Technikum nr 7    

Szkoła kształci specjalistów w zakresie zawodów z branży samochodowej i mechatronicznej. Przyszli technicy pojazdów samochodowych, technicy mechatronicy i technicy transportu drogowego mogą korzystać z bogato wyposażonych pracowni i kształcić się pod opieką doświadczonej kadry. Bazując na ponad 60-letniej tradycji, przygotowujemy absolwentów do podjęcia pracy we wszystkich typach warsztatów naprawczych, w handlu i obsłudze klientów, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

    Niezwykle cennym uzupełnieniem nauki jest uczestnictwo w wielu projektach finansowanych ze środków UE. Najpopularniejszym i najbardziej cenionym przez uczniów, jest możliwość bezpłatnego zdobycia prawa jazdy kategorii C, wraz z licencją uprawniającą do pracy w zawodzie kierowcy. Równie atrakcyjne są wyjazdy zagraniczne, podczas których łączy się możliwość poznawania innych krajów z praktykami w firmach branży samochodowej i wizytami w szkołach zawodowych. W ciągu ostatnich 4 lat ponad 160 uczniów wzięło udział w wyjazdach do Bawarii (zakłady Audi), Portugalii i Grecji.

    Innym, równie cennym zawodowo, elementem nauki są szkolenia prowadzone przez specjalistów z firm produkujących lub sprzedających określone materiały, części i zespoły niezbędne podczas eksploatacji i naprawach pojazdów. Regularnie organizowane są szkolenia dotyczące np. świec zapłonowych, olejów, układów hamulcowych, rozrządów, sprzęgieł, lakierów i materiałów lakierniczych i wielu innych.

    Szkoła posiada własne warsztaty, gdzie możliwe jest praktyczne poznanie wszystkich aspektów kształcenia zawodowego. W odpowiednio wyposażonych pracowniach i pod opieką doświadczonej kadry, uczniowie zdobywają umiejętności niezbędne w późniejszej pracy począwszy od prac ślusarskich i obróbki materiałów, przez wymianę części i materiałów eksploatacyjnych, po obsługę specjalistycznego sprzętu diagnostycznego. Na wyposażeniu warsztatów są nowoczesne urządzenia do kontroli geometrii zawieszenia, naprawy ogumienia, diagnostyki i serwisowania klimatyzacji, diagnostyki instalacji elektrycznej, komputerowej diagnostyki silników i wiele innych. W skład warsztatów wchodzą dwie stacje kontroli pojazdów wykonujące obowiązkowe przeglądy techniczne pojazdów, w czym również uczestniczą nasi uczniowie.

         Na potrzeby kształcenia mechatronicznego, funkcjonują specjalistyczne pracownie, gdzie uczniowie w praktyce poznają zasady działania elementów układów mechatronicznych i metody prowadzenia prac z zakresu swojej specjalności.

Obowiązkowym elementem kształcenia są praktyki zawodowe w trzecim roku nauki. Uczniowie odbywają je w różnego typu firmach prowadzących działalność zgodną z kierunkiem kształcenia, najczęściej są to zakłady wybrane przez uczniów.

    Szkoła posiada uprawnienia ośrodka egzaminacyjnego we wszystkich kwalifikacjach, z których egzaminy zdają nasi uczniowie. Wszystkie etapy egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie odbywają się na terenie szkoły, w pracowniach i na sprzęcie znanym uczniom z okresu nauki. 

Szkoła Branżowa I Stopnia

Szkoła kształci specjalistów w zakresie zawodów z branży motoryzacyjnej i transportu drogowego. Uczniowie mogą korzystać z bogato wyposażonych pracowni i kształcić się pod opieką doświadczonej kadry. Bazując na ponad 60-letniej tradycji, przygotowujemy absolwentów do podjęcia pracy we wszystkich typach warsztatów naprawczych, w handlu i obsłudze klienta.

Niezwykle cennym uzupełnieniem nauki jest uczestnictwo w wielu projektach finansowanych ze środków UE. Najpopularniejszym i najbardziej cenionym przez uczniów, jest możliwość bezpłatnego zdobycia prawa jazdy kategorii C, wraz z licencją uprawniającą do pracy w zawodzie kierowcy. Równie atrakcyjne są wyjazdy zagraniczne, podczas których łączy się możliwość poznawania innych krajów z praktykami w firmach branży samochodowej i wizytami w szkołach zawodowych. W ciągu ostatnich 4 lat ponad 160 uczniów wzięło udział w wyjazdach do Bawarii (zakłady Audi), Portugalii i Grecji.

Innym, równie cennym zawodowo, elementem nauki są szkolenia prowadzone przez specjalistów z firm produkujących lub sprzedających określone materiały, części i zespoły niezbędne podczas eksploatacji i naprawach pojazdów. Regularnie organizowane są szkolenia dotyczące np. świec zapłonowych, olejów, układów hamulcowych, rozrządów, sprzęgieł, lakierów i materiałów lakierniczych i wielu innych.

Szkoła posiada własne warsztaty, gdzie możliwe jest praktyczne poznanie wszystkich aspektów kształcenia zawodowego. W odpowiednio wyposażonych pracowniach i pod opieką doświadczonej kadry, uczniowie zdobywają umiejętności niezbędne w późniejszej pracy począwszy od prac ślusarskich i obróbki materiałów, przez wymianę części i materiałów eksploatacyjnych, po obsługę specjalistycznego sprzętu diagnostycznego. Na wyposażeniu warsztatów są nowoczesne urządzenia do kontroli geometrii zawieszenia, naprawy ogumienia, diagnostyki i serwisowania klimatyzacji, diagnostyki instalacji elektrycznej, komputerowej diagnostyki silników i wiele innych. W skład

warsztatów wchodzą dwie stacje kontroli pojazdów wykonujące obowiązkowe przeglądy techniczne pojazdów, w czym również uczestniczą nasi uczniowie.

Szkoła posiada uprawnienia ośrodka egzaminacyjnego we wszystkich kwalifikacjach, z których egzaminy zdają nasi uczniowie. Wszystkie egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie odbywają się na terenie szkoły, w pracowniach i na sprzęcie znanym uczniom z okresu nauki.