Dzięki zaangażowaniu i pracy uczniów na zajęciach pozalekcyjnych,  szkoła wzbogaciła się o nowoczesną pomoc dydaktyczną, a uczniowie o nowe doświadczenia i rozwiązania techniczne. Praca „Oświetlenie zewnętrzne na bazie świateł ksenonowych Fiat 500”, to nowoczesna pomoc, dzięki, której można poznać, ale i badać budowę i działanie nie tylko świateł ksenonowych, ale również: świateł pozycyjnych, kierunkowskazów, awaryjnych, przeciwmgielnych przednich i tylnych oraz silnika spryskiwaczy i silnika przednich wycieraczek. Diagnozowanie odbywa się poprzez złącze EOBD komputera pokładowego.

Warsztatowe Koło Zainteresowań Elektromechaniką Samochodową, powstało z myślą o uczniach, którzy będą zdawać kwalifikację M.12. Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych.

Podczas zajęć prowadzonych w warsztatach Zespołu Szkół Samochodowych, uczniowie będą mieli możliwość uzupełnienia i poszerzenia wiedzy oraz nabędą umiejętności z zakresu elektromechaniki samochodowej. Poznają elektryczne i elektroniczne rozwiązania techniczne stosowane w samochodach. Rozwiną zdolności manualne oraz analitycznego myślenia, które są niezbędne podczas diagnostyki i naprawy nie tylko podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikację M.12., ale w przyszłym życiu zawodowym. Stawiamy na rozwój i samodzielność.

W tym roku szkolnym podczas zajęć, uczniowie pracują nad wykonaniem oświetlenia zewnętrznego na bazie świateł ksenonowych Fiata 500.

Zajęcia odbywają się w czwartki od godziny 16 do 18. Prowadzący zajęcia: p. Artur Jabłoński

PROGRAM KOŁA INFORMATYCZNEGO

Program koła informatycznego został opracowany z myślą o uczniach klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Zaplanowany jest jako 36-godzinny moduł realizowany w ciągu dwóch semestrów na jednej godzinie tygodniowo. Jego zadaniem jest dostarczenie wiedzy i umiejętności niezbędnych do tworzenia stron WWW, rozwijanie umiejętności posługiwania się programami takimi jak PowerPoint, Microsoft Word, podstawy programowania w języku Turbo Pascal C++, a także przygotowanie uczniów do samokształcenia w tym zakresie.

Kółko mechatroniczne w ZSP nr 7

opiekun: Józef Bogdan

Program zajęć:

- nauka lutowania elementów elektronicznych

- montaż elementów mechatronicznych na płytkach drukowanych

- pomiary i uruchomianie zmontowanych układów elektronicznych

- projektowanie i wykonanie płytek drukowanych

- programowanie sterowników PLC (RELPOL, LOGO, S7-200)

- montaż i sprawdzanie działania układów z sterownikami PLC

- nauka programowania mikrokontrolerów  (serii ST 62, PIC12F, PIC16F) metodą graficzną

- wykonanie programatora do programowania mikrokontrolerów

- wykonanie i sprawdzanie zmontowanych urządzeń sterowanych mikrokontrolerem