9 maja 2017 r. o godzinie 5:20 wyruszyliśmy sprzed naszej szkoły do dalekiej Grecji w celu realizacji praktyk zawodowych w ramach programu Erasmus+. Jest to kolejna edycja cyklicznych wyjazdów zagranicznych uczniów naszej szkoły.

Pan Prof. Przemysław Kubiak należący do grona pedagogów naszej szkoły brał udział w rajdzie pojazdów napędzanych energią słońca odbywający się w Australii.  Udział został zorganizowany przez podopiecznych pana profesora - studentów z Politechniki Łódzkiej.  Pojazd nosi nazwę Orzeł 1. W pierwszym dniu zawodów drużyna uplasowała się na 5 miejscu. Było to drugie miejsce wśród drużyn z Europy. W drugim dniu drużyna zajmowała 7 miejsce, w trzecim ostatnie 11, w piątym wróciła na 7. W siódmym dniu drużyna znowu odrobiła straty i awansowała na 6 miejsce.

Powyższa klasyfikacja nie uwzględniała punktów karnych. Przeciętna prędkość polskiego bolidu utrzymywała się na poziomie 36 km/godz podczas gdy najlepsi (Japończycy, Holendrzy i Niemcy) jechali z prędkością 42-43 km/godz (na początku było to nawet 98 km/godz).

Przypomnijmy, że w zawodach pojazdy były sklasyfikowane w trzech klasach:
Wyczynowej (Challenger) - 4 koła, jednoosobowy, jeden etap dziennie, jazda tylko solarna
Krążowników (Cruiser) - 4 koła, kierowca + pasażer, jeden etap, możliwe doładowywanie w nocy
Podróżnej (Adventurer) - 3 koła, jednoosobowy, dwa etapy, nie spełniają wymagań innych klas

Po podliczeniu w końcowej klasyfikacji drużyna Eagle One zajęła 6 miejsce w klasie Cruiser. Był to też najlepszy rezultat wśród debiutantów. Jak na ich pierwszy raz jest to bardzo dobry wynik.

Gratulujemy !!!

W dniach 27 czerwca – 12 lipca grupa 28 uczniów i 4 nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w wakacyjno – edukacyjnym  wyjeździe do Portugalii.  Było to efektem projektu „Praktyki zagraniczne kluczem do rozwoju szkolnictwa zawodowego” przygotowanego w ramach programu Erazmus+ we współpracy z międzynarodowym stowarzyszeniem „Mobility Friends” mającym swą główną siedzibę w portugalskim Barcelos.