29 października uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi wzięli udział w 28 kweście na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza w Łodzi, połączonej z porządkowaniem najstarszej łódzkiej nekropolii.  

Ostatnie dni października to także czas, gdy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły odwiedzają groby i zapalają znicze, oddając cześć ważnym postaciom w historii samochodówki.

                     

                           Dnia 22 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W ramach jego obchodów uczniowie naszej Szkoły z klas 2eks i 3cp włączyli się w akcję „Sprzątania Świata”

Dzięki ich pracy został posprzątany teren dookoła naszej szkoły: ul. Kilara, Radłowa i Hipoteczna.

Działania koordynowała p. Ewa Pośpieszyńska wychowawczyni klasy 2 eks i p. Marek Woźny.

 

                    12 kwietnia w Naszej szkole odbyła się akcja pobierania krwi podczas, której krew oddało 18 uczniów , przekazując ponad 8 litrów krwi. 

 

Opiekun Szkolnego Koła PCK

Anna Pietrzak

 

 

 

 

 

 

 

 

..., a w szkole już nastrój świąteczny.....

 

 

 

 

Łódzki Oddział Okręgowy PCK ma zaszczyt zaprosić do udziału w XXI edycji akcji Gorączka Złota, która odbędzie się w terminie 1 marca – 1 czerwca 2021 roku.

Gorączka Złota to akcja, która polega na zbieraniu monet o nominałach – 1, 2, 5 groszy. Pozyskane fundusze w ramach tej zbiórki przeznaczone są na działania Polskiego Czerwonego Krzyża – zorganizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży, dożywianie dzieci w szkołach, działania na rzecz seniorów oraz edukację.

Jako opiekun Szkolnego Koła PCK zachęcam wszystkich naszych uczniów oraz nauczycieli do włączenia się w tę akcję. Monety zbierane będą w szkole i na terenie warsztatów - obok sekretariatu.

 

Sylwester Kosiec

 

W związku z obchodzonym dziś Światowym Dniem Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

wszystkim uczniom naszej Szkoły, którzy w tym roku szkolnym honorowo oddawali krew i pomagali w przygotowaniu wigilii dla dzieci z rodzin potrzebujących dziękujemy i bijemy im brawo. Jesteśmy z Was dumni.

Dyrekcja Zespołu Szkół Samochodowych nr 7 w Łodzi

PS/// Wszystkich uczniów zainteresowanych pracą w Szkolnym Kole PCK prosimy o kontakt mailowy z p. Anną Pietrzak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub z p. Sylwesterem Kosiec Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Tworzymy listę wolontariuszy na rok szkolny 2020/2021

 

Życzenia świąteczne.......

 

 

Wolontariat: „Gwiazdka Radia Łódź i Przyjaciół"

    W dniu 8 grudnia 2019 roku uczniowie klas 1ekz, 1ag, 1bp, 1cp, 2a, 2bm, 3em pomagali w przygotowaniu akcji charytatywnej dla najbardziej potrzebujących wsparcia najmłodszych mieszkańców Łodzi i okolic. Przygotowali ponad 1000 paczek i pomagali w ustrojeniu łódzkiej hali Expo. Poświęcili swój czas w dniu wolnym od zajęć lekcyjnych.

W imieniu dyrekcji szkoły dziękujemy Wam bardzo.

Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński).

Opiekę nad uczniami sprawowali: Aleksandra Romaniec i Sylwester Kosiec

 

 

W dniu 13 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 1de uczestniczyli w akcji prac społecznych na rzecz łódzkiego schroniska dla zwierząt. Schronisku przekazano również karmę dla zwierząt zakupioną z pieniędzy zebranych przez społeczność szkolną, w tym rodziców. W imieniu dyrekcji szkoły oraz własnym koordynator akcji "Pomagamy zwierzętom" prof. Wojciech Migas dziękuje wszystkim zaangażowanym w tę akcję. Opiekunem młodzieży była prof. Izabela Łyszkiewicz, bedąca również autorką poniższych fotografii.

W sobotę 27 października 2018 roku uczniowie łódzkich szkół wzięli udział w XXIV kweście na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Zespół Szkół Samochodowych reprezentował uczeń klasy 1de Kacper Dobruk, który pod opieką pani Izabeli Łyszkiewicz uporządkował grup rodziny Gehligów.

W dniu 2 listopada 2017r. maturzyści Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi już po raz czwarty uczestniczyli w akcji charytatywnej na rzecz łódzkiego schroniska dla zwierząt. Zebrane przez społeczność naszej szkoły pieniądze w kwocie 365,00zł. zostały przeznaczone na zakup karmy przekazanej schronisku. Uczniowie klas maturalnych - 4a ( wych. Jerzy Kaczmarski) oraz 4b ( wych. Wojciech Migas)  niestety po raz ostatni podjęli działania prac społecznych na rzecz miejskiego schroniska w ramach realizowanej przez Samochodówkę akcji "Pomoc dla zwierząt". Postawa uczniów stała się wzorcowym przykładem ich troski oraz rozumienia praw i odpowiedzialności za porzucane zwierzęta. Życzymy zatem  maturzystom majowego triumfu i powodzenia. Koordynator, Wojciech Migas dziękuje w imieniu dyrekcji szkoły i własnym całej społeczności szkolnej, uczniom, rodzicom oraz Pani profesor Magdzie Olejniczak - Łasica za uczestnictwo i zaangażowanie w tej jakże szczytnej akcji

 

W sobotę, 28 października 2017 roku, uczniowie klasy 2D: Kacper Gutkowski i Bartosz Jaworski wzięli udział w wolontariacie łódzkich szkół zorganizowanym na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w Łodzi.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, uczniowie, jak co roku, uprzątnęli grób rodziny Gehligów, będący pod opieką naszej szkoły, zapalili znicz, a następnie kwestowali na rzecz odnowienia najcenniejszych zabytków najstarszej łódzkiej nekropolii.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w zbiórce darów dla tysięcy polskich rodzin mieszkających na wschodnich terenach dawnej Rzeczpospolitej, które po II Wojnie Światowej znalazły się w granicach Związku Radzieckiego, a obecnie Białorusi i Ukrainy. Inicjatorką akcji jest pani Jadwiga Karbownik – obecnie katechetka, a przez wiele lat nauczyciel języka rosyjskiego w naszej szkole.

Nasza zbiórka jest wsparciem akcji prowadzonej przez Związek Sybiraków i Kresowian, któremu miejsca na siedzibę użyczyła parafia Miłosierdzia Bożego na Teofilowie. Związek wspiera naszych rodaków, którzy po wojnie zdecydowali się nie opuszczać swych rodzinnych stron. Wielu z nich, zwłaszcza ludzi starszych, żyje na skraju ubóstwa. Utrzymują się z niezwykle niskich świadczeń, które z trudem starczają na zakup podstawowej żywności i opału. Każdy dar w postaci np. żywności o długich terminach przydatności lub środków chemii gospodarczej będzie dla tych ciężko doświadczonych przez los ludzi wielka pomocą.

W sumie zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów artkułów spożywczych i higienicznych, za które wszystkim ofiarodawcom wyrażamy serdeczne staropolskie Bóg Zapłać!

29 października uczniowie klasy 3B Wojciech Piestrzeniewicz i Radosław Śliwkiewicz pod opieką pań Aleksandry Romaniec i Izabeli Łyszkiewicz wzięli udział w porządkowaniu Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej połączonym z XXII kwestą na rzecz ratowania zabytków najstarszej łódzkiej nekropolii.

Nasza szkoła opiekuje się grobowcem Adolfa T. Gehliga, który uczniowie co roku porządkują i zapalają znicz.

Jak co roku zespoły klasowe prof. Wojciecha Migasa oraz prof. Jerzego Kaczmarskiego uczestniczyły w charytatywnej akcji prac społecznych na rzecz łódzkiego schroniska dla zwierząt.
Ponadto przeprowadzono w naszej placówce zbiórkę pieniędzy - kwotę 469 zł. przekazano Schronisku na Marmurowej.

Koordynator akcji " Pomoc dla Zwierząt " , prof. Wojciech Migas oraz uczniowie klasy 3b , 3a oraz reprezentantka klasy 3 blz dziękują serdecznie wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom ZSS w Łodzi za wpłacony symboliczny GROSIK.

Dziękujemy.

Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kweście na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ul Ogrodowej w Łodzi. Tegoroczna kwesta szkolna odbyła się w piątek 30 października i zgromadziła grupy uczniów z wielu łódzkich placówek . Naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy IIm pod opieką p. prof. Aleksandry Lipy, którzy zbierali datki, a także rozdawali ulotki informujące łodzian o pomnikach odnowionych dzięki funduszom zgromadzonym wskutek tej akcji.

 

W dniu 27 pażdziernika 2015 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pracach społecznych w łódzkim Schronisku dla Zwierząt. 
Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2a i 2b Technikum Samochodowego w ramach Akcji " Pomoc dla Zwierząt".
Koordynator prof. Wojciech Migas oraz współorganizator prof. Jerzy Kaczmarski bardzo dziękują wszystkim ludziom Dobrej Woli.
W naszej szkole zorganizowano kwestę pienieżną na rzecz schroniska. Udało się zebrać 320 zł , które wpłacono przelewem na konto tej instytucji.

 

 

Nasza szkoła wspiera ogólnopolską akcję charytatywną "Szlachetna Paczka". W dniach 13,14 grudnia na potrzeby akcji zostały udostęnione pomieszczenia szkolne. Również w ramach tej współpracy, na szkolnej stołówce, pojawiło się ubrane świąteczne drzewko. Koordynacją tych zamierzeń zajęły się pani dyrektor M.Rybińska i pani kierownik E. Sitarz.

 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kweście szkolnej na rzecz ratowania zabytków łódzkiego trójwyznaniowego Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej, której głównym organizatorem jest Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem. W piątek 31 października sześciu wolontariuszy z klasy II m i klasy III m pod opieką p. prof. A Lipy zbierało fundusze na renowację kolejnych zabytkowych. 

W sobotę, 25 października 2014 r trzej uczniowie klasy 1B – Paweł Bęczek, Jakub Janiczek i Jakub Mamrot pod opieką pani prof. Izabeli Łyszkiewicz i pani prof. Oli Romaniec wzięli udział w pracach porządkowych na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Zadaniem uczniów było uporządkowanie nagrobka rodziny Gehligów, który znajduje się w części protestanckiej cmentarza.

Porządkowanie nagrobków jest wstępem do kwesty na Starym Cmentarzu, w której nasi uczniowie również wezmą udział w piątek 31 października 2014 r.

W roku szkolnym 2013/2014 odbyła się zbiórka korków dla driftera z JBB, który uległ wypadkowi. Pomysłodawczynią była uczennica obecnej klasy 2m Paulina Makowska. Zbiórka została przeprowadzona pod okiem P. Joanny Grzelewskiej i korki zostały dostarczone do siedziby JBB, a w zamian Szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniami.

 

22 października 2014 roku uczniowie klasy 1B wzięli udział w pracach społecznych na rzecz zwierząt  w schronisku przy ulicy Marmurowej 2 w Łodzi.  Wśród czynności, które wykonywali wyróżnić można m.in.: malowanie boksów dla psów, wyrównywanie terenu, przygotowywanie posłań zimowych i inne prace porządkowe.

Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi przeprowadził akcję zbiórki na rzecz podopiecznych schroniska. Udało się uzbierać 384zł. Całą kwotę wpłacono na konto schroniska. 

„Sprzątanie Świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza.

W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W naszej szkole akcje sprzątania świata corocznie organizuje p. prof A. Pietrzak.

W piątek 19 września 2014 r. w akcji uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły z klasy IIm pod opieką p.prof. A. Forysiak. Zaczęliśmy od naszego najbliższego otoczenia czyli terenu szkoły.

Kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmenatarz w Łodzi 2012/13

Przedstawiciele 40 łódzkich szkół, wspaniała, pełna entuzjazmu atmosfera oraz (na szczęście) piękna pogoda, a to wszystko 2 listopada 2012 r. na Starym Cmentarzu w Łodzi. Podczas XVIII kwesty na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza w Łodzi przy ul Ogrodowej nie mogło zabraknąć również wolontariuszy z naszej szkoły!

22 I 2018 r. odbyła się akcja krwiodawstwa, do której przystąpiło 25 uczniów, a krew oddało 15 dawców naszaj szkoły. Po raz kolejny krew została przekazana na Oddział Kardiochirurgii Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Łodzi. Nasza krew pomoże w przeprowadzeniu operacji sześciu pacjentów szpitala.

 

W dniu 13 września w szkole odbyła się prelekcja nt krwiodawstwa pn "Młoda krew ratuje życie", w której uczestniczyli uczniowie klas 1, 2 i 3 Technikum i Szkoły Branżowej. Prelekcję prowadziła p. Kosieradzka z RCKiK w Łodzi.

Kolejne akcje pobierania krwi: 18 września i jubileuszowa z okazji 30-lecia Szkolnego koła HDK i PCK - 21 listopada.

W piątek 19 września klasy drugie i trzecie zarówno technikum jak i ZSZ wzięły udział w prelekcji dotyczacej krwiodawstwa pn "Młoda krew ratuje życie", którą poprowadziła p. Jolanta Sieradzan, pracownik RCKiK w Łodzi, a zorganizowała p. prof. Ania Pietrzak opiekun szkolnego koła HDK i PCK.

W środę 24 września br w godz 9-12 w Zespole Szkół samochodowych w Łodzi pani Anna Pietrzak zorganizowała akcję poboru krwi pod hasłem "Oddaj krew ocal życie". Pani profesor serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Kolejne akcje pobierania krwi odbyły się 28 listopada, 30 stycznia i 1 kwietnia.

Uczniowe ZSP 7  podczas akcji krwiodawstwa, która odbyła się  26.02.2014 r. w budynku naszej szkoły, oddali społecznie  17 550  ml krwi  pełnej. W akcji krwiodawstwa  zorganizowanej przez  Panią  Annę  Pietrzak   brało  udział  52 uczniów. W tym roku szkolnym jest to już  trzecia akcja oddawania krwi.Klubu  Honorowego  Dawcy Krwi   w naszej szkole istnieje od 1987 roku .

Dwudziesty szósty rok działalności klubu HDK, PCK założonego przez prof. Janusza Bergmana, a prowadzonego obecnie przez Annę Pietrzak rozpoczął się wręczeniem nagrody i pucharu za zajęcie III miejsca dla dawców krwi naszej szkoły.

Nagrodę otrzymaliśmy za promocję idei honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży i społeczności lokalnej na szczeblu ogólnopolskim.

Było to dla członków klubu HDK, PCK ważne wyróznienie.

Nie rezygnując z rywalizacji w roku szkolnym 2013/2014 również przystąpiliśmy do udziału w Turnieju pt. "Młoda krew ratuje życie".

W semestrze pierwszym odbyły się dwie akcje pobierania krwi 7 października 2013 i 18 grudnia 2013 podczas, której uczniowie oddali 24,750 ml krwi pełnej.

 

W roku szkolnym 2014/2015 odbyły się 4 akcje pobierania krwi 24 września i 28 listopada 2014 r. oraz 30 stycznia i 1 kwietnia 2015 r