18 maja 2019r zapraszamy na kolejny w tym roku Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Samochodowych. Kandydaci i rodzice będą mogli uzyskać niezbędne informacje dotyczące:
- profili planowanych klas pierwszych
- szczegółów kształcenia w poszczególnych zawodach i specjalnościach
- trybu składania dokumentów rekrutacyjnych

Zapraszamy do zwiedzania szkoły, a w szczególności zapoznania się z:
- Warsztatami Szkolnymi,
- Stacją Diagnostyczną,
- specjalistycznymi pracowniami i wyposażeniem szkoły.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach 9 – 14 w budynku szkoły przy ul. Kilara 3/5 (d. Prożka)

 

Prosimy o zapoznanie się z ofertą szkolną przedstwioną multimedialnie...

 

zawód związany z naprawą uszkodzonych elementów karoserii samochodowych będących najczęściej następstwem kolizji i wypadków. Poznasz zasady prowadzenia prac blacharskich, korzystania ze sprzętu spawalniczego, zgrzewarek, narzędzi ślusarskich i blacharskich. Szkoła dysponuje również specjalistycznym sprzętem w postaci ramy naprawczej i zestawu do pomiaru geometrii nadwozia. Nauczysz się dokonywać oceny stopnia odkształceń wywołanych kolizją i przeprowadzać prace naprawcze w zakresie prostowania elementów nośnych karoserii.
Absolwenci są poszukiwanymi na rynku pracy fachowcami znajdującymi zatrudnienie w warsztatach blacharskich. Możesz też podjąć własną działalność gospodarczą.
Zawodowi patronuje firma Auto System Jan Sobański generalny importer maszyn i urządzeń fińskiej firmy AUTOROBOT FINLAND OY do napraw powypadkowych.
Kończąc naukę możesz przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikację MG. 24 – „Naprawa uszkodzonych nadwozi pojazdów samochodowych”.

zawód będący odpowiedzią na zapotrzebowanie firm branży transportowej, poszukujących pracowników wykwalifikowanych zarówno w zakresie prac obsługowych i naprawczych pojazdów samochodowych.Nabędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu logistyki, organizacji transportu towarów i osób oraz zasad funkcjonowania firm transportowych.Po ukończeniu nauki będziesz umiał zdiagnozować i naprawić typowe usterki pojazdów oraz prowadzicbieżącą obsługę i konserwację pojazdów.
W trakcie nauki przejdziesz szkolenie umożliwiające Ci zdobycie zawodowego prawa jazdy kategorii B.
Zawodowi patronuje Łódzkie Stowarzyszenie Przewoźników Międzynarodowych i Spedytorów.
Kończąc naukę możesz przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikację AU. 04 – „Eksploatacja środków transportu drogowego”.

przygotujesz się do diagnozowania i naprawy usterek mogących wystąpić w instalacjach elektrycznych pojazdów oraz w osprzęcie elektrycznym i elektronicznym pojazdu. Korzystając z bazy szkoleniowej szkoły i warsztatów szkolnych poznasz metody diagnozowania usterek z wykorzystaniem komputerów diagnostycznych.
W trakcie nauki przechodzą szkolenie umożliwiające uzyskanie prawa jazdy kategorii B.
Kończąc naukę możesz przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacjęMG. 12 – „Diagnozowanie i naprawa elektrycznych i elektronicznych podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych”.

zawód związany z wykonywaniem wszelkich prac lakierniczych zarówno w branży motoryzacyjnej, jak również w przemyśle mechanicznym, meblarstwie, itp. Poznasz materiały stosowane przy wykonywaniu wymienionych prac lakierniczych, urządzenia i sprzęt lakierniczy. W specjalistycznej pracowni, wyposażonej w stanowiska przygotowania lakierniczego i kabinę lakierniczą, nabędziesz umiejętności w zakresie przygotowanie elementów do lakierowania, nanoszenia powłok lakierowych i prac wykończeniowych.
Dzięki współpracy z firmami branży lakierniczejGlobColor i PPG Industrial Polska, będziesz mógł uczestniczyćw szkoleniach w zakresie nowoczesnych technologii oraz z najnowszych materiałów i narzędzi.
Kończąc naukę możesz przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikację MG. 27 – „Wykonywanie prac lakierniczych”.

przygotujesz się do wykonywania prac obsługowych i naprawczych z zakresu naprawy zespołów i podzespołów pojazdów samochodowych. Poznasz technikę prac ślusarskich, zasady obróbki materiałów konstrukcyjnych, nauczysz się diagnozowania usterek występujących w układach zawieszenia i kierowania, silnikach, układach hamulcowych itp. Na zajęciach będziesz miał możliwość zetknięcia się z szeroką gamą prac naprawczych i poznać zasady obsługi klienta.
W trakcie nauki przechodzą szkolenie umożliwiające uzyskanie prawa jazdy kategorii B.
Kończąc naukę możesz przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikację MG. 18 – „Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych”.