W obecnej siedzibie naszej szkoły znany polski reżyser Zbigniew Chmielewski umieścił akcję filmu fabularnego "Profesor na drodze"(1973) oraz ujęcia serialu telewizyjnego "Daleko od szosy"(1976), na których uwieczniono nowoczesne jak na tamte czasy wnętrza naszej placówki, gdzie statystami byli sami uczniowie. Scenariusze do filmów napisał Henryk Czarnecki, ówczesny nauczyciel jezyka polskiego w naszej szkole, autor ksiązki "Profesor na drodze"(1973), na podstawie której nakręcono film oraz powieści "Daleko od szosy"(1976) pierwowzoru scenariusza serialu. Podobno perypetie życia Leszka Góreckiego zostały zainspirowane wypracowaniem jednego z uczniów naszej szkoły. Dzisiaj już większość z pracowni widzianych na filmie została wyremontowana, i to jak wyglądały można zobaczyć tylko na taśmie filmowej.