Z okazji 30-tej rocznicy krwiodawstwa Szkolny Klub HDK ma zaszczyt ogłosić konkurs plastyczny pn "Młoda krew ratuje zycie".Regulamin konkursu dostępny u p. prof. A. Pietrzak.

Nauczyciele bibliotekarze przypominają o trwającym w październiku, międzyklasowym konkursie na zbiórkę makulatury „Papierowy zawrót głowy”. Regulamin.

Zapraszamy do udziału w konkursie

NA MATERIAŁY PROMUJĄCE  ZESPÓŁ SZKÓŁ  SAMOCHODOWYCH W ŁODZI

 

REGULAMIN KONKURSU NA MATERIAŁY PROMUJĄCE  ZESPÓŁ SZKÓŁ  SAMOCHODOWYCH W ŁODZI

I. Organizator konkursu

1. Organizatorami konkursu na opracowanie  materiałów  promujących szkołę  są:

Dyrektor szkoły mgr inż. Andrzej Żelasko

Wicedyrektor mgr Małgorzata Rybińska

Wicedyrektor  mgr inż. Andrzej Łaziński

II. Cel i przedmiot konkursu

 1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych materiałów  promujących  Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi.
 2. Materiały te będą wykorzystywane  przez szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.
 3. Konkurs trwać będzie od 1.12.2015r. do 30.01.2016r.

Konkurs fotograficzny na pokazanie, że nowoczesna technika i postęp nie muszą zagrażać przyrodzie. Obie te rzeczy mogą współistnieć przenikając się nawzajem.

Przedmiotem konkursu jest autorska fotografia cyfrowa. Nadesłane fotografie powinny mieć format pliku o rozszerzeniu .jpg oraz rozdzielczość nie mniej niż 1200x800px.

Nadesłane prace zostaną ocenione przez specjalnie powołane w tym celu jury.
Dla zwycięzców trzech pierwszych miejsc są przewidziane nagrody:
 Nagroda główna – I miejsce - Nikon Coolpix L340,
 Nagroda za II miejsce – Nikon Coolpix L31,
 Nagroda za III miejsce – Nikon Coolpix S2900, 
Wyróżnienia: pierwszych 10 wyróżnionych zdjęć otrzymuje pendrive. Jedna osoba może zdobyć tylko jedną nagrodę w konkursie.

Prace na konkurs można nadsyłać od dnia 9 listopada 2015 r do dnia 22 stycznia 2016 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie „Logo szkoły”

 

REGULAMIN KONKURSU

LOGO ZESPOŁU SZKÓŁ  SAMOCHODOWYCH W ŁODZI

I. Organizator konkursu

1. Organizatorami konkursu na opracowanie logo szkoły są:

dyrektor szkoły mgr inż. Andrzej Żelasko

z-ca dyrektora mgr inż. Andrzej Łaziński

z-ca dyrektora mgr Małgorzata Rybińska

II. Cel i przedmiot konkursu

 1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi.
 2. Logo wykorzystywane będzie przez szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.
 3. Konkurs trwać będzie od 14.04.2014r. do 30.05.2014r.

 

Mikołajki w Zespole Szkół Samochodowych w Łodzi

6 grudnia zorganizowany został konkurs międzyklasowy pt.: „Każda klasa ubiera Mikołaja”. Finał konkursu obył się podczas długiej przerwy, wówczas na stołówce miała miejsce parada św. Mikołajów. Przebrania oceniało liczne jury, w jego skład wchodzili przedstawiciele klas oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego p. prof. Joanna Grzelewska. W konkursie wzięło udział 8 klas, wszystkie wykazały się kreatywnością i poczuciem humoru.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce klasa 3d

II miejsce klasa 4m

III miejsce klasa 3cm

Gratulacje!!!

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

8 listopada 2017 r. odbyła się XXXI edycja Olimpiady Wiedzy Eonomicznej. W etapie szkolnym brało udział 10 uczniów z klasy 4 m.

Sukcesy, dyplomy, nagrody ….

W piątek 2 czerwca w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbyło się podsumowanie konkursów organizowanych przez ten ośrodek w roku szkolnym 2016/17 związanych z branżą elektryczno-elektroniczną i mechatroniczną. 

Jak wcześniej podawaliśmy, nasi uczniowie zdobyli w nich szereg nagród i wyróżnień. W szczególności należy przypomnieć o sukcesach Adama Adamiaka - naszego tegorocznego absolwenta z klasy IV m o specjalności technik mechatronik. Adam zdobył I miejsce w konkursie na „Najlepszą pracę modelowo-konstrukcyjną w szkołach elektrycznych i elektronicznych” wśród uczniów najstarszych klas (kategoria „Profesjonaliści”). Zajął też wysokie bo II i III miejsca w „Szkolnej Lidze Elektryki” i „Szkolnej Lidze Mechatroniki” stając się jednym z najlepszych uczniów w swej specjalności w województwie łódzkim.

Należy też przypomnieć o sukcesie Szymona Niedomagały z klasy II cm o tym samym profilu. Zdobył on nagrody za drugie miejsce w etapie praktycznym Szkolnej Ligi Elektroniki i również drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej tego konkursu, a także za pierwsze miejsce w konkursie "Mistrz Techniki to Ja".

Za swoją pracę modelowo-konstrukcyjną w kategorii uczniów klas I-II (w kategorii „Pierwsze kroki”) nagrodę za III miejsce zdobyli Mateusz Staniszewski i Przemysław Drubkowski z klasy I em.

Sukcesy indywidualne naszych uczniów złożyły się na wysokie miejsca naszej szkoły w klasyfikacji zespołowej, gdzie z powodzeniem konkurowaliśmy ze szkołami, w których kształcenie w branży elektrycznej i mechatronicznej są głównymi kierunkami.

Zespół Szkół Samochodowych zajął I miejsce w Konkursie Zawodowym „Najlepsza praca modelowo-konstrukcyjna w szkołach elektrycznych i elektronicznych”  i w konkursie "Mistrz Techniki to Ja". Zwyciężyliśmy również w praktycznej części konkursu „Szkolna Liga Elektroniki”.
Do wymienionych nagród dołączyły ponadto II miejsce w klasyfikacji ogólnej „Szkolnej Ligi Elektroniki” oraz III miejsce w klasyfikacji ogólnej „Szkolnej Ligi Mechatroniki”. Na miejsca w klasyfikacji zespołowej składały się sumy punktów zebranych przez wszystkich uczniów reprezentujących poszczególne szkoły.

Dyplomy uznania za opiekę nad uczniami reprezentującymi szkołę otrzymali też nasi nauczyciele - pan prof. Marek Kucyk-Urbański i pan prof. Jerzy Kaczmarski.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

 

W sobotę 13 maja, w siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie przy ul. Jutrzenki, odbył się finał XVIII edycji ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej.
Uczestniczyło w nim 12 finalistów (w I etapie startowało w olimpiadzie 465 uczniów), którzy mieli wykonać dwa zadania.
Zadanie 1 polegało na wykryciu przyczyny niesprawności silnika samochodu Peugeot 508 2,0 Blue HDi o zapłonie samoczynnym wyposażonego w zasobnikowy układ wtryskowy Common Rail oraz układ oczyszczania spalin z katalizatorem SCR ‒ w pamięci diagnostycznej sterownik tego silnika zarejestrował kod usterki „zbyt mała wydajność katalizatora SCR”.
Zadanie 2 dotyczyło wykrycia przyczyny niesprawności polegającej na oślepianiu światłami mijania kierowców pojazdów nadjeżdżających z przeciwka podczas jazdy z obciążonym bagażnikiem lub przewożenia pasażerów siedzących z tyłu samochodu zaprezentowanego na stanowisku.
Za każde zadanie można było zdobyć maksymalnie 20 punktów.
Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W trakcie olimpiady była oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych; diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych; umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.
Finaliści i laureaci są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Rywalizacja wyłoniła również Samochodową Szkołę Roku – Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Szkoła, której dwaj uczniowie zdobyli łącznie największa liczbę punktów (łącznie z II i III etapu).
W olimpiadzie Zespół Szkół Samochodowych reprezentowali uczniowie klasy IVa Jędrzej Zieleń, Dominik Adamski i Krzysztof Bienias. Do finału zakwalifikował się Jędrzej Zieleń. W ostatecznej klasyfikacji zajął VII miejsce. W klasyfikacji zespołowej XVIII edycji ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej nasi reprezentanci wywalczyli dla Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi VI miejsce.
Dziękujemy i gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom, panu Andrzejowi Łazińskiemu i panu Przemysławowi Kubiakowi.

Wyniki

 

 

Choć zawód Technik Mechatronik Pojazdów Samochodowych został uruchomiony w naszej szkole niedawno, jako eksperyment pedagogiczny, to uczniowie już zaczęli odnosić sukcesy. Wzięli udział, zajmując I i II miejsce, w konkursie TWÓRCZOŚCI TECHNICZNEJ - MISTRZ TECHNIKI TO JA, który został zorganizowany przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.

Uczniowie klasy IId, zbudowali tablicę świateł ledowych sterowanych siecią CAN. Konkursową tablicę wykonali na zajęciach pozalekcyjnych „Akademii mechatronika”, która działa na terenie naszej szkoły. Opiekunem uczniów był p. prof. Artur Jabłoński.

Uczniowie klasy IIcm, zbudowali model samolotu zdalnie sterowanego. Opiekunem uczniów był p. prof. Dariusz Andrzejewski. 

Serdecznie Gratulujemy!!!

W dniu 23 marca w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbył się finał XXIV edycji konkursu "Nalepsza praca modelowo-konstrukcyjna".
Adam Adamiak z kl 4m ze swoją pracą "Cewka Tesli" zajął pierwsze miejsce w kategorii "Profesjonaliści" (kl 3-4).
Mateusz Staniszewski i Przemysław Drubkowski z kl 1em zajęli trzecie miejsce w kategorii "Pierwsze kroki" (kl 1-2) z pracą "Regulator obrotów silnika elektrycznego + zasilacz".
W finale przedstawiono ogółem 11 prac z trzech łódzkich szkół: ZSP9, ZSP10 i ZSS.
Opiekunem naszych zawodników był p. prof. M. Kucyk-Urbański.

Serdecznie gratulujemy !!!

 

 

We wtorek, 28 lutego, przypadał ostatni dzień karnawału, czyli ostatki. Tradycyjnie w naszej szkole, przy czynnym udziale Dyrekcji i pań bibliotekarek, zorganizowany został konkurs na najlepsze przebranie ostatkowe dla uczniów indywidualnych oraz drużynowy dla klas. Wszyscy startujący w konkursie otrzymali słodkie upominki, a najciekawsze przebrania zostały nagrodzone. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy 3blz Marlena Jaworska, a najciekawiej przebraną klasą okazała się 3b, która w tym dniu stała się ekipą remontową.

26 kwietnia 2016 w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbyła się uroczysta gala z okazji rozdania nagród tegorocznym laureatom i finalistom konkursów tematycznych zawodowych szkół ponadgimnazjalnych.

Nasza szkoła zespołowo zajęła 2 miejsce w Lidze Elektryki (Piotr Krakowiak z 4m i Adam Adamiak z 3m) oraz 4 miejsce w Lidze Mechatroniki (Piotr Krakowiak z 4m i Maciej Woszczyk z 3m). 
W finale Top 10 Ligi Elektryki znalazło się wszystkich czterech naszych zawodników (oprócz laureatów również Sylwester Jóźwik i Łukasz Cynkier, obaj z kl 4m).
Natomiast w finale Ligi Mechatroniki po części teoretycznej nasza drużyna w składzie Piotr Krakowiak z 4m, Maciej Woszczyk z 3m i Adam Adamiak z 3m zajmowali pierwsze miejsce.
Laureaci obu konkursów otrzymali bony towarowe na sumy po kilkaset zł.

W konkursie "Najlepsza praca modelowo konstrukcyjna" wziął udział Kamil Żaczek z klasy 2m z wykonanym przez siebie urządzeniem reagującym na dźwięk do włączania i wyłączania oświetlenia . 

Adam Adamiak z kl 3m zdobył w konkurencji szkół ponadgimnazjalnych trzykrotnie pierwsze miejsce we wszystkich trzech kategoriach konkursu "Mistrz Techniki To Ja". Adam wygrał m.in. grę edukacyjną i IPada.

W konkursie "BHP w elektryce" zorganizowanym 24 maja w ZSP nr 9 w Łodzi nasi reprezentanci z klasy 2m w składzie Krzysztof Pabiańczyk i Dominik Pawłowski, zajęli II miejsce (pomimo, że zdobyli największą ilość punktów, to utracili nieco wcześniej niż zwycięzcy wszystkie trzy szanse popełnienia błędów). W nagrodę otrzymali m.in. tablety.

Uczniów do konkursów przygotowali p.p. prof. Jerzy Kaczmarski, Anna Pietrzak i Marek Kucyk-Urbański. Nagrody ufundowały m.in. SEP i PIP.

W dniu 15 kwietnia 2016 roku na torze łódzkiego Motodromu na ul. Drewnowskiej147 odbyły się eliminacje regionalne XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Nasza drużyna reprezentująca Zasadniczą Szkołę Zawodową nr 7 w składzie Dominik Stolarczyk, Maciej Kopytowski i Michał Michalak wywalczyli pierwsze miejsce , natomiast drużyna reprezentująca Technikum nr 7 w składzie Aleksander Pałysa, Dominik Garus i Dominik Strzelczyk wywalczyła drugie miejsce.
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary a każdy z zawodników cenną nagrodę w postaci nawigacji GPS.
Do zawodów przygotowali uczniów nauczyciele-instruktorzy nauki jazdy: Pan Grzegorz Tosik i Tadeusz Zawadzki.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się 20 maja w Skierniewicach.

W sobotę 28 listopada 2015 r. w Zespole Szkół nr 12 w Warszawie odbyły się regionalne eliminacje Turnieju Maszyn Wiatrowych 2015. W eliminacjach wzięło udział 120 drużyn z województw centralnych i wschodnich. Była to już czwarta edycja konkursu. Nasi zawodnicy uczestniczyli w nim po raz pierwszy. Z naszej szkoły w zawodach wzięły dwie drużyny z klasy IIm "AKA Tajfun" zbudowany przez Dominika Pawłowskiego i reprezentowany przez Kamila Żaczka oraz "Herkules" zbudowany i reprezentowany przez Kamila Pawłowskiego. 

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, któremu przewodniczy prof. Stanisław Owsiak, odpowiedzialny jest za program i koncepcję Olimpiady. Każda edycja Olimpiady podporządkowana jest myśli przewodniej.

Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W dotychczasowych dwudziestu siedmiu edycjach Olimpiady wzięło udział prawie 300 tys. uczniów, a do samych tylko zawodów XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zgłosiło się łącznie ponad 14 tys. uczniów z prawie 900 szkół ponadgimnazjalnych. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej należy do jednej z najbardziej popularnych pod względem liczby uczestników. Laureaci i finaliści Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zasilają szeregi kadr menedżerów, nauczycieli akademickich i fachowców w różnych dziedzinach praktyki gospodarczej (zobacz sylwetki dotychczasowych zwycięzców Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej).

W naszej szkole zgłoszenia przyjmuje p. prof. J. Grzelewska w sali 309.

 

42 Olimpiada Wiedzy Technicznej 2015/2016

Etap szkolny odbędzie się 23 paździenika 2015 r. w godzinach 8:30-10:00 w sali 220.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Naczelna Organizacja Techniczna Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.

Olimpiada prowadzona jest w dwóch grupach tematycznych

- mechaniczno-budowlanej
- elektryczno-elektronicznej

Terminy i wymagania

Zawody I stopnia - szkolne - 21 października 2015 r. Do rozwiązania zestaw testów i zadań.

Zawody II stopnia okręgowe - 14 stycznia 2016 r. Do rozwiązania zadanie z optymalizacji lub zastosowania informatyki w technice i dwa zadania tematyczne.

Zawody III stopnia - centralne - 8-10 kwietnia 2016 r. Do rozwiązania problem techniczny i dwa spośród trzech zadań tematycznych.

Uprawnienia i nagrody dla laureatów:

- dyplom i zaświadczenie laureata OWT
- nagrody rzeczowe
- prawo ubiegania się o przyjęcie bez egzaminów wstępnych na określone kierunki wyższych uczelni technicznych zgodnie z uchwałami ich Senatów

Łódzki Komitet Okręgowy OWT
Pl. Komuny Paryskiej 53
90-007 Łódź

Zgłoszenia do I etapu przyjmuje p. prof. W. Borkowski w dni robocze na 1-2 godz. lekcyjnej w pracowni nr 10 na warsztatch szkolnych.

Zadania z poprzedniej edycji olimpiady

Archiwum zadań z wcześniejszych edycji olimpiady

W trosce o poprawę warunków bezpiecznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz zmniejszanie liczby ofiar wypadków drogowych z ich udziałem, Polski Związek Motorowy przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji, Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Łodzi i Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego organizuje, wzorem lat ubiegłych w roku szkolnym 2014/2015 ogólnopolskie turnieje z zakresu bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz realizowanymi w szkołach zagadnieniami z zakresu wychowania komunikacyjnego:

1. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów.
2. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla szkół ponadgimnazjalnych.

17 kwietnia 2015 r. Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi pod opieką p.p. prof. Grzegorza Tosika i Tadeusza Zawadzkiego zajął I i II miejsce w eliminacjach regionalnych rozgrywanych na łódzkim Motodromie przy ul. Drewnowskiej.

Finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbędzie się 22 maja 2015 r. (piątek). WORD w Skierniewicach ul. Kaczyńskiego 7

 

 

16 kwietnia 2015 r. odbyły się zmagania uczniów łódzkich szkół ponadgimnazjalnych z zakresu wiedzy i umiejętnosci mechatronicznych.
Drużyna naszej szkoły pod opieką p. prof. Marka Kucyka-Urbańskiego zajęła I miejsce drużynowo, a indywidualnie Piotr Krakowiak z kl IIIm zajął miejsce I i Krystian Świerczyński z kl IVm miejsce II. Drużynie udało się dostać do finału również przy wsparciu punktowym Michała Jankowskiego z IVm i Patryka Cichosza z IIIm.

Serdecznie gratulujemy drużynie i laureatom oraz profesorom Józefowi Bogdanowi i Markowi Zalewskiemu spod ręki których wyszli nasi finaliści.

27 marca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łowiczu odbyła się czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Mechatronicznej. Szkoła gościła przedstawicieli 11 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Do finału i części praktycznej przechodziły cztery najlepsze drużyny. 

Naszą szkołę pod opieką p. prof Marka Kucyk-Urbańskiego reprezentowały dwie drużyny w składzie:
I. Artur Sobiech IVm, Robert Baran IVm, Piotr Krakowiak IIIm (5 miejsce drużynowo na 21 startujących)
II Marcin Andrzejczak IVm, Adam Zamolski IVm i Adrian Wasiak IVm (m-ce 9/21)

Relacja

Wyniki

26 marca 2015 r. odbyły się zmagania uczniów z 7 szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego w ramach VI Konkursu ŁCDNiKP - Szkolna Liga Elektryki

Indywidualnie I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Piotr Krakowiak z klasy III m.

Drużynowo drugie miejsce w punktacji generalnej zdobył nasz zespół w składzie Piotr Krakowiak III m i Marcin Sienny II m oraz Tomasz Kubacki IV m i Łukasz Cynkier III m.

Uczniowie wyszli spod ręki p. dyr. Ireneusza Mielczarka i p. prof. Jerzego Kaczmarskiego.

Serdecznie gratulujemy finalistom i laureatom.

 

26 marca 2015 r. w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim odbył się I etap IV edycji Konkursu Języka Angielskiego Zawodowego Professional English.

Naszą szkołę pod opieką pani profesor Aleksandry Lipy reprezentowali Adam Zamolski IVm (m-ce14 na 41 startujących i 67 pkt na 100 możliwych), Artur Sobiech IVm (16/41, 63/100) i Robert Baran IVm (17/41, 59/100).

Wyniki Konkursu

 

16 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się II wojewódzki etap konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych realizowanego w ramach programu "Lekcje z ZUS". W konkursie w pierwszym etapie wzięło udział ponad 11 tysięcy uczniów z 328 szkół w całej Polsce. W łódzkiem etapie wojewódzkim wzięło udział ponad pięćdziesięciu uczestników ze szkoł naszego regionu i był on jednym z jedenastu rozstrzyganych w Polsce w różnych województwach. Naszą szkołę  pod opieką p. prof Joanny Grzelewskiej reprezentowało trzech uczniów: Czarek Krzewiński, Patryk Cichosz i Michał Bielak. Etap III ogólnopolski przewidywany jest na 24 kwietnia w Warszawie.

Reportaż w telewizji TOYA.

 

 

 

Ostatki- ostatnie dni karnawału trwają  od tłustego czwartku, a kończą się zawsze we wtorek, który nazywany jest w Polsce „Śledzikiem”. Następny dzień – Środa Popielcowa– oznacza początek Wielkiego Postu– czasu oczekiwania na Wielkanoc. W ostatki urządza się huczne zabawy i bale. W tym roku ten dzień obchodzony był również radośnie. Zorganizowaliśmy konkurs na najlepiej przebranego ucznia. Każdy dostał jakąś nagrodę. Było super ! Zobaczcie sami !

 

28 stycznia 2015r. odbył się II etap konkursu pod nazwą "Poznaj swoje prawa w pracy" Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów Adam Królikowski i Adam Gron z klasy I a. Kolegów do konkursu przygotowała pani profesor Joanna Grzelewska.

9 stycznia 2015 r. o godz 11:00 odbył się etap wojewódzki XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Do tego etapu z naszej szkoły zakwalifikował się Adrian Mielczarek z klasy IV b przygotowany przez p. prof. J. Grzelewską.

5 listopada 2014 r rozstrzygnięty został III Międzyszkolny Konkurs Plastyczny o tematyce "Kultura bezpieczeństwa" zorganizowany przez Okręgową Inspekcję Pracy w Łodzi. Brali w nim udział uczniowie klas pierwszych: Damian Konieczny i Damian Justyn z kl Ib oraz Adam Królikowski z kl Ia. Za udział w konkursie szkoły i uczniowie otrzymali dyplomy, kalendarze OIP i upominki.

Gratulujemy laureatom !

 

2-go października 2014 r. odbyło się posiedzenie komisji związanej z wyborem najciekawszej pracy konkursu ogłoszonego przez p. Annę Pietrzak pt. " Kultura Bezpieczeństwa"
Najlepsze prace zostały zaproponowane do "Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego" organizowanego Przez Państwową Inspekcję Pracy.
Laureaci zostaną nagrodzeni, a ich prace będą opublikowane w formie kalendarza na 2015 r.

Trzymajmy Kciuki za naszą Samochodówkę !

 

W piątek 12 września klasy IVm i IIIez uczestniczyły w pikniku pod hasłem "Myślę więc jestem trzeżwy za kierownicą", który odbył się w Centrum Europejskim w Łodzi. 

Drużyna naszej szkoły pod opieką pana profesora Grzegorza Tosika zdobyła puchar za zajęcie zespołowo III miejsca. 

Indywidualnie:

Adrian Wasiak z klasy IVm zajął pierwsze miejsce w konkurencji znajomości przepisów o ruchu drogowym,

Adam Zamolski z klasy IVm zajął drugie miejsce w konkurencji na torze przeszkód dla pieszych,

Krzysztof Sęk również z IVm zajął drugie miejsce w konkurencji jazdy skuterem slalomem i ósemką na wyznaczonym torze.

Laureaci zostali nagrodzeni zestawami głośnomówiacymi

O pikniku napisał Dziennik Łódzki oraz portal Policja.pl i Łódż Nasze Miasto a także mówiono o nim w Łódzkich Wiadomościach Dnia.

 

Głównym punktem imprezy był konkurs rozgrywany zespołowo, ale niezależnie od tego najlepsi zawodnicy z każdej konkurencji zostali nagrodzeni alkomatami i urządzeniami głośnomówiącymi.

Na konkurs składały się cztery konkurencje, w których uczestniczyli reprezentanci każdej klasy. Były to następujące konkurencje:

 1. Odpowiedź na pytania dotyczące znajomosci przepisów o ruchu drogowym. W konkurencji uczestniczyło po 2 reprezentantów z każdej klasy. Uczestnik odpowiadał na dwa pytania. Niektóre z nich były podchwytliwe, inne wydawały się być bardzo proste. Poza prawidłowością wyboru znaczenie miał również czas odpowiedzi.
 2. Jazda egzaminacyjnym samochodem po wyznaczonym torze przeszkód. Konkurencja dla uczniów posiadających uprawnienia do kierowania lub uczestniczących w kursie na prawo jazdy. W konkurencji uczestniczyło po dwóch reprezentantów z każdej klasy. Konkurencja oceniania była wg kryteriów na dokładność manewrów oraz czas ich realizacji.
 3. Tor sprawnościowy dla pieszych. W konkurencji uczestniczyło po 3 reprezentantów z każdej klasy. Uczestnicy musieli się wykazać odpowiednią sprawnością wzrokowo-ruchową. Konkurencja była oceniana wg kryteriów na dokładność wykonywanych czynnosci oraz czas ich realizacji. W przejściu toru obowiązkowe było użycie alko-gogli.
 4. Jazda skuterem po wyznaczonym torze. W konkurencji uczestniczyło po 2 reprezentantów z każdej klasy. Konkurencja była oceniana wg kryteriów na dokładność manewrów oraz czas ich realizacji.

IV edycja konkursu z mechatroniki  Szkolna Liga Mechatroniki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Komisja IV edycji konkursu zawodowego Szkolna Liga Mechatroniki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, po zakończeniu II etapu finału ogólnołódzkiego z włączeniem Pabianic, który odbył się w 10 dniu kwietnia 2014 r. w ŁCDNiKP ogłosiła do wiadomości listę laureatów:

Nasza szkoła zajęła III miejsce ex aequo:

 • Adam Zapart i Kamil Dąbrowski uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi,
 • Robert Baran i Adrian Wasiak uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi.

 

Uczestnicy zawodów finałowych w I części konkursu rozwiązywali test wielokrotnego wyboru z mechatroniki, a w II części wykonywali zadanie praktyczne na stanowiskach dydaktycznych w pracowni mechatronicznej Łódzkiego Centrum.

V Konkurs - SZKOLNA LIGA ELEKTRYKI 2013/2014 

W dniu 8 kwietnia 2014 roku w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbył się finał V Konkursu SZKOLNA LIGA ELEKTRYKI. Został on zorganizowany przez ŁCDNiKP we współpracy ze szkołami zawodowymi pod patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym, elektronicznym lub pokrewnym. Celem Konkursu jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, zainspirowanie uczniów do pogłębienia wiedzy i umiejętności zawodowych osiąganych na drodze formalnej i pozaformalnej, rozwijanie zainteresowań uczniów zawodem elektryka, elektronika lub pokrewnym, współzawodnictwo indywidualne uczniów z różnych szkół oraz grupowe w ramach ligi szkół, zainteresowanie olimpiadami i konkursami zawodowymi, umożliwienie uczniom zaprezentowania wiedzy i umiejętności zawodowych z zakresu elektrotechniki. Tegoroczny finał obejmował badanie wiedzy i umiejętności praktycznych uczniów. Konkurs przebiegał w 2 etapach: I etap – szkolny, II etap – ogólnołódzki. Do finału zgłoszono 7 zespołów 4-osobowych.

W łącznej klasyfikacji pierwsze miejsce zająłZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 z Łodzi ex aeguo z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji w Łodzi..

W łącznej klasyfikacji indywidualnej: Miejsce drugiezdobył PIOTR KRAKOWIAK z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi, którego opiekunem był Jerzy Kaczmarski.

Wyniki V Konkursu Szkolna Liga Elektryki 2013/2014 zamieszczone są na stronach http://wckp.lodz.pl/szybkie oraz http://ooidkz.wckp.lodz.pl/szybkie

Ostatki- ostatnie dni karnawału trwają  od tłustego czwartku, a kończą się zawsze we wtorek, który nazywany jest w Polsce „Śledzikiem”. Następny dzień – Środa Popielcowa– oznacza początek Wielkiego Postu– czasu oczekiwania na Wielkanoc. W ostatki urządza się huczne zabawy i bale. W ZSP 7 ten dzień obchodzony był również radośnie. Zorganizowaliśmy konkurs na najlepiej przebraną klasę. Było super ! Zobaczcie sami !

ZDOBYLIŚMY

Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego

 

za zajęcie I miejsca w Finale Wojewódzkim XV Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Skierniewicach w dniu 27 maja 2011 r.

 • Startowała drużyna w składzie:
 • Łukasz Gawrych - klasa 3ma
 • Damian Górniak - klasa 4c
 • Michał Krupiński - klasa 4m

Ponadto Michał Krupiński za zajęcie I miejsca indywidualnie otrzymał w nagrodę skuter marki BARTON

Finale Ogólnopolskim XV TurniejuMotoryzacyjnego, który odbył się w Myślenicach w dniach 10-11 czerwca 2011 r. nasza drużyna zajęła VI miejsce.

Opiekunem przygotowującym zawodników do Turnieju jest

pan prof. Grzegorz Tosik

GRATULUJEMY !

 

RADOSŁAW ROGALA  uczeń klasy IV b
zakwalifikował się do finału 
XII Olimpiady Techniki Samochodowej 2011!!!

 

Do rozgrywek półfinałowych, które odbyły się 26 marca 2011 roku w Politechnice Warszawskiej, przystąpiło 507 uczniów z ponad 200 szkół samochodowych w kraju.  Przedmiotem Olimpiady na tym etapie był zestaw pytań testowych badających wiedzę podstawową m.in. z zakresu materiałoznawstwa, technik wytwarzania i rysunku technicznego oraz wiedzę specjalistyczną z zakresu budowy, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych.

Finał Olimpiady odbędzie się 14 maja 2011 r. w siedzibie firmy Bosch w Warszawie.

 

Gratulujemy sukcesu!!!

 

W Olimpiadzie brali udział również uczniowie: Wojciech Mądrawski klasa IV b i Michał Machacz klasa IVc.

FINAŁ WOJEWÓDZKI 2010 

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Piotrków Trybunalski

 

Nasi uczniowie Marcin Legędź, Michał Krupiński,Łukasz Gawrych zajęli I miejsce. Wykazali się znakomitymi uiejętnościami w zakresie:

 • znajomości przepisów ruchu drogowego
 • kierowania  samochodem i motorowerem
 • znajomości budowy samochodów
 • udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

 

 

GRATULUJEMY !!!

Szkoła zajęła drugie miejsce w Polsce
w Finale Ogółnopolskiej  Olimpiady Techniki Samochodowej 2012 w Warszawie.

12 maja br. w Warszawie w siedzibie firmy Bosch odbył się finał Olimpiady Techniki Samochodowej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Politechnikę Warszawską, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności oraz czasopismo Auto-Moto-Serwis. Maciej Kwapiński i Arkadiusz Rutkowski jako finaliści olimpiady otrzymali indeksy na Politechnikę Warszawską oraz zostali zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Gratulujemy sukcesu !!!

  

Opiekunowie uczniów: Andrzej Łaziński i Przemysław Kubiak

 

 

 

Natalia Jakowicz, czwartoklasistka z technikum  zdobyła prawo jazdy na ciężarówkę i jest się najmłodszą kobietą w Łodzi, która może prowadzić nawet 40-tonowe pojazdy.

                                                      Gratulacje !!!

 

Zobacz więcej na stronie:

 http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/558163,19-letnia-lodzianka-za-kierownica-ciezarowki-zdjecia-film,id,t.html

W dniu 13 kwietnia 2012 r. uczniowie z naszej szkoły zajęli dwa pierwsze miejsca w eliminacjach regionalnych XVI Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Łodzi.

 

 

MACIEJ KWAPIŃSKI  i ARKADIUSZ RUTKOWSKI

(uczniowie klas maturalnych)

zakwalifikowali się do finału 

XIII Olimpiady Techniki Samochodowej 2012 r.

organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, 
Politechnikę Warszawską, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności 
oraz czasopismo Auto-Moto-Serwis

Do rozgrywek półfinałowych, które odbyły się 24 marca 2012 roku 
w Politechnice Warszawskiej, przystąpiło 429 uczniów z ponad 200 szkół samochodowych w kraju.  Przedmiotem Olimpiady na tym etapie był zestaw pytań testowych badających wiedzę podstawową m.in. z zakresu materiałoznawstwa, technik wytwarzania i rysunku technicznego oraz wiedzę specjalistyczną z zakresu budowy, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych.

Finał Olimpiady odbędzie się 12 maja 2012 r. w siedzibie firmy Bosch w Warszawie.

Gratulujemy sukcesu !!!

 

W Olimpiadzie brała udział również Natalia Jakowicz, której do finału zbrakło zaledwie 8 punktów. Natalia  uzyskała wynik lepszy od   ponad 400 uczniów szkół samochodowych z naszego kraju. Gratulujemy Natalio i dziękujemy za dobry wpływ na „finalistów”  i wizerunek naszej szkoły.

Opiekunowie uczniów: Andrzej Łaziński i Przemysław Kubiak

 

 

XVII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

24.05.2013 - Sieradz

1 miejsce -Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi - eliminacje wojewódzkie

Drużyna

 1. Bartosik Marcin

 2. Kustosik Marek

 3. Majtczak Łukasz

DAMIAN DZIOBIAK            
Finalistą XIV Edycji Olimpiady Techniki Samochodowej

11 maja br. w Warszawie w siedzibie firmy Bosch odbył się finał XIV Olimpiady Techniki Samochodowej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Politechnikę Warszawską, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności oraz czasopismo Auto-Moto-Serwis.

 

W Olimpiadzie wzięło udział 441 uczniów z 181 szkół zawodowych.

 

Zadnia finałowe dotyczyły
1. Zdiagnozowania i usunięcia usterki w układzie klimatyzacji samochodu m-ki AUDI 80,
2. Zdiagnozowania i usunięcia usterki w elektronicznym  układzie sterowania przepustnicy 

Damian Dziobiak  jako finalista Olimpiady otrzymał indeks na Politechnikę Warszawską oraz został  zwolniony  z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

 

Gratulujemy Damianowi sukcesu !!!

Opiekunowie Damiana: Andrzej Łaziński i Przemysław Kubiak

 

 

 

 

 

W dniu 24 kwietnia 2013  r. uczniowie z naszej szkoły zajęli dwa pierwsze miejsca w eliminacjach regionalnych XVII Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Łodzi. Gratulujemy uczniom Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

 

 

DAMIAN DZIOBIAK  uczeń klasy IV b
zakwalifikował się do finału 
XIV Olimpiady Techniki Samochodowej 2013!!!

Do rozgrywek półfinałowych, które odbyły się 23 marca 2013
roku w Politechnice Warszawskiej, przystąpiło 483 uczniów z 169 
szkół samochodowych w kraju.  Przedmiotem Olimpiady na tym 
etapie był zestaw  pytań testowych badających wiedzę podstawową
m.in. z zakresu  materiałoznawstwa, technik wytwarzania i rysunku
technicznego oraz wiedzę specjalistyczną z zakresu budowy, 
naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych.

Finał Olimpiady odbędzie się 11 maja 2013 r. w siedzibie 
firmy Bosch w Warszawie.
                   

       Gratulujemy sukcesu!!!

     W Olimpiadzie brali udział również uczniowie klasy IVa 
                      Michał Pabich i Mateusz Stypułkowski

Nasze sukcesy w różnych dziedzinach:


Rok 1961

-       IV miejsce na zawodach wojewódzkich o „Srebrny Muszkiet” w konkurencji kbks,

Rok 1964

-       II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej,

Rok 1965

-       IV miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,

-       I miejsce w Turniej Piłki Siatkowej,

Rok 1966

-       III miejsce na wystawie pomocy naukowych z języka angielskiego,

Rok 1967

-       IV miejsce w piłce siatkowej chłopców,

-       I miejsce w turnieju dzikich drużyn hokeja na lodzie,

-       I miejsce w piłce nożnej juniorów,

Rok 1968

-       I miejsce Spółdzielni Uczniowskiej wśród szkół średnich,

-       III miejsce w szkolnej lidze okręgowej piłki nożnej,

-       I miejsce w Okręgowych Igrzyskach Zimowych w łyżwiarstwie szybkim,

-       I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej,

Rok 1969

-       wyróżnienie dla zespołu instrumentalnego TS w Przeglądzie Artystycznym „Bałucka Wiosna 69” za opracowanie melodii „Katiusza”,

Rok 1970

-       III miejsce we współzawodnictwie w nauce i w zajęciach warsztatowych,

-       I miejsce w konkursie jazdy samochodowo-motocyklowej,

Rok 1971

-       II miejsce w jesiennych biegach przełajowych,

Rok 1972

-       I miejsce ogniska TKKF „Motor” w Sztafecie Zwycięstwa zorganizowanej              z okazji zwycięstwa nad faszyzmem,

-       I miejsce patroli „82” ŁDH przy TS w Manewrach Techniczno-Obronnych,

-       III miejsce w międzyszkolnym współzawodnictwie warsztatowym,

Rok 1973

-       I miejsce w piłce siatkowej chłopców szkół średnich,

-       I miejsce w eliminacjach powiatowych w konkursie czytelniczym Ludowe Wojsko Polskie,

Rok 1974

-       II miejsce w lidze koszykówki szkolnej,

-       VII miejsce Spółdzielni Uczniowskiej w pionie szkół zawodowych                          w konkursie „Pracujemy samorządnie i myślimy ekonomicznie”.

Rok 1975

-       II miejsce w Mistrzostwach Dzielnicowych w koszykówce chłopców,

-       I miejsce Spółdzielni Uczniowskiej TS w dzielnicy Bałuty w konkursie o tytuł najaktywniejszej spółdzielni,

-       IV miejsce w piłce koszykowej w VI Łódzkiej Olimpiadzie Młodzieży Szkolnej i Akademickiej,

-       I miejsce w dzielnicowych mistrzostwach szkół średnich w piłce koszykowej,

Rok 1976

-       II miejsce w zawodach strzeleckich chłopców „Srebrne Muszkiety”,

-       II miejsce w turnieju recytatorskim „Koło Małych Form Teatralnych”,

Rok 1977

-       I miejsce w Mistrzostwach Dzielnicowych Szkół Ponadpodstawowych w piłce koszykowej,

-       I miejsce w rozgrywkach piłki siatkowej w Mistrzostwach Dzielnicy-Bałuty,

-       III miejsce w Finale Wojewódzkim VIII OMS w koszykówce chłopców,

-       I miejsce Koła Małych Form Teatralnych w I Przeglądzie Małych Form Teatralnych,

Rok 1978

-       dyplom i wyróżnienie dla Szkolnego Koła PCK za szczególne Osiągnięcia w szerzeniu Oświaty zdrowotnej i propagowaniu honorowego krwiodawstwa,

Rok 1983

-       I miejsce w rozgrywkach koszykówki Łódzka Olimpiada Szkolna,

Rok 1985

-       I miejsce w rozgrywkach koszykówki szkół średnich,

Rok 1987

-       dyplom za aktywny udział w Turnieju Motoryzacji,

Rok 1989

-       dyplom za udział w I wojewódzkim przeglądzie konkursowym szkolnych programów okolicznościowych,

Rok 1992

-       medal za zasługi w rozwoju sportu szkolnego,

Rok 1997

-       II miejsce w eliminacjach  szkolnych zespołów medyczno-sanitarnych,

-       III miejsce w Szkolnej Lidze Piłki Siatkowej,

Rok 1998

-       I miejsce w Turnieju Szkół Ponadpodstawowych w honorowym krwiodawstwie,

-       odznaka „Honorowego Dawcy Krwi” w dowód uznania za wieloletnią działalność oraz wybitne osiągnięcia w honorowym dawstwie krwi,

-       I miejsce w eliminacjach wojewódzkich II Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

-       I miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym,

Rok 1999

-       najlepsza drużyna w konkurencji „Udzielanie pomocy przedlekarskiej”                 w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacji,

-       I miejsce w eliminacjach wojewódzkich III Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

-       I miejsce w Ogólnopolskiego Młodzieżowym Turnieju Motoryzacji,

Rok 2000

-       II miejsce w  IV Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym,

-       III miejsce w wojewódzkim konkursie „Najlepszy nauczycielski-uczniowski projekt wynalazczy”,

Rok 2001

-       I miejsce w eliminacjach miejskich V  Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym,

-       V miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

-       dyplom uczestnictwa na „Najlepszego zbieracza złota”,

-       II miejsce w okręgowych mistrzostwach pierwszej pomocy PCK,

-       I miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym,

Rok 2002

-       Certyfikat za najlepszą ofertę edukacyjną,

-       III miejsce w klasyfikacji drużynowej w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym,

-       I miejsce w klasyfikacji drużynowej etapu miejskiego w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym,

Rok 2003

-       III miejsce Licealiada koszykówki chłopców,

-       III miejsce w klasyfikacji drużynowej w Wojewódzkim Finale Turnieju Motoryzacyjnego,

-       II miejsce w Miejskim Finale w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym,

-       I miejsce w klasyfikacji drużynowej Miejskich Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

Rok 2004

-       I miejsce w miejskich eliminacjach w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym,

Rok 2005

-       IV miejsce w konkursie matematycznym „Funkcje i figury”,

-       dyplom za kreatywność w rozwiązywaniu problemów dotyczących „Symetrii zwykłych i niezwykłych” oraz udział w finale Międzyszkolnego Turnieju Matematycznego Piramida,

Rok 2006

-       Certyfikat projektowania kształcenia modułowego,

-       I miejsce w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

-       I miejsce w finale powiatowym X Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

Rok 2007

-       I miejsce w Finale Miejskim Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

-       III miejsce Licealiada w Piłce Nożnej Chłopców „11”,

-       I miejsce w etapie rejonowym IV edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych w Honorowym Krwiodawstwie,

-       III miejsce w kategorii „Szkoła oddała największe ilości krwi”,

Rok 2008

-       I miejsce w Finale Wojewódzkim XII Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

-       II miejsce w rejonowym etapie V edycji w Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie,

-       I miejsce w Finale powiatowym XII  Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego,

-       III miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół średnich XXXIV edycji Turnieju Wiedzy  Wynalazczości,

-       III miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół średnich Turnieju Wiedzy  Wynalazczości i Bankowości.

 

 

Rok   2009/2010

Udział w olimpiadach przedmiotowych

Tematyka

Osiągnięcia
uczniów

Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bankowości

III zespołowo

Konkurs „Kangur matematyczny”

---------

Wojewódzki Turniej Wiedzy o Wynalazczości

II m. zespołowo

Turniej Wiedzy Pożarniczej

------

II Szaradziarskie Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych

7 uczniów w finałach

Rozgrywki piłki siatkowej strefy północnej Łodzi

I miejsce (udział 12 szkół).

Indywidualne biegi przełajowe Łódź
– rejon północny

I miejsce – złoty medal

Mistrzostwa Łodzi w tenisie stołowym

------

Mistrzostwa Łodzi w drużynowych biegach przełajowych

-------

Matematyczna Piramida

2 uczniów do finału

 

 

 

Przedmiot

Liczba

finalistów

Liczba laureatów

Olimpiada Techniki Samochodowej (organizator MEN, Politechnika Warszawska)

-

 

-

Wojewódzki Turniej Wiedzy o Wynalazczości

-

-

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Motoryzacyjny

1 m.
szczebel
wojewódz.

10m. na szczeblu ogólnopolskim

VII Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości

-

-

I etap Olimpiady Wiedzy Technicznej

-

-

Olimpiada Przedsiębiorczości

-

-

Szkolna Liga Elektryków

4m

 

Uczennica klasy 1em Agnieszka Szmitowska zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Kobiet w Wyciskaniu Sztangi które odbyły się 1- 2 kwietnia 2017r. w Zalesiu.

Agnieszka wyciskając ciężar 57,5 kg, zdobyła tytuł w kategorii wagowej 67,5 kg i w kategorii wiekowej 16-17 lat.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

 

W dniu 21.11.2016 r. w Politechnice Łódzkiej zostały wręczone stypendia Premiera RP.

Wśród 238 tegorocznych stypendystów z województwa łódzkiego znalazł się uczeń kl IIIm Kamil Żaczek ze średnią ocen 5,21 w minionym roku szkolnym.

Dawid Gicner uczeń klasy IIa został Mistrzem Polski w KENDO


Gratulujemy

Życzymy dalszych sukcesów.

Informacje na stronie http://mpjim2015.kendo.bydgoszcz.pl/

GRATULACJE !!!

Z przyjemnością informujemy, że nasz absolwent, obecnie nauczyciel naszej szkoły p. dr inż. Przemysław Kubiak

został „Nauczycielem Roku Akademickiego 2013/2014”  Politechniki Łódzkiej Wydziału Mechanicznego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Absolwent naszej szkoły a później łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Telewizyjnej, specjalista w łódzkiej branży telewizyjnej i filmowej, Wenancjusz Filip Szuster kandyduje w tym roku w wyborach samorządowych na fotel prezydenta Łodzi.

Artykuł

VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP

- dla absolwentów średnich szkół technicznych
„TECHNIK ABSOLWENT 2013”

 

Obradująca w dniu 19 listopada 2013r. Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych „TECHNIK ABSOLWENT” dokonała oceny punktowej absolwentów zgłoszonych przez Oddziały SIMP do tegorocznej edycji Konkursu. Wyniki Konkursu zostały zatwierdzone 14 grudnia 2013r. przez Zarząd Główny SIMP.

 

Ogłoszono wyniki VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych

,, TECHNIK ABSOLWENT 2013”

I miejsce i tytuł ten otrzymał nasz uczeń

Damian Emil Dziobiak

w specjalności technik pojazdów samochodowych.

Gratulujemy Damianowi sukcesu !!!

 

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich - SIMP
zostało założone w 1926r przez prof. Henryka Mierzejewskiego. Jest ono członkiem Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT z siedzibą w  Warszawie ul. Świętokrzyska 14a

 

 http://www.simp.pl/komunikaty/komunikaty.htm

 

W dniu  11  lutego 2014 r.  odbyło się uroczyste wręczenie Damianowi nagrody  w siedzibie łódzkiego oddziału SIMP. Podczas uroczystości obecny był  Zarząd  SIMP oraz Łódzki Kurator Oświaty
 - Pan  Jan Kamiński.

Jeszcze raz gratulujemy Damianowi  tak wielkiego wyróżnienia.

 Jesteśmy dumni z naszego Absolwenta!