Po raz drugi nasza szkoła była gospodarzem imprezy środowiskowej – „Pikniku Bałuckiego”. Organizacyjnie wsparło nas Gimnazjum nr 6, a znaczący udział finansowy wniosła Rada Osiedla Bałuty-Centrum i sponsorzy. Gościliśmy przedstawicieli władz samorządowych i oświatowych z wiceprezydentem miasta Łodzi panem Markiem Trelą zajmującym się m.in. sprawami edukacji oraz przewodniczącym Komisji Edukacji Rady Miasta panem Sylwestrem Pawłowskim na czele.

Wszystkich gości, mieszkańców dzielnicy i uczestników pikniku przywitali na wstępie dyrektor naszej Samochodówki pan Andrzej Żelasko, dyrektor Gimnazjum nr 6 pan Zbigniew Truszczyński oraz przewodniczący Rady Osiedla pan Lech Lewandowski. W ramach imprezy przygotowano wiele atrakcji, pokazów i konkursów. Przybyli na piknik mogli posłuchać występów orkiestry dętej z Dzierżąznej, w której grają m.in. pan Grzegorz Królikowski - nasz kierownik serwisu szkolnej stacji obsługi i jego syn Adam - tegoroczny maturzysta. Swój repertuar zaprezentowała Kapela Bałucka, a całość prowadzili panowie Krzysztof Kaczmarek – śpiewający aktor i konferansjer oraz pan Marcel Szytenchelm - aktor i znany w mieście propagator „łódzkości”, pomysłodawca słynnych w całej Polsce pomników z ulicy Piotrkowskiej – ławeczki Tuwima, fortepianu Rubinsteina, kuferka Reymonta i innych.
Swoje stoiska i związane z tym działania przygotowali:
- Gimnazjum nr 6 – atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, loteria fantowa, zabawy animacyjne, miniturniej Getballa
- Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2: wyroby i prace uczniów, ciasta, itp.
- Centrum Medyczne Bałuty: pomiary ciśnienia i poziomu cukru we krwi, pokazy udzielania pierwszej pomocy
- Policja i Straż Miejska: znakowanie rowerów
- Akademia Nauk Społecznych: turniej siłowy
- parafia p.w. św. Antoniego: wata cukrowa i popcorn
- kolekcjonerzy i firma restaurująca zabytkowe samochody: prezentacja zabytkowych pojazdów
- klub motocyklowy „Korsarze”: przejażdżki dla dzieci i gości pikniku
Nasza szkoła wystawiła stoisko informacyjne dla kandydatów oraz dla absolwentów szkoły, którzy odwiedzili nas po często kilkudziesięciu latach. Pod opieką nauczycieli i uczniów-przewodników można było zwiedzić szkołę, spróbować swych sił na symulatorze jazdy, obejrzeć Warsztaty Szkolne, skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych, ustawić światła. Przygotowaliśmy dwa konkursy dla młodzieży i dzieci obecnych na pikniku: „Konkurs wiedzy o Łodzi i Bałutach” i „Konkurs wiedzy motoryzacyjnej”. Każdy uczestnik otrzymał przynajmniej symboliczną nagrodę, a zwycięzcy odebrali albumy, gadżety elektroniczne, koszulki, modele samochodów, akcesoria samochodowe, itp.
Nie trzeba tłumaczyć, że ogromnym powodzeniem cieszył się bufet „Kociołek”, prowadzony przez panie znane z naszej stołówki, serwujący bigos i grochówkę z wojskowego kotła oraz kiełbasę i karczek z grilla. Po darmowe porcje specjałów trzeba było przez kilka minut stać w kolejce.

Piknik był okazją do podsumowania XXX- lecia istnienia szkolnego koła krwiodawców. Koło powstało w latach 80 z inicjatywy ówczesnego nauczyciela pana Janusz Bergmana. Dziś opiekuje się nim pani prof. Anna Pietrzak. Dzięki przeprowadzanym 3-4 razy rocznie akcjom honorowego oddawania krwi udało się z pewnością uratować zdrowie i życie wielu chorym, osobom poddającym się operacjom i ofiarom wypadków. Przedstawicielka Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przekazała na ręce p. Anny Pietrzak i obecnego z nami p. Janusza Bergmana podziękowania , dyplomy i upominki. Przy tej okazji uczniowie ze szkolnego koła PCK przedstawili dwie scenki dotyczące resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz zasad udzielania pomocy przedmedycznej w razie wypadku.
Swoje pokazy miały też grupy zaproszone z innych szkół. Uczennice 35 SP przedstawiły przygotowany pokaz tańca nowoczesnego, a grupa dziewcząt z klubu Blue Fitness z Aleksandrowa Łódzkiego zaprezentowała się w występie cherleaderek.
Mimo obaw związanych z prognozami pogody, piknik odbył się w promieniach słońca, w miłej rodzinno – sąsiedzkiej atmosferze. Cieszymy się, że dzięki temu wysiłek włożony w jego przygotowanie posłużył dobrej zabawie i odpoczynkowi dla wszystkich, którzy skorzystali z  naszego zaproszenia.

(txt: D. Adamczewski foto: I. Łyszkiewicz)