Królikowski i Adam Gron z klasy I a. Kolegów do konkursu przygotowała pani profesor Joanna Grzelewska.

9 stycznia 2015 r. o godz 11:00 odbył się etap wojewódzki XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Do tego etapu z naszej szkoły zakwalifikował się Adrian Mielczarek z klasy IV b przygotowany przez p. prof. J. Grzelewską.

5 listopada 2014 r rozstrzygnięty został III Międzyszkolny Konkurs Plastyczny o tematyce "Kultura bezpieczeństwa" zorganizowany przez Okręgową Inspekcję Pracy w Łodzi. Brali w nim udział uczniowie klas pierwszych: Damian Konieczny i Damian Justyn z kl Ib oraz Adam Królikowski z kl Ia. Za udział w konkursie szkoły i uczniowie otrzymali dyplomy, kalendarze OIP i upominki.

Gratulujemy laureatom !

 

2-go października 2014 r. odbyło się posiedzenie komisji związanej z wyborem najciekawszej pracy konkursu ogłoszonego przez p. Annę Pietrzak pt. " Kultura Bezpieczeństwa"
Najlepsze prace zostały zaproponowane do "Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego" organizowanego Przez Państwową Inspekcję Pracy.
Laureaci zostaną nagrodzeni, a ich prace będą opublikowane w formie kalendarza na 2015 r.

Trzymajmy Kciuki za naszą Samochodówkę !

 

W piątek 12 września klasy IVm i IIIez uczestniczyły w pikniku pod hasłem "Myślę więc jestem trzeżwy za kierownicą", który odbył się w Centrum Europejskim w Łodzi. 

Drużyna naszej szkoły pod opieką pana profesora Grzegorza Tosika zdobyła puchar za zajęcie zespołowo III miejsca. 

Indywidualnie:

Adrian Wasiak z klasy IVm zajął pierwsze miejsce w konkurencji znajomości przepisów o ruchu drogowym,

Adam Zamolski z klasy IVm zajął drugie miejsce w konkurencji na torze przeszkód dla pieszych,

Krzysztof Sęk również z IVm zajął drugie miejsce w konkurencji jazdy skuterem slalomem i ósemką na wyznaczonym torze.

Laureaci zostali nagrodzeni zestawami głośnomówiacymi

O pikniku napisał Dziennik Łódzki oraz portal Policja.pl i Łódż Nasze Miasto a także mówiono o nim w Łódzkich Wiadomościach Dnia.

 

Głównym punktem imprezy był konkurs rozgrywany zespołowo, ale niezależnie od tego najlepsi zawodnicy z każdej konkurencji zostali nagrodzeni alkomatami i urządzeniami głośnomówiącymi.

Na konkurs składały się cztery konkurencje, w których uczestniczyli reprezentanci każdej klasy. Były to następujące konkurencje:

 1. Odpowiedź na pytania dotyczące znajomosci przepisów o ruchu drogowym. W konkurencji uczestniczyło po 2 reprezentantów z każdej klasy. Uczestnik odpowiadał na dwa pytania. Niektóre z nich były podchwytliwe, inne wydawały się być bardzo proste. Poza prawidłowością wyboru znaczenie miał również czas odpowiedzi.
 2. Jazda egzaminacyjnym samochodem po wyznaczonym torze przeszkód. Konkurencja dla uczniów posiadających uprawnienia do kierowania lub uczestniczących w kursie na prawo jazdy. W konkurencji uczestniczyło po dwóch reprezentantów z każdej klasy. Konkurencja oceniania była wg kryteriów na dokładność manewrów oraz czas ich realizacji.
 3. Tor sprawnościowy dla pieszych. W konkurencji uczestniczyło po 3 reprezentantów z każdej klasy. Uczestnicy musieli się wykazać odpowiednią sprawnością wzrokowo-ruchową. Konkurencja była oceniana wg kryteriów na dokładność wykonywanych czynnosci oraz czas ich realizacji. W przejściu toru obowiązkowe było użycie alko-gogli.
 4. Jazda skuterem po wyznaczonym torze. W konkurencji uczestniczyło po 2 reprezentantów z każdej klasy. Konkurencja była oceniana wg kryteriów na dokładność manewrów oraz czas ich realizacji.

IV edycja konkursu z mechatroniki  Szkolna Liga Mechatroniki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Komisja IV edycji konkursu zawodowego Szkolna Liga Mechatroniki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, po zakończeniu II etapu finału ogólnołódzkiego z włączeniem Pabianic, który odbył się w 10 dniu kwietnia 2014 r. w ŁCDNiKP ogłosiła do wiadomości listę laureatów:

Nasza szkoła zajęła III miejsce ex aequo:

 • Adam Zapart i Kamil Dąbrowski uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi,
 • Robert Baran i Adrian Wasiak uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi.

 

Uczestnicy zawodów finałowych w I części konkursu rozwiązywali test wielokrotnego wyboru z mechatroniki, a w II części wykonywali zadanie praktyczne na stanowiskach dydaktycznych w pracowni mechatronicznej Łódzkiego Centrum.

V Konkurs - SZKOLNA LIGA ELEKTRYKI 2013/2014 

W dniu 8 kwietnia 2014 roku w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbył się finał V Konkursu SZKOLNA LIGA ELEKTRYKI. Został on zorganizowany przez ŁCDNiKP we współpracy ze szkołami zawodowymi pod patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym, elektronicznym lub pokrewnym. Celem Konkursu jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, zainspirowanie uczniów do pogłębienia wiedzy i umiejętności zawodowych osiąganych na drodze formalnej i pozaformalnej, rozwijanie zainteresowań uczniów zawodem elektryka, elektronika lub pokrewnym, współzawodnictwo indywidualne uczniów z różnych szkół oraz grupowe w ramach ligi szkół, zainteresowanie olimpiadami i konkursami zawodowymi, umożliwienie uczniom zaprezentowania wiedzy i umiejętności zawodowych z zakresu elektrotechniki. Tegoroczny finał obejmował badanie wiedzy i umiejętności praktycznych uczniów. Konkurs przebiegał w 2 etapach: I etap – szkolny, II etap – ogólnołódzki. Do finału zgłoszono 7 zespołów 4-osobowych.

W łącznej klasyfikacji pierwsze miejsce zająłZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 z Łodzi ex aeguo z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji w Łodzi..

W łącznej klasyfikacji indywidualnej: Miejsce drugiezdobył PIOTR KRAKOWIAK z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi, którego opiekunem był Jerzy Kaczmarski.

Wyniki V Konkursu Szkolna Liga Elektryki 2013/2014 zamieszczone są na stronach http://wckp.lodz.pl/szybkie oraz http://ooidkz.wckp.lodz.pl/szybkie

Ostatki- ostatnie dni karnawału trwają  od tłustego czwartku, a kończą się zawsze we wtorek, który nazywany jest w Polsce „Śledzikiem”. Następny dzień – Środa Popielcowa– oznacza początek Wielkiego Postu– czasu oczekiwania na Wielkanoc. W ostatki urządza się huczne zabawy i bale. W ZSP 7 ten dzień obchodzony był również radośnie. Zorganizowaliśmy konkurs na najlepiej przebraną klasę. Było super ! Zobaczcie sami !

ZDOBYLIŚMY

Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego

 

za zajęcie I miejsca w Finale Wojewódzkim XV Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Skierniewicach w dniu 27 maja 2011 r.

 • Startowała drużyna w składzie:
 • Łukasz Gawrych - klasa 3ma
 • Damian Górniak - klasa 4c
 • Michał Krupiński - klasa 4m

Ponadto Michał Krupiński za zajęcie I miejsca indywidualnie otrzymał w nagrodę skuter marki BARTON

Finale Ogólnopolskim XV TurniejuMotoryzacyjnego, który odbył się w Myślenicach w dniach 10-11 czerwca 2011 r. nasza drużyna zajęła VI miejsce.

Opiekunem przygotowującym zawodników do Turnieju jest

pan prof. Grzegorz Tosik

GRATULUJEMY !

 

RADOSŁAW ROGALA  uczeń klasy IV b
zakwalifikował się do finału 
XII Olimpiady Techniki Samochodowej 2011!!!

 

Do rozgrywek półfinałowych, które odbyły się 26 marca 2011 roku w Politechnice Warszawskiej, przystąpiło 507 uczniów z ponad 200 szkół samochodowych w kraju.  Przedmiotem Olimpiady na tym etapie był zestaw pytań testowych badających wiedzę podstawową m.in. z zakresu materiałoznawstwa, technik wytwarzania i rysunku technicznego oraz wiedzę specjalistyczną z zakresu budowy, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych.

Finał Olimpiady odbędzie się 14 maja 2011 r. w siedzibie firmy Bosch w Warszawie.

 

Gratulujemy sukcesu!!!

 

W Olimpiadzie brali udział również uczniowie: Wojciech Mądrawski klasa IV b i Michał Machacz klasa IVc.

FINAŁ WOJEWÓDZKI 2010 

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Piotrków Trybunalski

 

Nasi uczniowie Marcin Legędź, Michał Krupiński,Łukasz Gawrych zajęli I miejsce. Wykazali się znakomitymi uiejętnościami w zakresie:

 • znajomości przepisów ruchu drogowego
 • kierowania  samochodem i motorowerem
 • znajomości budowy samochodów
 • udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

 

 

GRATULUJEMY !!!

Szkoła zajęła drugie miejsce w Polsce
w Finale Ogółnopolskiej  Olimpiady Techniki Samochodowej 2012 w Warszawie.

12 maja br. w Warszawie w siedzibie firmy Bosch odbył się finał Olimpiady Techniki Samochodowej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Politechnikę Warszawską, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności oraz czasopismo Auto-Moto-Serwis. Maciej Kwapiński i Arkadiusz Rutkowski jako finaliści olimpiady otrzymali indeksy na Politechnikę Warszawską oraz zostali zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Gratulujemy sukcesu !!!

  

Opiekunowie uczniów: Andrzej Łaziński i Przemysław Kubiak

 

 

 

Natalia Jakowicz, czwartoklasistka z technikum  zdobyła prawo jazdy na ciężarówkę i jest się najmłodszą kobietą w Łodzi, która może prowadzić nawet 40-tonowe pojazdy.

                                                      Gratulacje !!!

 

Zobacz więcej na stronie:

 http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/558163,19-letnia-lodzianka-za-kierownica-ciezarowki-zdjecia-film,id,t.html

W dniu 13 kwietnia 2012 r. uczniowie z naszej szkoły zajęli dwa pierwsze miejsca w eliminacjach regionalnych XVI Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Łodzi.

 

 

MACIEJ KWAPIŃSKI  i ARKADIUSZ RUTKOWSKI

(uczniowie klas maturalnych)

zakwalifikowali się do finału 

XIII Olimpiady Techniki Samochodowej 2012 r.

organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, 
Politechnikę Warszawską, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności 
oraz czasopismo Auto-Moto-Serwis

Do rozgrywek półfinałowych, które odbyły się 24 marca 2012 roku 
w Politechnice Warszawskiej, przystąpiło 429 uczniów z ponad 200 szkół samochodowych w kraju.  Przedmiotem Olimpiady na tym etapie był zestaw pytań testowych badających wiedzę podstawową m.in. z zakresu materiałoznawstwa, technik wytwarzania i rysunku technicznego oraz wiedzę specjalistyczną z zakresu budowy, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych.

Finał Olimpiady odbędzie się 12 maja 2012 r. w siedzibie firmy Bosch w Warszawie.

Gratulujemy sukcesu !!!

 

W Olimpiadzie brała udział również Natalia Jakowicz, której do finału zbrakło zaledwie 8 punktów. Natalia  uzyskała wynik lepszy od   ponad 400 uczniów szkół samochodowych z naszego kraju. Gratulujemy Natalio i dziękujemy za dobry wpływ na „finalistów”  i wizerunek naszej szkoły.

Opiekunowie uczniów: Andrzej Łaziński i Przemysław Kubiak

 

 

XVII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

24.05.2013 - Sieradz

1 miejsce -Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi - eliminacje wojewódzkie

Drużyna

 1. Bartosik Marcin

 2. Kustosik Marek

 3. Majtczak Łukasz

DAMIAN DZIOBIAK            
Finalistą XIV Edycji Olimpiady Techniki Samochodowej

11 maja br. w Warszawie w siedzibie firmy Bosch odbył się finał XIV Olimpiady Techniki Samochodowej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Politechnikę Warszawską, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności oraz czasopismo Auto-Moto-Serwis.

 

W Olimpiadzie wzięło udział 441 uczniów z 181 szkół zawodowych.

 

Zadnia finałowe dotyczyły
1. Zdiagnozowania i usunięcia usterki w układzie klimatyzacji samochodu m-ki AUDI 80,
2. Zdiagnozowania i usunięcia usterki w elektronicznym  układzie sterowania przepustnicy 

Damian Dziobiak  jako finalista Olimpiady otrzymał indeks na Politechnikę Warszawską oraz został  zwolniony  z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

 

Gratulujemy Damianowi sukcesu !!!

Opiekunowie Damiana: Andrzej Łaziński i Przemysław Kubiak

 

 

 

 

 

W dniu 24 kwietnia 2013  r. uczniowie z naszej szkoły zajęli dwa pierwsze miejsca w eliminacjach regionalnych XVII Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Łodzi. Gratulujemy uczniom Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

 

 

DAMIAN DZIOBIAK  uczeń klasy IV b
zakwalifikował się do finału 
XIV Olimpiady Techniki Samochodowej 2013!!!

Do rozgrywek półfinałowych, które odbyły się 23 marca 2013
roku w Politechnice Warszawskiej, przystąpiło 483 uczniów z 169 
szkół samochodowych w kraju.  Przedmiotem Olimpiady na tym 
etapie był zestaw  pytań testowych badających wiedzę podstawową
m.in. z zakresu  materiałoznawstwa, technik wytwarzania i rysunku
technicznego oraz wiedzę specjalistyczną z zakresu budowy, 
naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych.

Finał Olimpiady odbędzie się 11 maja 2013 r. w siedzibie 
firmy Bosch w Warszawie.
                   

       Gratulujemy sukcesu!!!

     W Olimpiadzie brali udział również uczniowie klasy IVa 
                      Michał Pabich i Mateusz Stypułkowski

Nasze sukcesy w różnych dziedzinach:


Rok 1961

-       IV miejsce na zawodach wojewódzkich o „Srebrny Muszkiet” w konkurencji kbks,

Rok 1964

-       II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej,

Rok 1965

-       IV miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,

-       I miejsce w Turniej Piłki Siatkowej,

Rok 1966

-       III miejsce na wystawie pomocy naukowych z języka angielskiego,

Rok 1967

-       IV miejsce w piłce siatkowej chłopców,

-       I miejsce w turnieju dzikich drużyn hokeja na lodzie,

-       I miejsce w piłce nożnej juniorów,

Rok 1968

-       I miejsce Spółdzielni Uczniowskiej wśród szkół średnich,

-       III miejsce w szkolnej lidze okręgowej piłki nożnej,

-       I miejsce w Okręgowych Igrzyskach Zimowych w łyżwiarstwie szybkim,

-       I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej,

Rok 1969

-       wyróżnienie dla zespołu instrumentalnego TS w Przeglądzie Artystycznym „Bałucka Wiosna 69” za opracowanie melodii „Katiusza”,

Rok 1970

-       III miejsce we współzawodnictwie w nauce i w zajęciach warsztatowych,

-       I miejsce w konkursie jazdy samochodowo-motocyklowej,

Rok 1971

-       II miejsce w jesiennych biegach przełajowych,

Rok 1972

-       I miejsce ogniska TKKF „Motor” w Sztafecie Zwycięstwa zorganizowanej              z okazji zwycięstwa nad faszyzmem,

-       I miejsce patroli „82” ŁDH przy TS w Manewrach Techniczno-Obronnych,

-       III miejsce w międzyszkolnym współzawodnictwie warsztatowym,

Rok 1973

-       I miejsce w piłce siatkowej chłopców szkół średnich,

-       I miejsce w eliminacjach powiatowych w konkursie czytelniczym Ludowe Wojsko Polskie,

Rok 1974

-       II miejsce w lidze koszykówki szkolnej,

-       VII miejsce Spółdzielni Uczniowskiej w pionie szkół zawodowych                          w konkursie „Pracujemy samorządnie i myślimy ekonomicznie”.

Rok 1975

-       II miejsce w Mistrzostwach Dzielnicowych w koszykówce chłopców,

-       I miejsce Spółdzielni Uczniowskiej TS w dzielnicy Bałuty w konkursie o tytuł najaktywniejszej spółdzielni,

-       IV miejsce w piłce koszykowej w VI Łódzkiej Olimpiadzie Młodzieży Szkolnej i Akademickiej,

-       I miejsce w dzielnicowych mistrzostwach szkół średnich w piłce koszykowej,

Rok 1976

-       II miejsce w zawodach strzeleckich chłopców „Srebrne Muszkiety”,

-       II miejsce w turnieju recytatorskim „Koło Małych Form Teatralnych”,

Rok 1977

-       I miejsce w Mistrzostwach Dzielnicowych Szkół Ponadpodstawowych w piłce koszykowej,

-       I miejsce w rozgrywkach piłki siatkowej w Mistrzostwach Dzielnicy-Bałuty,

-       III miejsce w Finale Wojewódzkim VIII OMS w koszykówce chłopców,

-       I miejsce Koła Małych Form Teatralnych w I Przeglądzie Małych Form Teatralnych,

Rok 1978

-       dyplom i wyróżnienie dla Szkolnego Koła PCK za szczególne Osiągnięcia w szerzeniu Oświaty zdrowotnej i propagowaniu honorowego krwiodawstwa,

Rok 1983

-       I miejsce w rozgrywkach koszykówki Łódzka Olimpiada Szkolna,

Rok 1985

-       I miejsce w rozgrywkach koszykówki szkół średnich,

Rok 1987

-       dyplom za aktywny udział w Turnieju Motoryzacji,

Rok 1989

-       dyplom za udział w I wojewódzkim przeglądzie konkursowym szkolnych programów okolicznościowych,

Rok 1992

-       medal za zasługi w rozwoju sportu szkolnego,

Rok 1997

-       II miejsce w eliminacjach  szkolnych zespołów medyczno-sanitarnych,

-       III miejsce w Szkolnej Lidze Piłki Siatkowej,

Rok 1998

-       I miejsce w Turnieju Szkół Ponadpodstawowych w honorowym krwiodawstwie,

-       odznaka „Honorowego Dawcy Krwi” w dowód uznania za wieloletnią działalność oraz wybitne osiągnięcia w honorowym dawstwie krwi,

-       I miejsce w eliminacjach wojewódzkich II Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

-       I miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym,

Rok 1999

-       najlepsza drużyna w konkurencji „Udzielanie pomocy przedlekarskiej”                 w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacji,

-       I miejsce w eliminacjach wojewódzkich III Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

-       I miejsce w Ogólnopolskiego Młodzieżowym Turnieju Motoryzacji,

Rok 2000

-       II miejsce w  IV Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym,

-       III miejsce w wojewódzkim konkursie „Najlepszy nauczycielski-uczniowski projekt wynalazczy”,

Rok 2001

-       I miejsce w eliminacjach miejskich V  Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym,

-       V miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

-       dyplom uczestnictwa na „Najlepszego zbieracza złota”,

-       II miejsce w okręgowych mistrzostwach pierwszej pomocy PCK,

-       I miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym,

Rok 2002

-       Certyfikat za najlepszą ofertę edukacyjną,

-       III miejsce w klasyfikacji drużynowej w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym,

-       I miejsce w klasyfikacji drużynowej etapu miejskiego w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym,

Rok 2003

-       III miejsce Licealiada koszykówki chłopców,

-       III miejsce w klasyfikacji drużynowej w Wojewódzkim Finale Turnieju Motoryzacyjnego,

-       II miejsce w Miejskim Finale w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym,

-       I miejsce w klasyfikacji drużynowej Miejskich Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

Rok 2004

-       I miejsce w miejskich eliminacjach w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym,

Rok 2005

-       IV miejsce w konkursie matematycznym „Funkcje i figury”,

-       dyplom za kreatywność w rozwiązywaniu problemów dotyczących „Symetrii zwykłych i niezwykłych” oraz udział w finale Międzyszkolnego Turnieju Matematycznego Piramida,

Rok 2006

-       Certyfikat projektowania kształcenia modułowego,

-       I miejsce w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

-       I miejsce w finale powiatowym X Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

Rok 2007

-       I miejsce w Finale Miejskim Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

-       III miejsce Licealiada w Piłce Nożnej Chłopców „11”,

-       I miejsce w etapie rejonowym IV edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych w Honorowym Krwiodawstwie,

-       III miejsce w kategorii „Szkoła oddała największe ilości krwi”,

Rok 2008

-       I miejsce w Finale Wojewódzkim XII Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

-       II miejsce w rejonowym etapie V edycji w Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie,

-       I miejsce w Finale powiatowym XII  Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

-       III miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół średnich XXXIV edycji Turnieju Wiedzy  Wynalazczości,

-       III miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół średnich Turnieju Wiedzy  Wynalazczości i Bankowości.

 

 

Rok   2009/2010

Udział w olimpiadach przedmiotowych

Tematyka

Osiągnięcia
uczniów

Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bankowości

III zespołowo

Konkurs „Kangur matematyczny”

---------

Wojewódzki Turniej Wiedzy o Wynalazczości

II m. zespołowo

Turniej Wiedzy Pożarniczej

------

II Szaradziarskie Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych

7 uczniów w finałach

Rozgrywki piłki siatkowej strefy północnej Łodzi

I miejsce (udział 12 szkół).

Indywidualne biegi przełajowe Łódź
– rejon północny

I miejsce – złoty medal

Mistrzostwa Łodzi w tenisie stołowym

------

Mistrzostwa Łodzi w drużynowych biegach przełajowych

-------

Matematyczna Piramida

2 uczniów do finału

 

 

 

Przedmiot

Liczba

finalistów

Liczba laureatów

Olimpiada Techniki Samochodowej (organizator MEN, Politechnika Warszawska)

-

 

-

Wojewódzki Turniej Wiedzy o Wynalazczości

-

-

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Motoryzacyjny

1 m.
szczebel
wojewódz.

10m. na szczeblu ogólnopolskim

VII Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości

-

-

I etap Olimpiady Wiedzy Technicznej

-

-

Olimpiada Przedsiębiorczości

-

-

Szkolna Liga Elektryków

4m